Cykliczna dieta ketogeniczna

Jak osiągnąć równowagę między stanem ketozy i glikozy w zdrowym sposobie odżywiania

 • ISBN: 978-83-8168-478-1;
 • Cena katalogowa: 44.40 zł;
 • Ilość stron: 248;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2020;
 • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Jak działa dieta ketogeniczna

Na przestrzeni ostatnich kilku lat diecie ketogenicznej poświęcano wiele uwagi. Przyczyny tego zjawiska należy dopatrywać się w fakcie, że ten sposób żywienia okazał się niezwykle skuteczny w walce z nadwagą oraz cofaniu chronicznych chorób degeneracyjnych. Dieta ketogeniczna wyjątkowo sprzyja naszemu zdrowiu, a jej efekty możemy zwiększyć, stosując jej cykliczną formę. Ta metoda opiera się na naturalnym prawie, według którego regularnie wchodzimy i wychodzimy ze stanu ketozy. W tej książce znajdziesz wyczerpujące informacje o tym, jak działa dieta ketogeniczna i dlaczego jest tak ważna dla twojego zdrowia. Jeśli prawidłowo przeprowadzisz cykliczną dietę ketogeniczną, odzyskasz zdrowie. Jest ona najpotężniejszym i najbardziej skutecznym narzędziem do przezwyciężania chorób przewlekłych. To absolutnie najłatwiejsza i najbardziej efektywna metoda utraty nadmiaru tkanki tłuszczowej i eliminacji tłuszczu z brzucha.

Czym jest cykliczna dieta ketogeniczna

Cykliczna dieta ketogeniczna zwiększa moc podstawowej diety ketogenicznej.  Jeśli już jesteś przekonany do diety ketogenicznej, to jej cykliczność też ci się spodoba. Zakłada ona okresy zwiększenia spożycia węglowodanów i pozwala na większą różnorodność wyborów żywieniowych. Wiele osób uważa, że dieta ketogeniczna jest zbyt restrykcyjna. Zawiera bardzo mało węglowodanów, ma wysoką zawartość tłuszczu, zakłada też umiarkowane spożycie białka. Cykliczna dieta ketogeniczna jest zdecydowanie bardziej zróżnicowana, a wyraźne ograniczenia dotyczą tylko niektórych jej etapów. Charakteryzuje się krótkimi i okresowymi postami, a także możliwością sięgania po prawie wszystkie rodzaje żywności. Głównym celem tego sposobu odżywiania jest przechodzenie pomiędzy stanem glikolizy i ketozą, aby dopełnić cykl. Cykliczna dieta ketogeniczna jest potężnym narzędziem, które pozwala wzmocnić zdrowie i poprawić jakość życia.

Cykliczna dieta ketogeniczna sprawdza się w przypadku wielu problemów zdrowotnych – nie tylko w cukrzycy

Tłuszcz brzuszny jest znany jako tłuszcz wewnętrzny lub trzewny. Jest on przechowywany w jamie brzusznej, a więc nie jest tym samym co tłuszcz, który zbiera się pod skórą na twoich udach, pośladkach i ramionach. Musisz też wiedzieć, że tłuszcz trzewny gromadzi się wokół twoich organów – wątroby, serca i jelit. To on sprawia, że wystaje ci brzuch. Tłuszcz wewnętrzny to nie tylko nadmiar tkanki tłuszczowej, ale metabolicznie aktywna tkanka, która uwalnia hormony, nasila stany zapalne i zwiększa ryzyko wielu problemów zdrowotnych. Wśród nich najpopularniejsze są: otyłość, choroby serca, cukrzyca, rak, depresja, zapalenia stawów, zaburzenia równowagi hormonalnej, zaburzenia snu i demencja. Zmierz swój obwód talii, ponieważ jest lepszym wskaźnikiem chorób układu krążenia i wczesnej śmierci niż masa ciała. Cykliczna dieta ketogeniczna pozwoli ci skutecznie zmniejszyć ilość tłuszczu brzusznego, obniżając tym samym ryzyko wystąpienia wielu przewlekłych chorób.

Pokonaj choroby przewlekłe, stosując cykliczną dietę ketogeniczną

W tej książce znajdziesz odpowiedzi na pytania:

 • Ile wolno lub powinno się jeść, stosując cykliczną dietę ketogeniczną?
 • Jakie rodzaje żywności należy spożywać, a jakich unikać?
 • Które tłuszcze są najlepsze, a które nie sprzyjają twojemu zdrowiu?
 • Jak możesz stwierdzić, czy znajdujesz się w stanie ketozy?
 • Czy musisz osiągnąć ten stan?
 • Jak długo należy stosować dietę?
 • Czy powinno się jej przestrzegać przez całe życie, czy też po osiągnięciu celu należy ją zakończyć?
 • Czym jest i jakie korzyści może przynieść ci cykliczna dieta ketogeniczna?

Keto dla ciebie

ZAPISZ SIĘ