Zdrowy metabolizm

Co i jak prawidłowo jeść, aby przyswajać składniki odżywcze na poziomie komórkowym

  • ISBN: 978-83-8168-468-2;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 160;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Czy wiesz, prawidłowy metabolizm jest gwarantem twojego zdrowia?

Czujesz się zmęczony w ciągu dnia, nie możesz spać w nocy? Przybierasz na wadze, mimo że jesz mało? Jeżeli tak, prawdopodobnie cierpisz na zaburzenia metaboliczne. Wiele schorzeń ma swoje źródło w tym, że metabolizm komórkowy ulega zaburzeniom. Są to na przykład osteoporoza, miażdżyca, choroby autoimmunologiczne, a nawet nowotwory. Ich wczesne wykrycie pomoże zapobiec powstaniu poważnych chorób. Przede wszystkim jednak powinieneś zacząć od usprawnienia metabolizmu komórkowego. Jak to zrobić – dowiesz się z tej książki.

Jeżeli metabolizm komórkowy działa prawidłowo, komórki także są zdrowe

Autor książki w przystępny sposób wyjaśnia, czym jest metabolizm komórkowy i jak działa. Podstawą jest zrozumienie pracy komórek. Z pewnością masz świadomość, że komórki potrzebują do prawidłowego funkcjonowania pewnych związków. Same nie skonsumują sałatki czy mięsa. Jeśli jednak twoja dieta będzie zawierać odpowiednią ilość aminokwasów, kwasów tłuszczowych, węglowodanów czy witamin, znacznie ułatwisz im pracę. Metabolizm to taka siła napędzająca organizmu, która utrzymuje go przy życiu. Lothar Ursinus podaje praktyczne wskazówki, które pomogą ci przywrócić równowagę w organizmie i mikrobiomie. Dowiesz się, na jakie czynniki powinieneś zwrócić uwagę w zależności od grupy krwi czy rodzaju spalania. W książce znajdziesz także indywidualne zalecenia, aby usprawnić metabolizm komórkowy. Dobierzesz takie produkty, które wesprą twój organizm. Warto pamiętać, że ani nabiał, ani żywność wegańska nie są odpowiednie dla wszystkich. Z książki dowiesz się, które pokarmy obciążają twój metabolizm. Poznasz też metody, które wesprą pracę twojego organizmu i usprawnią przemianę materii.

Przyczyny zaburzeń metabolizmu komórkowego:

Dzięki książce poznasz podstawowe czynniki osłabiające metabolizm. Przede wszystkim jest to niewłaściwe odżywianie. Co przez to rozumieć? Jest to nie tylko jedzenie za dużo. Przemiana materii jest osłabiana także wtedy, gdy jesz za szybko, za często czy wybierasz zbyt kaloryczne produkty. Efektem jest nie tylko niewłaściwa masa ciała, ale i nieprawidłowa praca komórek. Na funkcjonowanie organizmu źle wpływają także przewlekły stres, brak ruchu i zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

Wynikające z tego zaburzenia metaboliczne:

– zaburzenia metabolizmu insuliny,
– lekkie zaburzenia bariery jelitowej („nieszczelne jelita”),
– utrzymujące się lekkie stany zapalne,
– nietolerancje pokarmowe.

Choroby rozwijające się w wyniku zaburzeń metabolicznych:

– nadciśnienie tętnicze,
– miażdżyca,
– osteoporoza,
– dna moczanowa,
– cukrzyca typu 2,
– cukrzyca typu 3 (choroba Alzheimera, demencja i depresja),
– atak serca, udar mózgu,
– nadwaga,
– zaburzenia snu,
– migrena,
– rak.

Jak poprawić metabolizm?

Autor książki opracował system, który pozwala na interpretację badań laboratoryjnych z perspektywy zarówno medycyny konwencjonalnej, jak i naturopatii. Uwzględnia przy tym stan psychiczny pacjentów. Dzięki jego poradom dowiesz się, jak pozbyć się lub uniknąć wymienionych wyżej chorób. Wystarczy, że zastosujesz się do prostych zasad odżywiania i stylu życia.

Metabolizm komórkowy dla zdrowego ciała i sprawnego umysłu!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ