Choroby przewlekłe – diagnoza i naturalne leczenie

Potwierdzone naukowo konwencjonalne kuracje i terapie alternatywne, które złagodzą objawy i przywrócą zdrowie

  • ISBN: 978-83-8272-299-4;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 368;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Monika Muszyńska
Paweł Uklejski
0
0

Jakie są prawdziwe przyczyny chorób autoimmunologicznych?

Choroby autoimmunologiczne zyskały miano epidemii XXI wieku. Do gabinetów lekarskich trafia coraz więcej pacjentów z diagnozą Alzheimera, Parkinsona, stwardnienia rozsianego czy chorób tarczycy. Ich leczenie jest długotrwałe i najczęściej opiera się na łagodzeniu objawów. Dlaczego? Zwykle schorzenia tego typu uznaje się za nieuleczalne lub dziedziczne. Jednym ze skutków są zaburzenia emocjonalne, wynikające ze złego stanu psychicznego pacjenta w czasie choroby. Nic dziwnego, że lekarze czują się wobec nich bezradni. Jednak autorzy książki stawiają rewolucyjną tezę, która może zmienić postrzeganie chorób autoimmunologicznych. Ich zdaniem prawdziwą przyczyną chorób autoimmunologicznych są infekcje. Wywołują je bakterie, wirusy, grzyby, insekty i pasożyty w organizmie. Szczegółowo analizują oni związki między infekcjami a chorobami przewlekłymi. Jednocześnie pokazują sposoby radzenia sobie z towarzyszącymi im stanami zapalnymi. Okazuje się, że poprawa zdrowia wymaga też nowego podejścia do… leczenia boreliozy.

Infekcje wywołują choroby przewlekłe

Z książki dowiesz się, że istotną rolę w rozprzestrzenianiu się epidemii chorób autoimmunologicznych odgrywają infekcje. W głównej mierze odpowiadają za nie bakterie, wirusy, grzyby, insekty i pasożyty w organizmie. Tezy zaprezentowane w publikacji zostały poparte badaniami naukowymi, opiniami specjalistów i historiami pacjentów. Autorzy wyjaśniają, że stwardnienie rozsiane, Alzheimer, Parkinson, choroby tarczycy, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń i wiele innych schorzeń to wyłącznie określenia przeróżnych symptomów. Prawdziwe przyczyny chorób autoimmunologicznych kryją się gdzie indziej.

Od diagnozy przyczyn chorób autoimmunologicznych do poprawy stanu zdrowia

Książka składa się z dwóch części. W pierwszej znajdują się informacje o biologii ludzkiego organizmu. Autorzy wyjaśniają, dlaczego diagnozowanie prawdziwych przyczyn chorób autoimmunologicznych napotyka na tyle trudności. Tłumaczą symptomy schorzeń i opisują etapy ich rozwoju. Jednocześnie pokazują, w jaki sposób infekcje powodują choroby autoimmunologiczne lub problemy natury psychicznej. U pacjentów często pojawiają się problemy natury emocjonalnej, w tym zaburzenia emocjonalne. Te ostatnie są bowiem częstym „towarzyszem” chorób przewlekłych.

Druga część książki przynosi opis sprawdzonych strategii, które ułatwią łagodzenie stanów zapalnych i poprawę zdrowia. Autorzy radzą, jak podchodzić do diagnoz i rozmawiać z lekarzami, by nie czuć się przytłoczonym chorobą. Dodatkowo pomagają wybrać optymalny sposób leczenia i poradzić sobie z nieuniknionymi podczas choroby kryzysami. Sugerują, aby połączyć medycynę konwencjonalną z medycyną naturalną. W tej ostatniej istotną rolę odgrywa odpowiednia dieta, korzystanie z dobrodziejstw ziołolecznictwa i suplementowanie potrzebnych składników.

Praktyki ułatwiające powrót do zdrowia

Pacjenci borykający się z chorobami przewlekłymi często mają obawy przed ich nawrotami. Ciągłe napięcie powoduje stres. Niekiedy nawet przekształca się w depresję czy traumę. Utrudnia to powrót do zdrowia. Dlatego w książce zostały zaprezentowane techniki, które pozwolą na osiągnięcie wewnętrznego spokoju. Rozładowanie napięcia ułatwią terapie – EMDR, DNRS, psychosomatyczna i poznawczo-behawioralna. W związku z tym Autorzy polecają również suplementy i praktyki medycyny alternatywnej. Pozytywne efekty powinny dać lepsza dieta (najlepiej wegańska o niskim indeksie glikemicznym połączona z ziołolecznictwem) i relaksujące aktywności (różne formy medytacji, joga, tai chi, ćwiczenia oddechowe). Oczywiście warto też zadbać o zmiany w trybie życia (sen o stałych porach, ćwiczenia fizyczne).

Dlaczego pacjenci z chorobami przewlekłymi powinni zająć się… leczeniem boreliozy?

Książka ta zmienia postrzeganie przyczyn chorób przewlekłych. Bazuje na dziesiątkach badań naukowych i opiniach specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Pozwoliły one postawić tezę, że epidemia schorzeń autoimmunologicznych łączy się bezpośrednio ze wzrostem infekcji. W odpowiedzi na to autorzy zaproponowali nowatorski program uzdrawiania. Pozwoli on skutecznie poradzić sobie ze stanami zapalnymi i odnaleźć drogę do zdrowia.

Poznaj prawdziwą przyczynę chorób autoimmunologicznych i popraw stan swojego zdrowia!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ