Biohacking mózgu

Ćwiczenia i naukowe strategie, które pomogą podnieść wydajność mózgu i zapobiec chorobom neurodegeneracyjnym

  • ISBN: 978-83-8272-211-6 ;
  • Cena katalogowa: 64.60 zł;
  • Ilość stron: 320;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Monika Muszyńska
Paweł Uklejski
0
0

Biohacking mózgu – jak zmienić mózg w każdym wieku?

Dbasz o rzeczy, które posiadasz. Dajmy na to samochód: czyścisz, pucujesz, wymieniasz części, tankujesz dobre paliwo, uzupełniasz płyny. Dlaczego nie robisz tego samego dla swojego mózgu? Zazwyczaj przeciążasz go, zapominając o diecie, regeneracji i odpoczynku. Niestety prędzej czy później odczujesz efekty działania przewlekłego stresu i napięcia, spadek koncentracji, problemy z pamięcią i racjonalnym myśleniem. Wiele osób cierpi z powodu depresji lub zauważa pierwsze objawy chorób neurodegeneracyjnych. Jak zadbać o zdrowie mózgu niezależnie od wieku?

Czym jest biohacking mózgu?

Biohacking mózgu brzmi niezwykle skomplikowanie. Jednak w rzeczywistości to zestaw niezwykle prostych technik i praktyk, które pomogą ci zadbać o mózg. Bez problemu dopasujesz dietę dla mózgu do swoich potrzeb. Dowiesz się, jak ćwiczyć mózg, by poprawić pamięć i koncentrację, a co za tym idzie ułatwić naukę i pracę. Pobudzisz neurogenzę, czyli tworzenie nowych neuronów, i neuroplastyczność – tworzenie nowych ścieżek w mózgu, by aktywnie zapobiegać i eliminować objawy chorób neurodegeneracyjnych.

3 cele biohackingu mózgu

Autorka książki jest naukowcem i lekarką, która współpracowała z najlepszymi lekarzami i klinikami na świecie. Swoje odkrycia dotyczące zdrowia mózgu zawarła w tej książce, by pomóc ci kompleksowo zadbać o twój mózg – centrum dowodzenia organizmu. Biohacking ma 3 główne cele: po pierwsze stymulację wzrostu nowych komórek neuronowych oraz wspomaganie neuroplastyczności. Zwiększenie przepływu krwi do mózgu i zapanowanie nad długotrwałym stresem. Książka zawiera sprawdzone wskazówki, jak ćwiczyć mózg, poprawić pamięć, zalecenia diety oraz sposoby na stres, które z łatwością dopasujesz do swoich potrzeb, możliwości i trybu życia.

10 sposobów na poprawę zdrowia mózgu w 10 minut – szybkie metody biohackingu mózgu

Biohacking mózgu oferuje również szybkie sposoby na natychmiastową poprawę kondycji twojego mózgu. Są to między innymi energiczny spacer, zjedzenie kawałka gorzkiej czekolady czy miseczki jagód. Aromaterapia i zapachy bergamotki lub kadzidłowca nie tylko odprężą twój mózg, ale również pobudzą, dodadzą energii i dostarczą więcej tlenu komórkom mózgowym. Na początku książka wprowadzi cię w tajniki funkcjonowania mózgu. Autorka wyjaśnia budowę i znaczenie różnych części mózgu, by ułatwić ci dobór techniki, diety dla mózgu i ćwiczeń dopasowanych do twoich potrzeb. Wskazuje też 7 głównych schorzeń mózgu, w tym depresję, choroby neurodegenarcyjne, takie jak demencja, choroby Alzheimera i Parkinsona. Z książki dowiesz się, jakie znaczenie mają dla mózgu drobne urazy głowy i pozornie nic nieznaczące uderzenia. Informacje te uświadomią ci, że każde twoje działanie ma jakiś skutek. Zaznacza też, że nigdy nie jest za późno, by zadbać o swój mózg.

Dieta dla mózgu, ćwiczenia – strategie biohackingu mózgu

Twój mózg, tak samo jak twoje auto, potrzebuje odpowiedniego paliwa. W książce znajdziesz 7 zasad, jak skomponować dietę dla mózgu zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Jedną z nich jest ograniczenie żywności przetworzonej, która zawiera dużo cukru, konserwantów, sztucznych aromatów czy wzmacniaczy smaku. Osłabiają one funkcje poznawcze mózgu, ograniczają przepływ krwi oraz wywołują zaburzenia w mózgu. Kolejna reguła podkreśla znaczenie dobrych tłuszczy i węglowodanów. W książce znajdziesz też konkretne wskazania, jak ćwiczyć mózg, by poprawić krążenie krwi i jej dopływ do mózgu. A co za tym idzie zwiększyć objętość mózgu, wzmocnić połączenia synaptyczne, poprawić pamięć, usunąć toksyny oraz stymulować rozwój nowych komórek nerwowych. Ćwiczenia mózgu pozwalają również znaleźć skuteczne sposoby na stres i zniwelować jego długotrwałe skutki, depresję. Książka zawiera również prawdziwe historie pacjentów i osób, które wykorzystały biohacking mózgu, aby odzyskać zdrowie.

Biohacking mózgu – zadbaj o zdrowie mózgu!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ