muzykoterapia

Naukowcy, terapeuci i lekarze od lat podkreślają rolę uzdrawiającej mocy muzyki i dźwięków. Muzykoterapia uznawana jest obecnie za odrębną dziedzinę medycyny. Leczy ona ciało i duszę. Muzyczne wibracje mają dobry wpływ podczas leczenia chorób przewlekłych. Pomagają też w walce z  depresją, nerwicą, Parkinsonem, Alzheimerem, autyzmem, udarem mózgu, uzależnieniami, przewlekłym bólem, agresją i zaburzeniami snu. Muzykoterapia w zdecydowanie pomaga każdemu wrócić do zdrowia i wzmocnić odporność.

Muzykoterapia to technika samouzdrawiająca. Podstawowym środkiem oddziaływania w tym typie terapii jest muzyka. Zebrane tu książki, napisane przez neurobiologów, jak też lekarzy. Skutecznie pomogą ci one samodzielnie korzystać z terapii dźwiękiem. Przekonasz się, że ucho ludzkie służy nie tylko do słuchania. Jest ono również instrumentem równowagi, wspomaga utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Narząd słuchu, do którego docierają dźwięki o odpowiedniej częstotliwości ładuje również korę mózgową energią elektryczną. Dowiesz się, że samouzdrawiające własności ma bierne słuchanie muzyki, jak również nucenie, śpiew, gra na instrumentach, ruch przy muzyce.

Uzdrawiajaca moc muzyki
Uzdrawiająca moc muzyki
Naukowo udowodniony leczniczy wpływ muzycznych wibracji w walce z przewlekłymi chorobami, depresją, demencją czy terapią po udarze mózgu

Badania dowodzą, że muzykoterapia nie tylko odpręża, ale też uzdrawia z wielu chorób i zaburzeń emocjonalnych. Wspomaga w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych, stanach lękowych, niepokoju i depresji. Światowej sławy neurobiolog – prof. Stefan Kölsch, opisuje, jak muzykoterapia działa kojąco i leczniczo na nasz mózg. A także w jakim stopniu wpływa na naszą inteligencję, poprawę pamięci, przyswajanie obcego języka u dzieci czy zastosowanie jej w terapiach medycznych, trapiach naturalnych medycyny naturalnej. Prezentuje jej leczniczy wpływ w wielu chorobach i schorzeniach. Wyjaśnia, jak pomaga w uzdrawianiu, nerwicy, Parkinsona, Alzheimera, autyzmu, udaru mózgu, uzależnień, przewlekłego bólu, agresji czy zaburzeń snu.

Naturalne techniki przywracania zdrowia Andreas Moritz
Naturalne techniki przywracania zdrowia
Sprawdzone sekrety uzdrawiania

Autor łączy potrzeby duchowe człowieka z koniecznością dbania o swoje ciało. Kwestionuje mylne przekonania i pokazuje, jak wyplątać się z emocjonalnych ograniczeń i fizycznych barier, które sami sobie stworzyliśmy. To Ty decydujesz, jak Ci się żyje!

ZAPISZ SIĘ