5 domowych środków, które zastąpią drogerię

Tanie, ekologiczne środki dla Ciebie i domu

  • ISBN: 978-83-65846-81-5;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 240;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Czy na pewno potrzebujesz wszystkich środków czyszczących, które masz w domu? Odkryj ekologiczne środki czystości

Czy wiesz, ile masz najróżniejszych środków do szorowania, płynów do czyszczenia, tabletek, proszków do prania? Posiadasz także wiele kremów, balsamów, mydeł, szamponów i innych produktów kosmetycznych, higienicznych i czyszczących. W każdym domu jest ich od 40 do 60. Dlaczego musi istnieć tak wiele przeważnie chemicznych produktów? Zawierają one długą listę dodatków, z których nie wszystkie są zdrowe, a nawet szkodzą środowisku? Czy nie istnieją prostsze, zdrowsze, bardziej przyjazne dla środowiska i trwalsze alternatywy dla wszystkich tych barwnych produktów? Z tą książką sam przygotujesz ekologiczne środki czystości, które przede wszystkim będą skuteczne.

Wszystkie środki czyszczące możesz zastąpić tanimi środkami domowymi

Dzięki tej książce poznasz inną drogę. Alternatywą wobec drogich, częściowo toksycznych, a przede wszystkim prawie zawsze niepotrzebnych artykułów gospodarstwa domowego, produktów piorących i czyszczących jest pięć prostych domowych środków. Wystarczy, że kupisz sodę oczyszczoną, sodę (do prania), ocet, kwas cytrynowy i szare mydło, a z łatwością wyszorujesz cały dom, zatroszczysz się o ciało i zdrowie. Są to prozaiczne produkty domowe znane już naszym rodzicom i dziadkom. Razem jednak mogą one tak wiele, że wydaje się dziwne, że prawie się ich już nie spotyka w gospodarstwach domowych. W ich miejsce wprowadzono wszelkie możliwe power-spreje, środki czyszczące z aktywną pianą i specjalne produkty zaradcze dla każdego problemu. Dlatego też uginają się pod nimi półki supermarketów, a w reklamach wszędzie przywołuje się cudowne efekty najnowszych rozwiązań.

300 zastosowań sody, octy, kwasu cytrynowego i szarego mydła, które rozwiążą każdy problem

Nie ma żadnego zadania w dziedzinie czyszczenia, któremu nie sprosta użycie któregoś z tych pięciu domowych środków albo ich kombinacji. Dochodzą do tego liczne zastosowania w mieszkaniu, ogrodzie, kuchni, w dziedzinie odżywiania, a nawet zdrowia, w których ta piątka może okazać się niezwykle użyteczna. Dzięki czemu liczne drogie artykuły stają się zbędne. A najlepsze jest to, że są one niezwykle tanie i powszechnie dostępne. W tej książce znajdziesz najlepsze i najbardziej użyteczne zastosowania i przepisy z użyciem tych środków. Dowiesz się wszystkiego o produktach, gdzie je można nabyć i na co zwracać uwagę podczas ich stosowania.

Dlaczego warto robić środki do pielęgnacji i czyszczące samemu?

– Samodzielnie wykonane produkty higieniczne, kosmetyczne i gospodarstwa domowego są zdrowsze! W przepisach z tej książki, inaczej niż w przypadku większości dostępnych w handlu standardowych produktów, nie występują żadne podejrzane substancje. Mogą to być sztuczne wzmacniacze smaku, środki konserwujące czy oleje mineralne. W przypadku każdego wykonanego samodzielnie produktu możesz dokładnie określić, co zawiera i jak działa.

– Domowej roboty wersje środków są lepsze dla środowiska! Kto sam przygotowuje produkty higieniczne, dezodoranty i środki czyszczące, oszczędza nie tylko sporą ilość zbędnych chemikaliów, ale też całą górę zużytych opakowań. Czy wiesz, że wiele szamponów zawiera silikon i inne sztuczne tworzywa? Czy masz świadomość, że żele złuszczające pod prysznic mają w sobie często więcej plastiku w postaci mikrogranulek niż ich opakowanie. Wszystkie te tworzywa potrzebują ponad 400 lat, aby ulec naturalnej degradacji? Wszystkie opisane środki są biodegradowalne lub występują w naturze nie szkodząc jej.

– Samodzielne otrzymywanie to niezła zabawa! Kto sam już sobie kiedyś zrobił dezodorant w kulce, płyn do płukania tkanin, płukankę do ust albo uniwersalny środek czyszczący, ten wie, jaka to przyjemność i ile daje satysfakcji. Kto dowie się, jak łatwo sporządzić samemu w domu środek piorący czy żel pod prysznic, zada sobie pytanie, dlaczego dotąd kupował je w gotowej postaci.

Samodzielne otrzymywanie pozwala oszczędzić sporo pieniędzy! Czy wiesz, że poświęcając kilka minut, możesz wykonać z szarego mydła i sody środek piorący w zupełności wystarczający do czyszczenia. Kosztuje on tylko jedną dziesiątą tego, co standardowy produkt dostępny w sklepie? Lub w ciągu ledwie pięciu minut możesz przygotować dezodorant za mniej więcej 50 groszy? To tylko dwa przykłady, które jednak wyraźnie pokazują, że stosowanie prostych domowych środków zamiast gotowych artykułów pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy.

300 zastosowań dla domu, ogrodu i ciała

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ