Odmładzanie komórkowe

Jak samodzielnie uaktywnić potencjał regeneracyjny organizmu w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe

  • ISBN: 978-83-8168-122-3;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 208;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Odmładzanie komórkowe, post przerywany i autofagia to trzy główne sposoby na poprawę zdrowia i opóźnienie procesu starzenia się

Post przerywany to dieta, która polega na ograniczeniu jedzenia przez pewien czas, a następnie jedzeniu w określonym oknie czasowym. Ta dieta przyspiesza odmładzanie komórkowe poprzez stymulowanie autofagii, procesu oczyszczania organizmu. Niektórzy twierdzą, że oznak pojawiających się zmarszczek i starzenia nie da się uniknąć. I jeżeli chcemy pozbyć się chorób, być zdrowi, wyglądać i czuć się młodo, musimy uciec się do operacji, kremów czy drogich suplementów. Natomiast inni mówią, że powinniśmy się poddać i po prostu pogodzić z upływem przemijającego czasu. Zdaniem Autora i jedni i drudzy są w błędzie!

Post przerywany kluczem do zachowania młodości (fot. depositphotos)

Autorytet w dziedzinie odmładzania komórkowego, oczyszczania organizmu i zachowania młodości

Autor jest biologiem molekularnym. Od prawie dekady prowadzi badania na temat wpływu żywności na eliminację chorób neurodegeneracyjnych, odzyskanie zdrowia i starzenie się organizmu. W książce prezentuje najnowszą wiedzę popartą badaniami medycznymi i biologicznymi na temat postu przerywanego i oczyszczania organizmu. Wyjaśnia, że autofagia jest kluczowa dla procesu odmładzania komórkowego, ponieważ usuwa uszkodzone elementy z komórek i pomaga utrzymać ich zdrowie oraz funkcjonalność. Regularna praktyka postu przerywanego zwiększa częstotliwość autofagii, czyli oczyszczanie organizmu, co przyspiesza proces odmładzania komórkowego.

Co wpływa na odnowę komórek w ciele?

Doktor Stekovic twierdzi, że aby zachować młodość i zdrowie na długie lata, powinniśmy wprowadzić do naszego stylu życia dwa proste, ale niezwykle znaczące elementy. Chodzi tu mianowicie o włączenie postu przerywanego oraz spożywanie produktów bogatych w spermidynę. Każdego dnia przez kilka godzin dziennie spożywamy jedzenie, a nasz organizm cały czas pracuje. Na dłuższą metę taki stan rzeczy jest dla nas szkodliwy. Ponieważ dochodzi wówczas do nadmiernej akumulacji substancji i zużytych części komórek. Jednak organizm ludzki dysponuje tzw. „wywozem śmieci”, czyli procesem autofagii, który uwalnia komórki z takich substancji. I tym samym zapobiega między innymi powstawaniu chorób neurodegeneracyjnych i raka w naszym organizmie. Proces ten zwykle jest najwydajniejszy, gdy przez dłuższy czas nic nie jemy.

Odpowiednia dieta i produkty wpływają korzystnie na odmładzanie komórek (fot. depositphotos)

Spermidyna – substancja gwarantująca młodość i zdrowie

Nie musisz się jednak martwić, jeżeli nie potrafisz bądź nie lubisz stosować postu przerywanego. Autor zapewnia ci alternatywę. Ten sam efekt, który uzyskuje się podczas postu przerywanego, możesz również osiągnąć w przypadku spożywania określonych produktów spożywczych bogatych w spermidynę. To naturalna substancja produkowana przez ciało, która daje efekt postu bez konieczności jego stosowania. W tej książce znajdziesz informacje, jak efektywnie korzystać ze spermidyny.

Post przerywany i żywność oczyszczająca komórki

Spermidyna to związek organiczny, który występuje m.in. we florze jelitowej i innych komórkach ciała. Pozwala na regenerację komórek mózgowych i zapobiega chorobom neurodegeneracyjnym, w tym demencji oraz chorobie Alzheimera. Jej wysokie stężenie znajdziesz w wielu produktach. Między innymi w parmezanie, serze cheddar, czerwonym winie, kalafiorze, owocach cytrusowych, fermentowanej fasoli czy groszku. Dzięki tej książce dowiesz się, gdzie jeszcze występuje. A także jak łatwo i przyjemnie wydłużyć swoje życie.

Pozostań młodym jak najdłużej

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ