Skutecznie pokonaj przewlekły ból

Wyeliminuj stany zapalne powięzi i mięśni bez leków i operacji – zintegrowana terapia pozycyjna

  • ISBN: 978-83-8168-574-0;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 240;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Jak pokonać przewlekły ból leczeniem przez dotyk?

Co czwarty Polak cierpi z powodu przewlekłego bólu. Problem przewlekłego bólu jest bardzo złożony. Aby określić ból jako przewlekły, specjaliści mówią, że musi on trwać dłużej niż 6 miesięcy. Odczuwanie przewlekłego i ostrego bólu może rozciągać się od łagodnego, przez umiarkowany, aż do rozdzierającego. Ból mięśniowo-szkieletowy występuje powszechnie i jest często spotykany. Najczęściej jest wynikiem urazu lub przeciążenia. Obejmuje wiele różnych obszarów. Należą do nich: głowa, szyja, plecy, kończyny, stawy, kości, a nawet tkanki. Z tej książki, dowiesz się, jak medycyna naturalna i terapie manualne wraz z leczeniem przez dotyk pomagają pokonać przewlekły ból. A także wyeliminować stany zapalne powięzi i mięśni oraz ból kręgosłupa czy ból pleców.

Masaż powięzi i Zintegrowana Terapia Pozycyjna (IPT) skuteczna przy uciążliwym bólu

Wszystkie rodzaje bólu mięśniowo-szkieletowego, w tym ból pleców i ból kręgosłupa osłabiają nasze zdrowie. Mają podobne mechanizmy, objawy oraz sposoby leczenia. Według badań naukowych główną przyczyną bólu nerwowo-mięśniowego są biomechaniczne niedopasowania spowodowane brakiem równowagi mięśniowej. Wynika to ze stanów zapalnych powięzi i mięśni, ponieważ jesteśmy „krzywo” lub źle ustawieni. Terapeuci często określają to jako „zablokowane długie” lub „zablokowane krótkie” mięśnie. Jeśli uważasz, że masz dobrą postawę, to muszę cie zmartwić, ale prawdopodobnie tak nie jest. Nawet najlepszy specjalista nie jest w stanie od razu zauważyć zaburzeń równowagi oraz problemów z bólem mięśniowo-szkieletowym. Zintegrowana Terapia Pozycyjna (IPT) opracowana przez Autora w oparciu o techniki osteopatyczne, terapie manualne i medycynę naturalną szybko uśmierza przewlekły ból, w tym ból kręgosłupa i pleców.

Co robić, gdy dręczy cię przewlekły ból i odbiera ci zdrowie?

Zaprezentowana przez Autora, eksperta terapii manualnych i medycyny naturalnej terapia nerwowo-mięśniowa ulży ci w przewlekłym bólu. Ta Zintegrowana Terapia Pozycyjna (IPT), jest delikatną i prostą metodą terapii manualnych. Skutecznie pomaga w radzeniu sobie z powszechnymi, ostrymi i przewlekłymi schorzeniami nerwowo-mięśniowymi. A także towarzyszącym im bólem. Opiera się na masażu i osteopatycznych technikach naciągania, rozciągania oraz energii mięśni w celu ponownego wyrównania struktury ciała. A także złagodzeniu bólu spowodowanego przez nierówności strukturalne. Autor podpowiada, jak bez leków i operacji, za pomocą technik osteopatycznych, skutecznie wyleczyć stany zapalne powięzi i mięśni spowodowane urazem, stresem, powtarzającym się wysiłkiem, wadami postawy czy przewlekłymi stanami nerwowo-mięśniowymi. Wyjaśnia, jak zadbać o mięśnie, stawy i kości. A także jakie zastosować masaż powięzi.

Proste ćwiczenia i joga na poważne choroby i uciążliwe dolegliwości

Dzięki tej książce i Zintegrowanej Terapii Pozycyjnej nauczysz się, jak szybko namierzyć przyczynę bólu i bezpiecznie powrócić do równowagi. Za pomocą szczegółowych opisów ćwiczeń, technik osteopatycznych i zdjęć złagodzisz ból. Pomoże ci w tym, masaż powięzi. A także wzmacniające i rozciągające ćwiczenia oraz wybrane pozycji jogi, które już w ciągu zaledwie kilku minut dziennie samodzielnie wykonasz w domu. Dodatkowo odkryjesz unikalne informacje na temat podstawowego dbania o swoje ciało. A także indywidualne podejście do leczenia, aż 11 najczęściej występujących schorzeń. Należą do nich bóle głowy, szyi i ramion, bóle krzyża, bóle kolan, fibromialgia, łokieć golfisty i tenisisty. Zespół cieśni nadgarstka, zapalenie powięzi podeszwy, zespół ujścia klatki piersiowej czy rwa kulszowa. Dzięki medycynie naturalnej i Zintegrowanej Terapii Pozycyjnej zastosujesz nowatorskie podejście, polegające na skutecznym wyeliminowaniu u jego źródła.

Proste ćwiczenia uwolnią cię od przewlekłego bólu

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ