Ukryte przyczyny refluksu i zgagi

28-dniowy program uzdrawiania

  • ISBN: 978-83-8272-303-8;
  • Cena katalogowa: 89.80 zł;
  • Ilość stron: 352;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: II - dodruk;
Patrycja Buraczewska
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Trudna diagnoza problemów związanych z trawieniem

Otyłość, nadwaga, palenie papierosów, choroby przewlekłe i leki stosowane w ich leczeniu… To najczęstsze zapalniki, które mogą wywołać refluks, jedną z powszechnych chorób układu pokarmowego. Szacuje się, że nawet jedna trzecia Polaków może zmagać się z refluksem. Gorszą wiadomością jest jednak to, że wiele osób pozostaje niezdiagnozowanych. Wielu lekarzy ma bowiem trudności z rozpoznaniem objawów refluksu, takich jak duszący kaszel, cieknący nos czy nawet uczucie ucisku w gardle. Jeśli zmagasz się z podobnymi dolegliwościami i czujesz, że twój układ trawienny nie działa prawidłowo, dobrze trafiłeś! Ta książka da ci wiedzę nie tylko o tym, jak wygląda leczenie refluksu, poznasz również ukryte przyczyny tego schorzenia.

Dlaczego powinniśmy się obawiać kwasu żołądkowego?

Niezdiagnozowana zgaga i nadkwasota żołądka mogą być bagatelizowane latami. A w rezultacie wywoływać groźne choroby, takie jak rak przełyku, ale nie tylko. Autor tej książki, ceniony chirurg i otolaryngolog, dowodzi, że istnieje związek pomiędzy nadkwasotą, stanem zapalnym i przybieraniem na wadze. Zniszczenia w układzie trawiennym, które powoduje kwas żołądkowy, mogą być nieodwracalne. A wielu z nas ma problem z profilaktyką jego nadmiernego wydzielania. Czy wiesz, że do chorób układu pokarmowego i zakwaszenia organizmu mogą przyczyniać się niektóre produkty spożywcze, nawet te powszechnie uważane za zdrowe? Marynowane warzywa, zupy w puszkach, czekolada, cebula, czosnek, pomidory, gotowe dania. To szkodzi twojemu żołądkowi. Warto poznać prawdę, zanim będzie za późno.

Leczenie refluksu – kluczem jest dieta przeciwzapalna

W pierwszej części tej przełomowej książki dr Jonathan Aviv wyjaśnia, jak samodzielnie zrozumieć objawy nadkwasoty i podjąć z nią skuteczną walkę. Podpowiada także, co powiedzieć lekarzowi podczas wizyty w gabinecie. Tylko w ten sposób uzyskasz skuteczną diagnozę i leczenie refluksu. To nie wszystko. Kluczem do odzyskania zdrowia jest przedstawiona w tej książce dobrze zbilansowana dieta przeciwzapalna na refluks i zgagę. Dieta opiera się na nowoczesnych zasadach zdrowego odżywiania. Z pomocą Autora racjonalnie wykorzystasz białka, węglowodany i tłuszcze w walce z nadkwasotą. Nie tylko kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie, ale uzupełnisz również brak błonnika w diecie. I zerwiesz z nawykami żywieniowymi, które wywołują zgagę, niestrawność i innego dolegliwości ze strony układu trawiennego.

Leczenie refluksu – skorzystaj ze skutecznego programu i wróć do zdrowia!

Po lekturze tego rewolucyjnego poradnika o diagnozowaniu i leczeniu refluksu będziesz w stanie rozpoznać i wprowadzisz do swojej diety produkty, które zmniejszają zakwaszenie organizmu, wydzielanie kwasu żołądkowego i neutralizują jego działanie. Dobra wiadomość: twój powrót do zdrowia nie musi być rozciągnięty w czasie! Dr Aviv przedstawia w tej książce prosty, trwający zaledwie 28 dni program uzdrawiania. Autor poprowadzi cię ku ostatecznemu utrwaleniu nowego, zdrowego sposobu odżywania się, aż ku życiu totalnie wolnemu od nadkwasoty. A jeśli chcesz gotowych pomysłów na gotowanie zgodne z nowym stylem życia, skorzystaj z książki kucharskiej Autora Wylecz refluks i zgagę prawidłową dietą, która adresowana jest do osób zmagających się z refluksem. Znajdziesz w niej ponad 100 prostych przepisów na smaczne i różnorodne dania diety przeciwzapalnej.

Uwolnij się od refluksu i zgagi na dobre!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ