Domowe kosmetyki na skórę i włosy – zrób je sam

137 przepisów na naturalne i dostosowane do Twojego ciała środki pielęgnacyjne

  • ISBN: 978-83-8272-528-5;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 224;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Czego potrzebuje twoja skóra? – przepisy na domowe kosmetyki

Skóra pokrywa prawie całe nasze ciało. Poprzez skórę kontaktujemy się z otoczeniem. Jest ona przy tym narażona na ucisk, zimno, ciepło, napięcie, otarcia, wodę, powietrze, czynniki chorobotwórcze oraz wiele innych bodźców. Natura podarowała skórze zadziwiającą zdolność do stałej regeneracji i odmładzania, pod warunkiem jednak, że będziesz ją w tym wspierać. Ładna, zdrowa i miękka skóra oraz zadbane włosy są ważne dla naszego dobrego samopoczucia i ochrony przed szkodliwymi wpływami zewnętrznymi. Są przede wszystkim widoczną oznaką witalności i siły. Dlatego stosujemy coraz więcej produktów pielęgnacyjnych – kremów, balsamów, toników do twarzy, żeli pod prysznic, kąpieli z pianą, szamponów, sprayów do włosów i wielu innych. Zatem, czy wiesz, jak robić domowe kosmetyki zdrowo, tanio i bezpiecznie? Właśnie po to jest ta książka.

Czy jesteś uzależniony od środków pielęgnacyjnych?

Niestety, w przeważającej części gotowe produkty do ciała z drogerii składają się z syntetycznych składników, często na bazie olejów mineralnych. Mają one zawsze te same cechy, są łatwo dostępne, sprawiają, że produkty pielęgnacyjne są łatwiejsze do przetwarzania przemysłowego i mają długą trwałość. Istota nowoczesnych szamponów, balsamów i innych kosmetyków tkwi w tym, aby dawały natychmiastową poprawę wyglądu włosów i skóry po to, by możliwie regularnie je stosować. Długofalowe, po części niekorzystne skutki, działają wtedy w tle i czasem powodują nawet zwiększone zapotrzebowanie na pielęgnację. Przykładem takiego uzależnienia są produkty do pielęgnacji ust, które wywołują w nas chęć kremowania ust w krótkich odstępach czasu, ponieważ bez tego czujemy się źle. Ta publikacja pomoże ci odkryć naturalny świat kosmetyków. Sam zadecydujesz jakie składniki są dla ciebie najlepsze i jakich środków potrzebujesz. Przekonasz się również, że ich skuteczność jest o wiele lepsza od popularnych i drogich kosmetyków.

Odkryj 137 przepisów na domowe kosmetyki dopasowane do twoich potrzeb

W tej książce znajdziesz najlepsze przepisy na produkty do pielęgnacji ciała i włosów do samodzielnego wykonania. Wszystkie receptury i wskazówki zostały skrupulatnie przetestowane, wypróbowane przez czytelników i ulepszone wartościowymi komentarzami. Każda sytuacja jest nieco inna i każdy człowiek jest inny. Dlatego też dzięki tej książce dobierzesz takie środki, które spełnią twoje oczekiwania pod każdym względem. Testowanie nowego przepisu zacznij najlepiej od małych ilości. W ten sposób zaoszczędzisz składniki i będziesz mógł łatwiej dopasować produkt do swoich potrzeb.

Dlaczego kosmetyki warto robić samodzielnie?

W dziedzinie pielęgnacji i oczyszczania ciała szczególnie opłaca się pomyśleć o naturalnych alternatywach. Wiele sztucznych produktów możesz zastąpić naturalnymi, które znajdziesz w swojej kuchni. Poznaj powody, dla których opłaca się nie kupować ich, tylko wykonać je samemu:
są dobre dla zdrowia: zamiast niezdrowych i sztucznych składników samodzielnie wytwarzane produkty alternatywne zawierają naturalne składniki, które pomagają organizmowi powrócić do równowagi, zamiast coraz bardziej uzależniać go od syntetycznej pielęgnacji.
są dobre dla środowiska: samodzielne wytwarzanie produktów zmniejsza zużycie plastiku oraz ilość produkowanych śmieci. Ponadto, do wielu przepisów możesz wykorzystywać regionalne składniki o krótszym czasie transportu oraz w mniejszym stopniu zużywające zasoby.
są dobre dla domowego budżetu: samodzielnie wytwarzane produkty są, prawie zawsze, zdecydowanie tańsze.
są dobre dla ciebie: samodzielne wytwarzanie daje radość, pobudza kreatywność, wzmacnia zaufanie do siebie i sprawia, że jesteś niezależny.

Ten poradnik to twój najlepszy przyjaciel

Dzięki informacjom z tej książki dowiesz się jak:
– nie wpaść w uzależnienie od syntetycznych i rakotwórczych składników,
– samodzielnie wykonać żele, szampony, mydła, pianki, woski, a nawet farby do włosów,
– wykonać toniki, peelingi, kremy czy maseczki do twarzy,
– zadbać o higienę jamy ustnej, przygotować własną pastę, płyn do płukania, olej do zębów,
– na co dzień dbać o całą skórę, czyli domowe balsamy, kremy, olejki, odżywianie i złuszczanie skóry,
– stosować kąpiele lecznicze oraz jakich środków użyć, aby zyskać relaks, odprężenie, oczyszczenie,
– zrobić własny ekologiczny dezodorant,
– przygotować lecznicze maści, tynktury, balsamy, a nawet spray na komary,
– samodzielnie wykonać produkty do skóry i włosów oraz dlaczego warto to robić.

Proste, skuteczne, trwałe i tanie domowe kosmetyki

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ