Tłuszcz leczy, cukier zabija

Dieta ketogeniczna eliminująca choroby neurologiczne, sercowo-naczyniowe, cukrzycę, otyłość i inne zaburzenia metaboliczne

  • ISBN: 978-83-8272-144-7;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 408;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I-dodruk;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Czy cukier nas zabija, a zdrowe tłuszcze wspierają nasze zdrowie?

Przez dziesięciolecia unikaliśmy tłuszczu, aby spełnić ogólnie przyjęte zalecenia dotyczące redukcji jego spożycia. Udało nam się zmniejszyć nasze całkowite spożycie tłuszczu i zastąpić je tak zwanymi zdrowymi węglowodanami – przede wszystkim rafinowanymi ziarnami i cukrem. Jakie były konsekwencje tych zmian, dowiesz się z tej książki. Autor twierdzi, że otyłość, cukrzyca, zaburzenia metaboliczne i choroby serca urosły do rozmiarów epidemii. Potwierdza to licznymi badaniami. Choroby serca są nadal naszym największym zabójcą. Podporządkowaliśmy się radom „ekspertów” i w rezultacie jesteśmy teraz bardziej chorzy niż kiedykolwiek wcześniej. Co poszło nie tak? Zdrowe tłuszcze zastąpiliśmy rafinowanymi węglowodanami, co było najgorszym błędem dietetycznym XX wieku. Doprowadziło do niebotycznych poziomów chorób układu krążenia, chorób układu pokarmowego i chorób przewlekłych, których doświadczamy dzisiaj.

Dlaczego dieta ketogeniczna jest najzdrowsza?

Przez wieki tłuszcz był wysoko ceniony. Nasi przodkowie jedli każdy kawałek tłuszczu, który zdobyli, a nawet podejmowali wysiłek, aby otworzyć kości, aby uzyskać dostęp do tłustego szpiku kostnego. Kobiety w ciąży i karmiące otrzymywały dodatkowe porcje tłuszczu, aby zapewnić zdrowie zarówno matce, jak i noworodkowi. Ludzie jedzą tłuszcz od tysięcy lat, a nasze ciało jest dobrze przystosowane do metabolizowania zdrowego tłuszczu. Dzięki tej książce poznasz dowody na to, że tłuszcz leczy. Poznasz też zalety diety ketogenicznej i ketozy. Zdrowe tłuszcze pomogą ci pokonać cukrzycę, Parkinsona i zadbać o zdrowe serce.

To tłuszcze pomogą ci w utrzymaniu prawidłowej wagi

Zmniejsz spożycie węglowodanów (głównie cukru i zbóż rafinowanych) i dodaj więcej dobrych tłuszczów do diety. W tej książce Autor, znany wszystkim jako badacz leczniczych właściwości oleju kokosowego, opisuje, w jaki sposób przemysł cukierniczy wpłynął na naukę i opinię publiczną, przekształcając tradycyjne pożywienie w dietetycznego potwora. Dowiesz się również, dlaczego zdrowe tłuszcze są jednymi z naszych najpotężniejszych zdrowych pokarmów i jak ich używać do cofania chorób przewlekłych, chorób układu pokarmowego czy chorób układu krążenia i osiągania lepszego zdrowia.

Czy wiesz, że zdrowe tłuszcze mogą:

– ustabilizować poziom cukru i insuliny we krwi,
– pomóc zrównoważyć poziom hormonów,
– chronić przed chorobami zakaźnymi,
– tworzyć zdrowy mikrobiom jelit,
– poprawić funkcje trawienne i złagodzić stany zapalne,
– zapewnić więcej substancji odżywczych niż suplement multiwitaminowy,
– pomóc stracić nadmiar tkanki tłuszczowej, w tym pozbyć się otyłości brzusznej,
– chronić przed chorobami serca, cukrzycą oraz demencją,
– regulować ciśnienie krwi, wzrost komórek, funkcje immunologiczne, wydzielanie śluzu, aktywność układu współczulnego i wiele innych.

Ta książka podpowie ci jak wybierać najzdrowsze tłuszcze i zastępować nimi to, co ci szkodzi.

Zdrowe tłuszcze – zdrowe serce

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ