Efekt placebo

Naukowe dowody na uzdrawiającą moc Twojego umysłu

  • ISBN: 978-83-8272-414-1;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 448;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: III - dodruk;
Mariusz Warda
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Efekt placebo – zerwij z narzuconymi ograniczeniami

Przyjęło się, że efekt placebo to nic innego, jak siła sugestii. Czy zatem możliwe jest uzdrowienie za pomocą myśli – bez użycia leków lub ingerencji chirurga? Takie przypadki zdarzają się częściej niż myślisz! Dr Joe Dispenza, autor bestsellerów Jak zerwać z nałogiem bycia sobą i Jak uwolnić swój nadprzyrodzony potencjał, odkryje przed tobą naukowe dowody na skuteczność efektu placebo. W swojej książce przedstawia podstawowe informacje i szczegółowe wiadomości, których potrzebujesz, by móc zrozumieć czym jest efekt placebo. Autor odkryje przed tobą, w jaki sposób terapia placebo działa w twoim umyśle i ciele. A co najważniejsze jak samodzielnie wykorzystać go do zmian w swoim mózgu i organizmie — jedynie przy pomocy myśli!

Czym jest efekt placebo i jak działa?

Efekt placebo pozwala ci na rozważenie lub przyjęcie myśli, że możesz wyzdrowieć, a następnie zastąpienie tą myślą przekonania, że zawsze będziesz chory. Oznacza to, że możesz dowolnie zmienić swoje podświadome nastawienie, które mówi ci, że twoja przyszłość niczym nie będzie się różnić od przeszłości i zmienić je na oczekiwanie nowych, lepszych rezultatów. Pozwalając sobie na takie myślenie, odrzucasz ograniczenia, które sam sobie narzuciłeś oraz te, które narzucili ci inni. W tej książce znajdziesz praktyczne wskazówki jak tego dokonać! Opierając się na badaniach z dziedziny neuronauki, dr Joe Dispenza wyjaśni ci, co dzieje się w mózgu, gdy działa efekt placebo. Dowiesz się czym jest neuroplastyczność mózgu i jaki ma wpływ na twoje ograniczenia. Zrozumiesz, że stres włącza tryb przetrwania w twoim organizmie. Poznasz również związek DNA z tworzeniem nowej rzeczywistości.

Efekt placebo dr Joe Dispenza, Jak zerwać z nałogiem bycia sobą
Wejdź do systemu operacyjnego swojego mózgu, zmień szkodliwe nawyki i przekonania. Fot. Depositphotos

Najnowsze badania z dziedziny neuronauki, neurobiologii i psychologii

Dr Dispenza przytacza również wiele udokumentowanych historii pacjentów. Dzięki wierze w placebo udało im się cofnąć dolegliwości serca, depresję, zapalenie stawów, choroby tarczycy. A nawet stwardnienie rozsiane czy objawy choroby Parkinsona. Autor opisuje też odwrotne przypadki, gdy chorzy pogorszyli swoje zdrowie, po tym, jak uwierzyli, że padli ofiarą klątwy voodoo lub po usłyszeniu błędnej diagnozy. W swojej, ciekawej i napisanej przejrzystym językiem, publikacji dr Dispenza z powodzeniem łączy najnowsze badania i odkrycia neuronauki, neurobiologii, biologii. A także psychologii, hipnozy, warunkowania behawioralnego oraz fizyki kwantowej. Dzięki nim w prosty sposób wyjaśnia zawiłe mechanizmy efektu placebo. Udowadnia, że to, co na pozór niemożliwe, może stać się w pełni realne.

Medytacja — klucz do zrozumienia efektu placebo

Joe Dispenza przekonuje, że ludzie charakteryzują się różnymi poziomami podatności na sugestię. Im bardziej jesteś podatny, tym łatwiej będzie ci uzyskać dostęp do twojej podświadomości. To klucz do zrozumienia efektu placebo. Ponieważ nasz przytomny, świadomy umysł, to zaledwie pięć procent tego, kim jesteśmy. Pozostałe 95% to zbiór podświadomych stanów, w których to organizm przejmuje rolę rozumu. Dzięki tej książce zrozumiesz, że musisz wydostać się poza swój analityczny umysł, by wejść do systemu operacyjnego swojej podświadomości. W ten sposób twoje myślenie doprowadzi do zmian twojego genetycznego przeznaczenia. Przekonasz się, że najlepszym narzędziem do osiągnięcia tego celu jest medytacja.

Medytacja Efekt placebo — zmiana przekonań i postrzegania

Wchodząc w stan medytacji, twoja subiektywna, wolna świadomość stopi się z obiektywną, uniwersalną świadomością. Zasiejesz w niej ziarno możliwości, tak potrzebne do zmiany przekonań i rozwoju osobistego. Joe Dispenza odkryje przed tobą proste kroki, które przygotują cię do medytacji. Dowiesz się kiedy najlepiej medytować, gdzie, a także jak długo. Poznasz autorską medytację dr. Dispenzy — Zmiana przekonań i postrzegania, dzięki której odkryjesz czym jest technika otwartej koncentracji. Odnajdziesz chwilę obecną i będziesz trwać w próżni kwantowej, by finalnie zmienić swoje przekonania i percepcję. Medytacja stanie się twoją terapią, która pomoże ci poprawić zdrowie i wpłynie na rozwój osobisty.

Pełny zapis medytacji dostępny jest w formie audiobooka Efekt placebo – medytacja 1. Zmiana dwóch przekonań i spostrzeżeń.

Wykorzystaj moc placebo!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ