Przewlekły kaszel – jak go rozpoznać, zdiagnozować i skutecznie leczyć

Samodzielna terapia chronicznego kaszlu o podłożu refluksowym oraz neurogennym

  • ISBN: 978-83-8168-764-5;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 160;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Przewlekły kaszel, czyli kiedy kaszel może być powodem do niepokoju

Przewlekły kaszel, nazywany również chronicznym, to kaszel utrzymujący się przez okres dłuższy niż cztery tygodnie. Jest niezwykle częstym schorzeniem, jednak niewielu lekarzy wie, jak prawidłowo go diagnozować oraz leczyć. Dr Jamie Koufman, laryngolog i światowej sławy ekspert w zakresie refluksu żołądkowego, rozwiązuje zagadkę uporczywego kaszlu! Stosując swój autorski plan leczenia pomogła już tysiącom pacjentów raz na zawsze wyleczyć refluks, stany zapalne i chroniczny kaszel. Teraz również i ty możesz skorzystać z jej porad i w końcu wrócić do zdrowia!

Czy dręczy cię przewlekły kaszel?

Budzisz się w nocy, kaszląc gwałtownie albo nie mogąc złapać tchu?
Czasami dławisz się, bo masz wrażenie, że się dusisz i z trudem łapiesz powietrze?
Mówienie, śpiewanie lub rozmowa przez telefon sprawiają, że kaszlesz?
Śmiech lub chichotanie powodują kaszel?
Zmiana temperatury sprawia, że kaszlesz?
Miewasz poranną chrypkę lub często łamie ci się głos?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco choćby na część pytań, to problem chronicznego kaszlu może dotyczyć również ciebie!

Refluks i kaszel neurogenny – najczęstsze przyczyny chronicznego kaszlu

Chroniczny kaszel często mylony jest z astmą lub kaszlem palacza. Jednak, jak dowodzi Autorka, jego przyczyna leży zupełnie gdzie indziej. Najczęstszymi przyczynami uporczywego kaszlu są bowiem refluks oraz dysfunkcja nerwu błędnego, której skutkiem jest kaszel neurogenny. Do innych częstych czynników wywołujących przewlekły kaszel należą: zachłystywanie z powodu niewydolności głośni, alergie, zapalenie zatok, katar, nowotwór tchawiczo-oskrzelowy, a nawet zbyt duży nacisk woskowiny. Dzięki tej książce będziesz mógł samodzielnie zdiagnozować przyczynę swojego chronicznego kaszlu! W tym celu dr Koufman zamieściła praktyczne testy, które ci w tym pomogą – indeks zamknięcia głośni, indeks objawów refluksu oraz przewlekłego kaszlu.

Leczenie chronicznego kaszlu – dieta przeciwreflusowa

Niezależnie jaka jest przyczyna twojego uporczywego kaszlu, Autorka przedstawia ci szereg terapii, które pomogą w powrocie do zdrowia. Najważniejszym elementem jej planu leczenia jest dieta przeciwrefluksowa, która przyniesie korzyści również osobom nie borykającym się z tą chorobą. Dzięki zdrowemu odżywianiu wyeliminujesz ze swojego jadłospisu produkty bogate w kwas, który podrażnia twoje drogi oddechowe i wywołuje stany zapalne pogarszające stan zdrowia. W książce znajdziesz listę produktów, które z powodzeniem możesz jeść oraz wskazówki, jak w prosty sposób wprowadzić dietę przeciwrefluksową do swojej codzienności.

Drobne zmiany stylu życia, dzięki którym poczujesz ulgę

Zdrowe odżywianie to podstawa, ale jak jeszcze możesz sobie pomóc? Dzięki drobnym zmianom w stylu życia. Autorka serwuje ci garść porad, jak poczuć się lepiej. Wśród nich znajdziesz np. wyeliminowanie ciasnych ubrań, pasków i gorsetów. Unikanie intensywnych ćwiczeń, takich jak bieganie, pływanie czy podnoszenie ciężarów po jedzeniu. Zamiast tego wyjdź na poobiedni spacer! Nie podjadaj w nocy, ponieważ to główna przyczyna utajnionego refluksu dróg oddechowych. Jak mówi Autorka, dopasowana dieta oraz zmiany w stylu życia u większości pacjentów stanowią klucz do wyleczenia. Jednak w niektórych przypadkach potrzebne jest również leczenie farmakologiczne. Dlatego dowiesz się również, jakie leki są najskuteczniejsze w terapii choroby refluksowej oraz kaszlu neurogennego, które zabiegi medyczne warto wykonać oraz kiedy konieczna jest operacja.

Koniec z kaszlem!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ