Bąkowe tabu

Dlaczego wzdęć nie wolno lekceważyć i jak się pozbyć gazów

  • ISBN: 978-83-8168-009-7;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 264;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
Paweł Uklejski
0
0

Każdy pierdzi!

Jak przekonuje Autor, każdy z nas ma problemy ze wzdęciami i gazami. Nie lubimy jednak o tym mówić, a czym bardziej zaawansowane społeczeństwo, tym chętniej robi się z tego temat tabu. Powoduje to, że wiele osób nie uświadamia sobie, że mają do czynienia z poważnym problemem, którego nie należy się wstydzić, a skutecznie go rozwiązać. W dzisiejszym zabieganym świecie mało kto przywiązuję uwagę do oczyszczania organizmu. Toksyny skumulowane w naszych ciałach odpowiadają za szereg różnych schorzeń i chorób. Niestety wzdęcia i gazy w dużej mierze są skutkiem nadmiernego zanieczyszczenia naszych jelit i organów. Ta książka ma szansę uświadomić ci, że problemu z nadmiernymi wiatrami nie musisz się wstydzić. Autor publikacji wnikliwie odpisuje działanie układu trawiennego, najważniejszych organów, diety i nastawienia psychicznego wobec problemów gastrycznych.

Bąkowa retrospekcja

Dzięki dystansowi Autora każdy będzie w stanie wypracować zdrowe podejście do funkcji za jakie odpowiedzialny jest układ trawienny. Zamiast rumienić się na dźwięk bądź zapach gazów, skupisz się na ich przyczynie i ją rozwiążesz. Uświadomisz sobie także, jak ważne sygnały ci one wysyłają i jak wiele ryzykujesz bagatelizując te bezcenne podpowiedzi. Czy wyobrażasz sobie, że nie idziesz zaleczyć bolącego zęba lub nie tamujesz krwotoku? Tak samo spojrzysz teraz na problemy żołądkowe. Publikacja to kompleksowy poradnik, który pomoże ci pozbyć się tego problemu. Dowiesz się dlaczego oczyszczanie jelit i lewatywy są kluczowe do pozbycia się tego wstydliwego problemu. Zadbaj o swoje zdrowie i poczuj się komfortowo.

Wzdęcia – klucz do zrozumienia trawienia

Autor wyjaśnia jak przebiega proces trawienia w ludzkim ciele. Skupia się nie tylko na żołądku, ale również na innych, równie ważnych miejscach. Z jego książki dowiesz się, co robią wątroba, trzustka czy pęcherzyk żółciowy oraz nauczysz się samodzielnie diagnozować zaburzenia ich działania i im zapobiegać. Poznasz również sposoby na oczyszczanie wątroby oraz proces powstawania gazów jelitowych i odpowiesz na pytanie, dlaczego wszyscy puszczamy bąki. Dowiesz się także, kiedy „wiatry” powinny być uważane za problem i czemu depresyjnie pierdzi się lepiej.

Dieta niskobąkowa

Poznasz produkty wpływające na obniżenie się emisji gazów z Twojego ciała oraz te, które zdecydowanie należałoby wykluczyć ze swojego jadłospisu. Poznasz definicję zdrowego trawienia według Michała Anioła oraz Zasadę Pareto w odniesieniu do wiatrów. Nauczysz się zastępować bądź minimalizować gazopędne pokarmy i poznasz fasolkę, którą możesz jeść bez obaw. Dowiesz się, czym są substancje balastowe i nauczysz się rozróżniać typy błonnika. Autor rzuca nowe światło również na skrobię, glutenowy spisek, celiakię, mleko i uświadamia, że nie zawsze owoce są zdrowe. Inaczej spojrzysz na słodziki, zamienniki cukru, napoje, palenie, a nawet niektóre zapachy. Zastosujesz zarówno prebiotyki, jak i probiotyki. Oczyścisz jelita i przywrócisz im zdrowie.

Śmierdzący styl życia

Książka koncentruje się również na stylu życia. Dowiesz się z niej, jak ważny wpływ na wzdęcia ma twoja psychika oraz stres. Nauczysz się relaksować dzięki właściwemu oddychaniu i zastosujesz trzyminutowe ćwiczenia oddechowe. Prześpisz własne wzdęcia, a także poznasz wagę zachowań żywieniowych, w tym punktualności. Będziesz przy tym pozwalał sobie na drobne kulinarne grzeszki, by cieszyć się zarówno zdrowiem, jak i życiem. Zastosujesz najlepsze przyprawy, suplementy, zioła i lewatywy.

Przepis na zdrowie

Korzystając ze sprawdzonych przez Autora przepisów przygotujesz specjały – zarówno słodkie i owocowe, jak i wytrawne. Poznasz owsiankę na zmniejszenie gazów, pudding kokosowy z nasionami chia i pyszne zupy. Wykorzystasz w kuchni kiszonki, kimchi, wodę imbirową czy sos miso. Wszystko to będzie nie tylko smaczne, ale przede wszystkim pozwoli ci przywrócić równowagę w przewodzie pokarmowym i pozbyć cuchnącego problemu. Dzięki tym przepisom oczyszczanie wątroby i jelit będzie jeszcze bardziej efektywne. Poczujesz się lekko i sprawisz, że na dobre pożegnasz się z gazami.

Wzdęcia? Gazy? To już przeszłość!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ