Kompulsywne objadanie się

Jak dzięki mocy własnego mózgu uwolnić się od zaburzeń odżywiania

  • ISBN: 978-83-8168-034-9;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 456;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Czy możesz cierpieć na zaburzenia odżywiania, w tym kompulsywne objadanie się?

Lekarze alarmują: dziś u coraz większej liczby osób stwierdza się zaburzenia odżywiania. To poważny problem współczesnych czasów. Bulimia, anoreksja i kompulsywne objadanie się to najczęstsze choroby wynikające z zaburzeń łaknienia. Błędem jest myślenie, że schorzenia te dotykają nie tylko kobiety, ale również i mężczyzn. Czy zaburzenia odżywiania można pokonać? Warto poznać historię Kathryn Hansen. Autorka sama chorowała na bulimię, którą udało się jej pokonać. W tej książce dzieli się swoim doświadczeniem, rzucając nowe światło na zaburzenia odżywiania, prezentuje sprawdzoną ścieżkę ku wyzdrowieniu.

Uzależnienie od jedzenia – skąd się bierze i jak sobie pomóc?

Bulimia oraz kompulsywne objadanie się uznawane są za przypadłości, które pozwalają chorym poradzić sobie z głęboko ukrytymi problemami natury emocjonalnej. Czy tak rzeczywiście jest? Autorka opisuje, że popularne teorie dotyczące jej choroby, tylko zachęcały ją do dalszego jedzenia i wywoływały dezorientację. Dlatego w swojej książce w świeży, intrygujący i jasny sposób objaśnia przyczyny swojego zachorowania na bulimię, a także prezentuje skuteczną metodę na jej pokonanie. Podpowiada, jak ograniczyć apetyt i przedstawia nową perspektywę, która może pomóc osobom zmagającym się ze wszystkimi formami kompulsywnego objadania się, które – trzeba powiedzieć wprost – jest rodzajem psychicznego uzależnienia.

Kompulsywne objadanie się – tak oduczysz swój mózg

Autorka sama pokonała chorobę, używając do tego wyłącznie mocy własnego mózgu. W jej książce znajdziesz skuteczne i bezpieczne techniki, które uwolnią Twój umysł od zaburzeń odżywiania. Autorka analizuje skomplikowaną wiedzę dotyczącą ludzkiego mózgu i przedstawia ją w praktyczny sposób, aby każdy mógł z niej skorzystać. Wyjaśnia mechanizm powstawania i funkcjonowania określonych nawyków, które leżą przecież u podłoża zaburzeń odżywiania. Z książki dowiesz się nie tylko, jak wykorzystać potencjał własnego mózgu. Dzięki zawartym w niej informacjom zrozumiesz także emocjonalne problemy wywołujące zaburzenia odżywiania. Autorka uświadamia, że gdy zrezygnujesz ze szkodliwych nawyków żywieniowych i obsesji na punkcie wagi oraz odchudzania, nawiążesz nową relację z ciałem. Zwiększysz poczucie własnej wartości i wprowadzisz zdrowy system przekonań.

Jedz z głową!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ