Głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa

Jak pozbyć się przewlekłego bólu dzięki innowacyjnej terapii mięśniowo-powięziowej

  • ISBN: 978-83-8272-378-6;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 168;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Masaż powięzi, jako leczenie przez dotyk na ból kręgosłupa

Odczuwasz sztywność szyi i karku? Dyskomfort w okolicach łopatek czy ból kręgosłupa? Stres, ciągłe zmęczenie i wiele godzin spędzonych przy komputerze nie służy kręgosłupowi, a także powięziom. Mięśnie są stale napięte, przez co czujesz narastające rozdrażnienie i ciągły dyskomfort. To powoduje, że częściej boli cię głowa. Coraz trudniej ci się skoncentrować, wolniej pracujesz i jesteś mniej wydajny. Jedyne, o czym marzysz to rozluźnienie i chwila relaksu. Ta książka pomoże ci odkryć prawdziwą przyczynę bólu. A także dobrać odpowiedni masaż powięzi, inaczej leczenie przez dotyk mięśni, abyś odzyskał sprawność.

Jak działają terapie manualne, w tym terapia mięśniowo-powięziowa?

Terapia mięśniowo-powięziowa jest jednym z rodzajów terapii manualnych, które koncentrują się na manipulacji tkanek miękkich – mięśni i powięzi. W celu złagodzenia napięcia mięśniowego, poprawy krążenia krwi i limfy oraz lepszej ruchomości stawów. Zdzisław Drobner, osteopata, specjalista masażu chińskiego, akupunktury i terapii manualnej. A także mistrz chiropraktyk, prezentuje skuteczny, głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa, zwany również masażem tkanek głębokich. Wykorzystuje różne techniki, takie jak naciskanie, ugniatanie, wyciskanie i rozciąganie, aby złagodzić napięcia mięśniowe i poprawić ruchomość tkanek. Techniki te pomagają w redukcji bólu, sztywności mięśni, poprawie zakresu ruchu i poprawie funkcjonalności ciała. To bezbolesny, łagodny masaż, którego dobroczynne efekty zauważysz już po pierwszym zastosowaniu. Rekomendowany przez fizjoterapeutów, osteopatów i masażystów. Idealny dla osób, które chcą samodzielnie spotęgować uczucie rozluźnienia w organizmie czy pozbyć się chronicznego bólu.

Najskuteczniejsze techniki medycyny naturalnej w jednej książce!

Istnieje wiele technik medycyny naturalnej, które możesz wykorzystać z tej książki w celu poprawy zdrowia i samopoczucia. Sięgając po odpowiednie techniki manualne (akupunkturę, akupresurę, moksę czy chińską refleksologię) usuniesz napięcia oraz dysfunkcje w obrębie tkanek miękkich. A także w układzie mięśniowo-powięziowym (czyli w mięśniach, ścięgnach, więzadłach i powięziach). Autor prezentuje terapię nerwowo-mięśniową oraz elementy głębokiego masażu tkanek i tradycyjnego masażu chińskiego TUI-NA. W tym technikę Gua Sha. Wyjaśnia, jak za pomocą opisanych terapii manualnych rozluźnić napięcie mięśni i powięzi oraz zmniejszyć ból kręgosłupa. Dodatkowo zwiększając ruchomość i elastyczność tkanek i poprawiając postawę ciała.

Pozbądź się bólu kręgosłupa dzięki masażom i leczeniu przez dotyk

Książka jest doskonałym źródłem wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Przedstawiona w przejrzysty i zwięzły sposób. Znajduje się w niej wiele pomocnych ilustracji, które ułatwiają wdrożenie skutecznego i bezpiecznego leczenia dolegliwości mięśniowo-powięziowych. Prawidłowo wykonany masaż powięzi nie tylko pozwoli ci uwolnić się od bólu. A także trwale przywróci ci pełną sprawność fizyczną.

Zamiast objawów, wyeliminuj przyczynę bólu!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ