Osteopatia w domu

Proste metody, dzięki którym złagodzisz przewlekły ból głowy, szyi, ramion, pleców, bioder, kolan i stóp - skutecznie i długotrwale

  • ISBN: 978-83-8272-349-6;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 272;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Osteopatia w domu – w czym może ci pomóc?

W czym może ci pomóc osteopatia i znajomość jej zasad? Przede wszystkim w odkrywaniu prawdziwych przyczyn dolegliwości. Nie zawsze jest to łatwe, ponieważ na ich powstanie wpływają codzienne nawyki. Decydującą rolę odgrywają postawa ciała, aktywność ruchowa, odżywianie, a także sytuacje psychoemocjonalne i społeczne. Należy brać pod uwagę wszystkie te czynniki zewnętrzne, aby postawić właściwą diagnozę. Medycyna naturalna, a osteopatia w szczególności, pomoże ci odkryć przyczynę bólu i zaproponuje, jak się go pozbyć. Autorzy, znani osteopaci, podpowiedzą, jak ćwiczyć, masować i zmienić codzienne nawyki, aby pokonać ból na zawsze.

Jakiego bólu możesz pozbyć się dzięki osteopatii?

Osteopatia może ci pomóc pokonać chroniczne napięcia mięśni, które często występują w okolicy karku, barków, pleców, bioder lub nóg. Także dolegliwości narządowe o podłożu nerwowym lub związane z napięciem powięzi, takie jak zaburzenia rytmu serca, niedobory enzymów trawiennych, problemy oddechowe, zaburzenia hormonalne, problemy z równowagą i migreny. To tylko niektóre z częstych przypadłości, których pozbędziesz się dzięki osteopatii. Wykonuj ćwiczenia podstawowego programu czaszkowo-krzyżowego oraz miednicy nawet wtedy, gdy cierpisz na przykład na dolegliwości barków. Ponieważ mięśnie barku będą funkcjonowały dobrze tylko wtedy, gdy dobrze będą pracowały nerwy, które wychodzą z kręgosłupa. Również masaż powięzi może znacznie złagodzić ból. O jego zasadach przeczytasz w tej książce.

Na czym polega terapia czaszkowo-krzyżowa – prosta metoda samouzdrowienia i życia bez bólu

Na czym polega terapia czaszkowo-krzyżowa? Osteopatia postrzega układy czaszkowo-krzyżowy, trzewny i nerwowy jako trzy zasadnicze systemy organizmu służące regulacji jego stanu zdrowia. Układ czaszkowo-krzyżowy ma w ramach tej całości najwyższy priorytet, bo obejmuje – oprócz układu nerwowego – także nadrzędne gruczoły hormonalne, które mają wpływ na cały organizm. Osteopatia parietalna leczy zaburzenia aparatu ruchowego. Należą do niego kości i chrząstki, mięśnie, powięzi, ścięgna i więzadła. Ponadto zapewnia ciału ruchomość. Częstymi zaburzeniami układu parietalnego są blokady stawów, skrócenia mięśni lub sklejenia powięzi. W książce znajdziesz wywodzące się z medycyny naturalnej masaże, terapie manualne, aktywność fizyczną, które pomogą ci przywrócić prawidłową postawę i odzyskać zdrowie.

Jaki związek ma ból pleców z dolegliwościami trawiennymi?

Nasz organizm funkcjonuje jako połączenie wielu elementów. Przykład bólu kręgosłupa czy pleców świadczy o tym, że nie istnieją problemy miejscowe. Przeciwnie, wszystkie układy organizmu są wzajemnie powiązane. Zatem bóle pleców w odcinku lędźwiowym kręgosłupa mogą wynikać z dolegliwości trawiennych, a problemy z szyjnym odcinkiem kręgosłupa – powodować migrenę lub ból głowy. Także błędy postawy ciała bywają przyczyną rozmaitych dolegliwości, gdyż nadwyrężają mięśnie i więzadła. Pochylenie miednicy może powodować równoważące je skręcenie kręgosłupa tak, że powstają skrzywienia lub skoliozy. Wszelkie ograniczenia ruchowe w układzie mięśniowo-szkieletowym są podstawą do powstania chorób i bólu kręgosłupa. Jak tego uniknąć lub naprawić już powstałe błędy, dowiesz się z tej książki.

Najlepszy poradnik osteopatii na rynku – do praktyki samoleczenia

Ta książka o osteopatii jest poradnikiem pierwszej pomocy oraz praktyk, które możesz stosować w przypadku wystąpienia bólu. Wspiera on wszystkich czytelników w łagodzeniu ich dolegliwości. Istnieje tyle prostych możliwości, by zrobić coś samemu dzięki odrobinie podstawowej wiedzy i odpowiednim ćwiczeniom i aktywności fizycznej. Opisane techniki terapii czaszkowo-krzyżowej, masażu powięzi, terapii manualnych działają zapobiegawczo dla zdrowia albo dla wyleczenia już istniejących dolegliwości. Ten poradnik pomoże również tobie pozbyć się schorzeń i bólu.

Osteopatia – codzienna praktyka na poprawę zdrowia

ZAPISZ SIĘ