Biblia oleju kokosowego

1001 zastosowań oleju kokosowego. Ochrona przed cukrzycą, zawałem, chorobami autoimmunologicznymi

  • ISBN: 978-83-8168-521-4;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 152;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Olej kokosowy – niezawodny lek również dla ciebie

Olej kokosowy jest wyjątkową superżywnością. Dr Bruce Fife – autorytet i badacz leczniczych właściwości oleju kokosowego po raz kolejny zadziwił świat swoją publikacją. Zawarł w niej ogromną ilość badań naukowych, które potwierdzają działanie oleju kokosowego jako leku, dodatku do mleka dla niemowląt czy leku przeciwko kandydozie. Udowadnia, że jest on pomocny szczególnie u osób z problemami trawiennymi. Przede wszystkim zapobiega wielu chorobom – od raka i cukrzycy po grypę i AIDS. Będziesz zdumiony ilością zastosowań oleju kokosowego, które poznasz z tej książki.

Olej kokosowy pozwala zachować zdrowy mózg

Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że podwyższenie poziomu ketonów we krwi, wynikające ze spożywania oleju kokosowego lub korzystania z innych ich źródeł, to najbardziej obiecująca forma terapii w przypadku chorób związanych z mózgiem. Spożywanie oleju kokosowego przede wszystkim łagodzi objawy choroby Alzheimera, jak również innych chorób degeneracyjnych, w tym choroby Parkinsona, padaczki, pląsawicy Huntingtona, stwardnienia zanikowego bocznego oraz stwardnienia rozsianego. Możesz być pewien tego, że tak prosta interwencja dietetyczna ma tak ogromny wpływ na kondycję mózgu. Z pewnością możesz już teraz zadbać o profilaktykę własną i rodziny, codziennie dodając go do swoich potraw.

Jak możesz wykorzystać olej kokosowy

Trwałość jajek możesz wydłużyć, pokrywając skorupki cienką warstwą oleju kokosowego. Wystarczy rozpuścić olej kokosowy (ale nie rozgrzewać) i zanurzyć w nim jajka albo posmarować za pomocą pędzelka. Następnie jajka należy przechowywać w chłodnym miejscu. Nie dopuszcza on tlenu do wnętrza jajek. Zakonserwowane w ten sposób zachowują trwałość nawet do 9 miesięcy. Jak jeszcze możesz wykorzystać olej kokosowy, sprawdź w tej książce.

Czy wiesz, że olej kokosowy:

– wzmacnia układ odpornościowy,
– zapobiega chorobom serca,
– równoważy spożycie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych,
– poprawia funkcje trawienne, a przede wszystkim pracę wątroby,
– poprawia wchłanianie substancji odżywczych (witamin, minerałów, aminokwasów, fitosubstancji odżywczych rozpuszczalnych w tłuszczach),
– działa jako ochronny przeciwutleniacz,
– pomaga dbać o odpowiedni poziom cukru we krwi (korzystne dla cukrzyków),
– pomaga w kontrolowaniu wagi,
– odciąża trzustkę (obniża zapotrzebowanie organizmu na enzymy i hormony trzustkowe),
– łagodzi objawy chorób neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Alzheimera, Parkinsona, SM i inne.

Sekret urody Mirandy Kerr – olej kokosowy

Modelka lansująca produkty Victoria’s Secret twierdzi, że olej kokosowy to jeden z sekretów jej sukcesu. Mówi, że olejowi kokosowemu zawdzięcza nieskazitelną cerę, lśniące włosy i szczupłą sylwetkę. „Spożywam go od czternastego roku życia. To jeden z tych produktów, bez których nie mogę żyć. Bez oleju kokosowego nie zaczynam dnia. Codziennie dodaję cztery łyżeczki do sałatek, przygotowywanych potraw albo zielonej herbaty. (…) Zastępuje mi inne oleje powszechnie stosowane w kuchni”. W styczniu 2011 roku urodziła pierwsze dziecko. Mówi, że olej kokosowy odegrał kluczową rolę w szybkim odzyskaniu figury supermodelki i zaledwie po kilku miesiącach od połogu wróciła do pracy.

Kosmetyki z oleju kokosowego

Surowy nierafinowany olej kokosowy to wspaniały naturalny środek natłuszczający do ciała, a w szczególności olej do masażu. Mydło z jego zawartością możesz bardzo łatwo zrobić – pieni się nawet w wodzie morskiej. Możesz je stosować codziennie. Nie tylko zadbasz o higienę ciała, ale również o kondycję skóry. Olej działa kojąco i leczniczo na rany, przebarwienia, wypryski, cellulit i inne niedoskonałości.

3 łyżki oleju kokosowego dziennie uwolnią Cię od bólu

ZAPISZ SIĘ