Koniec Alzheimera

Jak zatrzymać utratę pamięci i zmiany degeneracyjne mózgu

  • ISBN: 978-83-65846-48-8;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 472;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
NW-Magdalena Kuźmiuk
0
1

Odpowiedzialności za swoje zdrowie leży w Twoich rękach

Czy wiesz, że choroba Alzheimera, tak jak wiele innych schorzeń degeneracyjnych, jest w dużym stopniu wynikiem działania czynników, nad którymi każdy z nas ma kontrolę? Pomimo tego jesteśmy zmuszani do przekazywania odpowiedzialności za nasze zdrowie profesjonalistom i przepisywanym nam komercyjnym farmaceutykom. To często okazuje się ryzykowne. Błędne przekonanie każde nam wierzyć, że wysoce rozwinięta medycyna z pewnością postawi nas na nogi. Dzięki tej publikacji to przekonanie ulegnie zmianie!

Autorzy bestsellerów polecają tę książkę!

„Ta wspaniała książka gromadzi najbardziej uznane badania naukowe i tworzy prosty plan gry, który pisze na nowo los naszego zdrowia, gdyż jego celem jest mózg. Jest to program dla każdego: dla osób chorych, zagrożonych chorobą, a nawet dla tych, w których rodzinie nie odnotowano przypadków Alzheimera. Na stronach książki znajdujemy potężne narzędzia, które pozwalają nam zdobyć kontrolę nad genetycznym i kognitywnym przeznaczeniem”.
– dr David Perlmutter, autor bestsellerów New York Timesa

„Amy Berger wnosi nową perspektywę do coraz rozleglejszej problematyki choroby Alzheimera. Przedstawia terapię naturalną, która, moim zdaniem, ma o wiele większą szansę na sukces kliniczny niż standardowe leki”.
– dr Jason Fung, autor Kodu otyłości

Co naprawdę wywołuje chorobę Alzheimera?

Autorka, magister w zakresie dietetyki, certyfikowana specjalistka do spraw odżywiania i praktyk terapii dietetycznych, odkryje przed Tobą prawdziwe przyczyny choroby Alzheimera oraz wpływ Twojej diety na jej rozwój. Będziesz zaskoczony! Dowiesz się, jak bardzo zmanipulowano zalecenia żywieniowe i czemu atak na cholesterol przyniósł tak naprawdę więcej szkód niż korzyści. Poznasz źródła chorób mózgu i kluczowe znaczenie metabolizmu paliwa mózgu. Zrozumiesz, jak ważne są kształt i budowa neuronów, błon komórkowych oraz mitochondriów. Przekonasz się także, czy istnieje gen Alzheimera.

Choroba Alzheimera – co należy zrobić by się przed nią uchronić

We wprowadzeniu wszystkich zdrowych nawyków w życie pomoże Ci strategia żywieniowa przywracająca mózgowi funkcje kognitywne, czyli mówienie, myślenie, pamiętanie czy uczenie się. Poznasz podstawy diety niskowęglowodanowej oraz rzeczywisty podział węglowodanów. Odkryjesz tłuszcze do zadań specjalnych i białkowych bohaterów. Autorka wyjaśni Ci, jaki wpływ na zdrowie mają nabiał, gluten, słodziki i alkohole cukrowe. Nauczysz się także samodzielnie i trafnie oceniać jakość produktów spożywczych. Czy poza dietą można sobie jeszcze jakoś pomóc? Tak! Dowiesz się, jak czynniki związane z trybem życia mogą wspierać zdrowe funkcje neurologiczne oraz jak zminimalizować ryzyko związane ze stresem czy brakiem snu. Poznasz również łatwe sposoby na wsparcie zdrowego trawienia i uzyskasz wiele innych cennych porad.

Nie zapomnij o zdrowiu!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ