Medyczne śledztwa

Rozpoznanie schorzeń trudnych do zdiagnozowania

  • ISBN: 978-83-65404-80-0;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 296;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
NW-Mariusz Golak
0
1

Diagnoza jak lekarskie śledztwo

Trudne przypadki medyczne przypominają przestępstwa, a diagnozy lekarskie są niczym wynik dochodzenia. Rozpoznanie niektórych schorzeń bywa jednak ciężkie do zdiagnozowania. A błędna, przedwczesna lub pozornie jednoznaczna diagnoza może być dla chorego bardzo groźna. Może w konsekwencji przysporzyć mu cierpień na wiele lat, a nawet na całe życie.

Lekarz-detektyw, czyli niemiecki doktor House

Trudne przypadki medyczne to codzienność profesora Jürgena Schäfera. Dla pacjentów jest nieraz ostatnią deską ratunku. Zgłaszają się do niego, kiedy już inni lekarze bezradnie rozkładają ręce. W swojej książce niemiecki doktor House – opierając się na różnych dramatycznych przypadkach – opowiada o pracy całego swojego zespołu, stosowanych przez siebie metodach, a także możliwościach, jakie choremu ma do zaoferowania współczesna medycyna. Jürgen Schäfer ujawnia przy tym swoje detektywistyczne zacięcie, które pozwala mu natrafić na ślad trudnych do rozpoznania chorób.

Czy kolor krwi może zwiastować chorobę?

Jesteś fanem serialu „Dr House”? Fascynuje cię medycyna? Interesują cię trudne do zdiagnozowania, rzadkie choroby? Poznaj sekrety laureata wyróżnienia Ars Legendi, które przyznawane jest dla najlepszego wykładowcy w Niemczech oraz nagrody Pulsus Awards dla najlepszego lekarza roku 2013. W swojej książce profesor Schäfer opisuje trzynaście niesamowitych historii swoich pacjentów. Lekarz odkryje przed tobą m.in. podstępność boreliozy, jakie mogą być skutki nadużywania leków, czym charakteryzuje się niediagnozowany zespół Friedmana-Goodmana, co mogą oznaczać trudności z oddychaniem. Przekonasz się, jak wielkich problemów może przysporzyć zepsuty korzeń zębowy, czy barwa naszej krwi ma związek z chorobą. Dowiedzą się też, jak leczyć rzadkie choroby, w tym te genetyczne.

Pomóż sobie sam!

Dzięki opisanym w książce trudnym przypadkom medycznym odkryjesz nieoczywistą przyczynę nękających cię dolegliwości i chorób. Zamiast biegać od lekarza do lekarza, łatwiej wybierzesz specjalistę gwarantującego szybkie i skuteczne wyzdrowienie, który postawi trafną diagnozę. Leczenie będzie odpowiednio dobrane, zapomnisz o chorobie. Dzięki odpowiednio dobranej diecie i oczyszczaniu organizmu złagodź jej objawy i zacznij cieszyć się dobrym zdrowiem na długie lata, a trudne do zdiagnozowania choroby nie będą stanowiły problemu nie do rozwiązania.

Prawdziwe znaczenie niejasnych objawów

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ