Odmładzanie komórkowe

Jak samodzielnie uaktywnić potencjał regeneracyjny organizmu w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe

  • ISBN: 978-83-8168-122-3;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 208;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Czy można się nie starzeć?

Niektórzy twierdzą, że oznak pojawiających się zmarszczek i starzenia się nie da się uniknąć i jeżeli chcemy być zdrowi, wyglądać i czuć się młodo, musimy uciec się do operacji, kremów albo drogich suplementów. Inni zaś mówią, że powinnyśmy się poddać i po prostu pogodzić z upływem przemijającego czasu. I jedni i drudzy są w błędzie!

Autorytet z dziedziny zachowywania młodości

Autor jest biologiem molekularnym, który od prawie dekady prowadzi badania na temat wpływu żywności na zdrowie i starzenie się organizmu. W tej książce prezentuje najnowszą wiedzę popartą badaniami medycznymi i biologicznymi na temat poszczenia, zdrowia i zapobiegania starzeniu się.

Co wpływa na odnowę komórek w ciele?

Doktor Stekovic twierdzi, że aby zachować młodość i zdrowie jak najdłużej, powinnyśmy wprowadzić do naszego stylu życia dwa proste, ale niezwykle znaczące elementy. Chodzi tu mianowicie o włączenie postu terapeutycznego oraz spożywanie produktów bogatych w spermidynę. Każdego dnia przez kilka godzin dziennie spożywamy jedzenie, a nasz organizm cały czas pracuje. Na dłuższą metę taki stan rzeczy jest dla nas szkodliwy, ponieważ dochodzi wówczas do nadmiernej akumulacji substancji i zużytych części komórek. Jednak organizm ludzki dysponuje tzw. „wywozem śmieci”, czyli procesem autofagii, który uwalnia komórki z takich substancji i tym samym zapobiega między innymi powstawaniu demencji i raka w naszym organizmie. Proces ten zwykle jest najwydajniejszy, gdy przez dłuższy czas nic nie jemy.

Substancja gwarantująca młodość i zdrowie

Nie musisz się jednak martwić, jeżeli nie potrafisz bądź nie lubisz pościć. Autor zapewnia Ci alternatywę. Ten sam efekt, który uzyskuje się podczas poszczenia, można również osiągnąć w przypadku spożywania określonych produktów spożywczych bogatych w spermidynę. To naturalna substancja produkowana przez ciało, która daje efekt postu bez konieczności jego stosowania. W tej książce znajdziesz informację, jak efektywnie korzystać ze spermidyny.

Żywność oczyszczająca komórki

Spermidyna to związek organiczny, który występuje m.in. we florze jelitowej i innych komórkach ciała. Pozwala na regenerację komórek mózgowych i zapobiega demencji oraz chorobie Alzheimera. Jej wysokie stężenie znaleźć możemy m.in. w parmezanie, serze cheddar, czerwonym winie, kalafiorze, owocach cytrusowych, fermentowanej fasoli czy groszku. Dowiedz się, gdzie jeszcze możesz ją znaleźć oraz jak łatwo i przyjemnie wydłużyć swoje życie.

Pozostań młodym jak najdłużej

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ