Kardiolog Paleo

Samodzielne przywrócenie naturalnie zdrowego układu krążenia i eliminowanie chorób serca

  • ISBN: 978-83-8168-011-0;
  • Cena katalogowa: 49.90 zł;
  • Ilość stron: 360;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Patrycja Buraczewska
NW-Paweł Uklejski
0
1

Choroby serca i układu krążenia – plaga naszych czasów

Bardzo dynamiczny styl życia, nieodpowiednia dieta, brak ruchu, stres a także chemikalia obecne w środowisku sprawiają, że w zastraszającym tempie rośnie liczba osób cierpiących na choroby serca i całego układu krążenia. Wzrasta ilość zawałów, udarów mózgu, coraz więcej osób choruje na cukrzycę, ma nadciśnienie, podwyższony cholesterol czy migotanie przedsionków. Lekarze jednak nie wiedzą, jak zapobiegać chorobom serca i stale przepisują niebezpieczne pigułki i stosują te same nieskuteczne procedury. Czy jest jakiś sposób, by przerwać to błędne koło? Jak zadbać o zdrowe serce?? Czy dieta Paleo, rzeczywiście, jest dietą zdrowego serca?

Jedz zgodnie z  dietą Paleo i bądź zdrowy!

Autor dowodzi, że rozwiązaniem wszelkich zdrowotnych problemów z sercem jest dieta Paleo. Zwana inaczej dietą paleolityczną lub dietą człowieka pierwotnego opiera się na eliminowaniu niektórych produktów z naszego jadłospisu w celu oczyszczenia organizmu. Składa się głównie z warzyw i owoców, mięsa – najlepiej z wypasu pastwiskowego – a także jajek, orzechów, ryb i grzybów. Wyklucza zboża, rafinowane oleje, rośliny strączkowe, produkty przetworzone i cukier, co w konsekwencji prowadzi do mniejszego spożycia soli i kalorii. Korzysta na tym nie tylko nasza figura, ale przede wszystkim zdrowie i serce.

Nie tylko dieta Paleo, ale i styl życia w zgodzie z naturą

Określenie „Paleo” jest szerokim pojęciem i odnosi się nie tylko do diety, ale również do stylu życia. Jak dowodzi dr Wolfson, konieczne jest dostosowanie współczesnego trybu życia, by był on jak najbardziej naturalny, podobny do naszych przodków. Ważną rolę odgrywa aktywność fizyczna i odpowiednio dobrane ćwiczenia. Regularny ruch zapobiega chorobom układu krążenia, m.in. nadciśnieniu, niewydolności serca i arytmii. Zdrowy sen o optymalnej długości to podstawa prawidłowego funkcjonowania za dnia, gdyż podczas jego trwania organizm regeneruje się i naprawia szkody wyrządzone przez stres psychiczny i fizyczny. Zrównoważone posiłki, posty przerywane, oczyszczenie organizmu z chemikaliów i naturalna higiena, to tylko kilka z wielu filarów stylu życia Paleo, o którym dowiesz się z tej publikacji.

Chemiczna zupa, w której pływamy

Z pewnością lubisz ładny zapach świec, odświeżaczy powietrza, cieszysz się również, gdy kupisz nowy dywan czy pomalujesz ściany. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad ilością szkodliwych zapachów i substancji, które Cię otaczają? Nie? A powinieneś. Zanieczyszczenia są wszędzie, a toksyczne cząsteczki są wdychane przez płuca, wchłaniane przez skórę, przyjmowane wraz z pożywieniem i wodą. Ta publikacja dowodzi, że im więcej chemicznych substancji, tym więcej chorób serca – problemów z układem krążenia, miażdżycą, nadciśnieniem czy zawałami. Dzięki niej dowiesz się, co możesz zrobić, by oczyścić organizm ale także w swój dom i miejsce pracy z jak największej liczby toksyn i środków chemicznych.

Weź zdrowie serca w swoje ręce

Zawały serca, udary mózgu, cukrzyca, nadciśnienie, migotanie przedsionków – możesz uniknąć wszystkich tych chorób stosując dietę Paleo. Z niniejszej publikacji dowiesz się, jakie są prawdziwe przyczyny chorób serca i jak w naturalny sposób możesz im zapobiegać. Poznasz prawdę na temat cholesterolu i jego znaczenie dla każdej komórki w organizmie. Autor ujawnia, dlaczego stres jest tak szkodliwy dla Twojego serca i prezentuje sposoby, byś znów poczuł się zrelaksowany. Dowiesz się, jak przeprowadzić oczyszczanie organizmu z chemikaliów i metali ciężkich, a także zapoznasz się z dwudziestoma najważniejszymi badaniami krwi oraz suplementami niezbędnymi dla zdrowia serca.

Dieta Paleo – dieta zdrowego serca

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ