Zdrowy umysł

Wykorzystaj neuronaukę, aby wzmocnić swój mózg, wyeliminować depresję, zaburzenia osobowości, ADHD, objawy stresu pourazowego i wiele innych zaburzeń neurologicznych

  • ISBN: 978-83-8168-900-7;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 496;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Monika Muszyńska
Paweł Uklejski
0
0

Zaburzenia psychiczne? Choroba umysłu? Czyli co tak naprawdę choruje?

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zdrowie psychiczne jest fundamentem dobrego samopoczucia i efektywnego funkcjonowania osoby w społeczeństwie. Jednak zaburzenia psychiczne czy też choroby umysłu od zawsze były tematem tabu. Ludzie wstydzą się ujawniać, że cierpią z powodu depresji, napadów lęku, agresji czy zaburzeń kompulsywnych. Lekarze zaś często nie potrafią określić, co, tak naprawdę, jest przyczyną ich dolegliwości. Kolejne leki psychotropowe i antydepresyjne, zamiast przynosić ulgę, często prowadzą do pogorszenia się stanu chorego, pogarszając neuroplastyczność mózgu. Samobójcza śmierć Robina Williamsa udowadnia, że to właśnie choroby mózgu odpowiadają za szereg dolegliwości, w tym depresję, ADHD, zaburzenia osobowości, choroby Alzheimera i Parkinsona, czy napady lękowe. Autor podkreśla też, że psychiatrzy, lecząc umysł, nie zajmują się zdrowiem mózgu, nie badają organu, który w tym samym czasie próbują wyleczyć. Dzięki tej książce w końcu zobaczysz światełko w tunelu. Teraz uzyskasz bezpośrednią pomoc od najbardziej cenionego i znanego psychiatry na świecie, doktora Daniela G. Amena.

Nie zwariowałeś! To tylko twój mózg woła o pomoc!

Autora podkreśla, że nadszedł czas przestać określać choroby psychiczne jako choroby umysłu. Tylko zacząć określać zaburzenia osobowości jako choroby mózgu. Ponieważ depresja, zaburzenia kompulsywne, choroby Alzheimera czy Parkinsona, napady lękowe czy agresji to tylko symptomy choroby tego organu. Autor wyjaśnia, że aby rozpocząć leczenie, trzeba dotrzeć do źródła tych dolegliwości. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie szczegółowych badań. Podstawą są obrazowe badania mózgu, badania krwi i toksykologiczne. Ważne jest również zebranie dokładnych informacji o przebytych urazach czy chorobach, traumatycznych wydarzeniach, nadmiernym stresie, błędach w odżywianiu, a nawet warunkach bytowych. Każda z nich stanowi niezbędny fragment układanki.

Pokaż mi swój mózg, a powiem ci, na co chorujesz!

Książka zawiera historie pacjentów, którzy odwiedzili średnio 15 specjalistów: psychiatrów, doradców, psychologów i zażywali leki antydepresyjne i psychotropowe. Żadne ze stosowanych praktyk i leków nie poprawiły ich stanu. Autor obrazuje neurodegeneracyjne zmiany w ich mózgach za pomocą tomografii emisyjnej pojedynczego fotonu (SPECT). Jest to badanie, podczas którego można rejestrować przepływ krwi oraz wzorce aktywności w obrębie mózgu. SPECT mózgu, zawarte w książce, dają wnikliwy obraz aktywności mózgu przed i po przeprowadzeniu programu zdrowego umysłu. Widać na nich, w jaki sposób zmienia się mózg. Zauważysz, jak dziury obrazujące mikro- i makro- uszkodzenia zanikają, odbudowane przez nową tkankę i nowe połączenia neuronów. Obrazy mózgu udowadniają również, jak skuteczna jest terapia proponowana przez Autora, ponieważ pobudza mózg do odbudowy i regeneracji uszkodzonych obszarów.

Wyeliminuj zaburzenia psychiczne – 10 kroków do zdrowia psychicznego

Książka zawiera dokładny plan, dzięki któremu nie tylko naprawisz swój mózg, ale i odzyskasz zdrowy umysł. Odnosi się do 4 ważnych sfer twojego życia, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Określa też 11 czynników ryzyka, które wpływają na pogłębienie się depresji, napadów agresji czy innych zaburzeń neurologicznych. Zastosuj zalecenia zdrowego umysłu, autorskiego programu opracowanego przez doktora Amena, i uwolnij się od zaburzeń neurologicznych, popraw pamięć i funkcjonowanie mózgu. Program ten jest z powodzeniem stosowany w wielu klinikach, szkołach oraz centrach pomocy na całym świecie. Opiera się na zaleceniach zdrowego odżywiania, oczyszczenia z toksyn, suplementach diety, metodach panowania nad stresem oraz ćwiczeń, które pobudzają neuroplastyczność i zdolność mózgu do regeneracji. Skorzystaj z gotowej recepty dla zdrowia mózgu, by odzyskać zdrowie fizyczne i psychiczne.

Poznaj opinie ekspertów o programie zdrowego umysłu

„Zdrowy umysł to radykalny i nowy sposób na restrukturyzację psychiatrii, posługujący się materiałami z neuroobrazowania przy medycznym podejściu do całościowego funkcjonowania organizmu i ogólnego zdrowia pacjenta. Moja rodzina dużo zawdzięcza pracy doktora Amena i mam nadzieję, że wy też wiele skorzystacie.”
MARK HYMAN, doktor medycyny, przewodniczący w fundacji Pritzker z zakresu medycyny funkcjonalnej Akademii Medycznej w Cleveland; dyrektor Cleveland Clinic Center for Functional Medicine

„Niezwykle wartościowa książka, która pojawia się w porę i zmieni sposób, w jaki myślimy o zdrowiu naszego mózgu.”
– MIKE DOW, autor bestsellera „New York Timesa”, Zacukrzony mózg – jak odtruć organizm z nadmiaru cukru

Zdrowy umysł to zdrowy mózg!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ