ból głowy – książki

Ból głowy potrafi zrujnować dzień. Bywa obezwładniający, uporczywy, sprawia, że czujesz mdłość i nie możesz na niczym się skupić. Rodzaje bólu głowy są różne – od lekkich przez pulsujący aż po nagły ból i migrenę. Bywa, że ból spowodowany jest chorobami i dolegliwościami zdrowotnymi, takimi jak na przykład nadciśnienie, przewlekłe zmęczenie czy stan zapalny w organizmie. Żeby skutecznie walczyć z bólem głowy, trzeba poznać jego przyczyny i rodzaje. Pomocne w samodzielnej ocenie twojego stanu zdrowia i bólu, z jakim się zmagasz, będą te książki. Znajdziesz w nich skuteczne metody eliminowania bólu głowy i migren. To na przykład akupresura, masaże, zioła. Czy wiesz, że także prawidłowa dieta ma wpływ na powstawanie bólu głowy? Z tych publikacji zaczerpniesz także wiele cennych wskazówek dotyczących tego, jak zapobiegać nawrotom bólu głowy. Samodzielnie i skutecznie rozpraw się z bólem głowy!
Akupresura bez tajemnic Deborah Bleecker
Akupresura bez tajemnic
Samodzielnie pokonaj ból, stres, problemy trawienne czy infekcje, zwalcz refluks i wzmocnij nerki dzięki prostej terapii Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Akupresura – jedna terapia naturalna, a wiele zastosowań. Tak można podsumować dobroczynne działanie tej techniki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na nasz organizm. Akupresura i praca na meridianach zwalczają ból, usuwają skutki stresu, pomagają regulować układ trawienny, wzmacniają nerki, leczą mdłości, pomagają w utracie kilogramów, podnoszą libido. W tej książce znajdziesz najważniejsze punkty, jakie akupresura i akupunktura wykorzystują do leczenia kilkudziesięciu powszechnych chorób i dolegliwości. Akupresura to bezbolesny ucisk, który pomoże ci wrócić do pełni zdrowia.

Koniec z migreną dr Josh Turknett
Koniec z migreną
Program żywieniowy definitywnie eliminujący bóle głowy i stany zapalne

Jeśli spróbowałeś leków przeciwmigrenowych, ale nie odczułeś prawdziwej ulgi, nadszedł czas, aby spróbować czegoś nowego. Zmieniając sposób, w jaki jesz i rozumiejąc, jakie pokarmy mogą wywołać ból głowy, możesz zacząć czuć się lepiej, bez groźby, która w przeciwnym wypadku zawsze by ciążyła nad wszystkim, co robisz. Autorzy analizują związek pomiędzy stanami zapalnymi, dietą i migrenami i proponują 21-dniowy plan posiłków, który pozwoli Ci zmienić sposób, w jaki jesz. Przestrzegając tego łatwego planu odżywiania miliony chorych odkryły życie wolne od bólu głowy.

Niewyjaśnione dolegliwości?
Zrozumieć i uleczyć chroniczne bóle

Nie możesz poradzić sobie z przewlekłym bólem? Odwiedzasz kolejne gabinety lekarskie, a mimo wielu postawionych diagnoz ból wciąż nie znika? Jeżeli twierdząco odpowiedziałeś na tak postawione pytania, powinieneś koniecznie sięgnąć po tę książkę. Opracowana przez jej Autorkę metoda leczenia przewlekłego bólu bazuje na świadomej aktywności ruchowej. Poszczególne ćwiczenia nie są trudne, więc wykonasz je samodzielnie, bez konieczności sięgania po leki. Nic dziwnego, że terapia dr Helgi Pohl zyskuje coraz szersze grono zwolenników na całym świecie.

ZAPISZ SIĘ