Joga dla biegaczy

Popraw siłę, mobilność i elastyczność oraz przyspiesz proces regeneracji po biegu

Tytuł oryginału: Yoga for Runners
  • ISBN: 978-83-8272-278-9;
  • Cena katalogowa: 139.30 zł;
  • Ilość stron: 368;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Joga dla biegaczy – regeneracyjna terapia, która pomaga usunąć ból i napięcie w ciężko pracujących mięśniach

Bieganie to jeden z najpopularniejszych sportów na świecie. Jak pokazują przeprowadzone badania liczba biegaczy z roku na rok stale rośnie. Coraz częściej widujemy ich w parkach i lasach, a także na ulicach miast. Nic w tym dziwnego. Bieganie to wspaniała aktywność fizyczna, która pobudza nasze ciało i umysł. W końcu podczas wysiłku wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia, które dostarczają mnóstwo radości. A to bez wątpienia korzystne zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Niestety, biegacze to również sportowcy najbardziej narażeni na wszelkie urazy i kontuzje. Wywołują u nich stres, niezadowolenie, izolację, a nawet depresję. Jak temu zapobiec i biegać w zdrowy sposób? Przekonasz się sięgając po tę książkę.

Biegacze to sportowcy najbardziej narażeni na urazy i kontuzje – fot. Depositphotos

Wiedza i praktyka od światowej ekspertki i instruktorki jogi

Autorka jest biegaczką długodystansową i instruktorką jogi. Połączyła swoje dwie pasje i stworzyła pionierski program o nazwie „Joga dla biegaczy”. To idealna aktywność regeneracyjna, która usuwa ból i napięcie w ciężko pracujących mięśniach. Zmniejsza również ryzyko kontuzji, eliminuje dokuczliwe bóle, skraca czas regeneracji po biegu, zwiększa siłę i elastyczność. Ponadto przywraca zdrowie, zakres ruchu oraz poprawia codzienne nawyki postawy.

Joga dla biegaczy poprawia siłę, mobilność i elastyczność, a także przyspiesza proces regeneracji po biegu – fot. Depositphotos

Wzmocnij swoje mięśnie dbając o zdrową aktywność fizyczną

Dzięki temu praktycznemu poradnikowi odkryjesz jogę. Unikalną terapię, która pomoże ci zadbać o twoje zdrowie. A także wzmocnić mięśnie, m.in. staw kolanowy i skokowy. Wyćwiczyć stabilizację bioder, poprawić krążenie krwi oraz ruchomość w stawach. Dodatkowo zlikwiduje przykurcze mięśni, zrelaksuje i wyciszy. Autorka przekonuje, że włączenie jogi do swojego treningu poprawia nie tylko oddech, siłę i elastyczność. Ale również wytrzymałość, bystrość umysłu oraz ogólną sprawność sportową.

Joga dla biegaczy to idealna terapia regeneracyjna – fot. Depositphotos

Odkryj pozycje jogi, dzięki którym zmniejszysz ryzyko kontuzji i urazów po bieganiu

W książce znajdziesz ćwiczenia na stawy i masaż powięzi. Specjalnie opracowane pozycje jogi ukierunkowane są na wszystkie problematyczne partie mięśni. Skoncentrowane na najbardziej newralgicznych punktach dla biegaczy, m.in. ścięgnach, biodrach i dolnej części pleców. Przedstawione w różnorodnych sekwencjach o różnym stopniu trudności ze szczegółowym opisem ich prawidłowego wykonania. Anatomiczne ilustracje i komentarze pomogą ci zrozumieć, dlaczego dzięki tym pozycjom zmniejszysz ryzyko ostrych i przewlekłych urazów. Przekonasz się, że warto je wdrożyć do swojego planu treningowego.

Masaż powięzi i ćwiczenia na stawy polecane w bólach mięśni i stawów – fot. Depositphotos

Zdrowe bieganie bez kontuzji i bólu

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ