Witaminy – czy i dlaczego pomagają

Kiedy i jak bezpiecznie je stosować

  • ISBN: 978-83-65846-86-0;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 312;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
NW-Katarzyna Masłowska
0
1

Witaminy – hit czy kit?

Nagłówki WLEWY DOŻYLNE Z WITAMINY C KONTRA RAK czy TE DWIE WITAMINY PRZYJMOWANE RAZEM, MOGĄ ZMNIEJSZYĆ OSTEOPOROZĘ O 25% atakują nas na każdym kroku. Nic dziwnego, skoro świat medyczny z jednej strony zachwyca się efektami działania poszczególnych witamin, a z drugiej nie do końca ośmiela się o tym otwarcie mówić. Dlaczego? Wiadomo o co musi chodzić, gdy nie wiadomo o co chodzi… Ta książka jednak rzuca nowe światło na terapeutyczne działanie witamin bez uprzedzeń czy niedopowiedzeń. A prawda okazuje się tak szokująca, że trudno byłoby w nią do końca uwierzyć nawet najzagorzalszym zwolennikom „Ukrytych terapii” Jerzego Zięby.

Śmiertelne skutki niedoboru witamin

Czy słyszałeś kiedyś, że co roku rodzą się tysiące dzieci z rozszczepem kręgosłupa, co jest spowodowane niedoborem kwasu foliowego u matek? Każdego roku w Europie notuje się 2,5 mln nowych zachorowań na nowotwory, podczas gdy większość pacjentów nie słyszała o korzystnym działaniu witaminy C w walce z rakiem. Niedobór witaminy D jest powszechnym zjawiskiem wśród ludzi starszych, co z kolei przyczynia się do coraz częstszych złamań stawu biodrowego i szyjki kości udowej, prowadząc często do śmiertelnych powikłań. Autor opisuje cały szereg dolegliwości wynikających z niedoboru rozmaitych witamin. Poznaj je i zyskaj pełną świadomość!

Badania nad witaminami, o których nie wiesz

Wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, chociaż już od wielu lat istnieją badania na temat poszczególnych witamin, które wyraźnie wskazują: dzięki witaminom jesteśmy zdrowi. Witaminy przedłużają nasze życie. A przez niedobór witamin chorujemy, nawet ciężko. Jest to udowodnione naukowo. Mimo to czasopisma oraz telewizja straszą nas w agresywny sposób witaminami. Ten, kto przyjmuje „bezsensowne” preparaty witaminowe ma być tak naiwny, że łyka leki homeopatyczne i odwiedza energoterapeutów oraz szamanów. Ta książka powstała, by otworzyć ludziom oczy i zdemitologizować witaminy, rzucając nowe światło na niechęć przemysłu farmaceutycznego do skutecznych terapii witaminowych!

Książka, która przywraca nadzieję

Autor powołuje się na rzetelne badania i udowadnia, jak korzystne mogą być witaminy oraz jak wielkie ryzyko wiąże się z ich niedoborem. Uświadamia również, co robią witaminy, a czego, wbrew powszechnej opinii, nie. Wyjaśnia także, czy suplementacja może być szkodliwa. Stwierdza przy tym jednoznacznie – witaminy są niezbędne. Tłumaczy, dlaczego ich potrzebujemy i jak niesamowite efekty nam zapewniają. Sprawdź sam, w czym witaminy mogą pomóc Tobie i Twoim bliskim.

Prawda o witaminach ujawniona!

Doktor Strunz ukazuje, na jak wątpliwe badania powołują się przeciwnicy witamin oraz skalę zatajanych projektów badawczych niezbicie udowadniających korzystny wpływ suplementacji witaminowej. Ukazuje przy tym, jak istotne jest bilansowanie deficytów. Na przykład, prawie nikt nie przyjmuje wystarczającej ilości kwasu foliowego w zielonych warzywach. Jego niedobór może prowadzić do poronień i powstawania wad rozwojowych w ciąży. Kolejnym związkiem, na którego deficyt cierpimy, jest witamina D, której nasza skóra w polskim klimacie nie ma szans wyprodukować w wystarczającej ilości przez cały rok. Tymczasem pełni ona ważną rolę ochronną przed rakiem, zawałem serca czy stwardnieniem rozsianym. Autor w sposób naukowy, a zarazem zrozumiały, omawia kluczowe witaminy, wyjaśniając co tak naprawdę robią, dlaczego pilnie ich potrzebujemy i jak możemy z nich najlepiej skorzystać.

Poznaj moc witamin!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ