Aromaterapia dla każdego

  • ISBN: 978-83-8168-476-7;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 128;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: VII - dodruk;
Mariusz Golak
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Aromaterapia dla każdego – jak w praktyce wykorzystać leczniczą moc olejków eterycznych?

Czy wiesz, że w aromaterapii stosuje się aż 70 naturalnych olejków zapachowych? Mają one wiele właściwości leczniczych i kosmetycznych. Nie tylko pomagają zadbać o zdrową skórę i piękne włosy. Być może nie zdajesz sobie sprawy, że w walce z kaszlem czy bólem gardła pomoże ci olejek anyżowy. Natomiast gdy zmagasz się z reumatyzmem, warto nacierać bolące miejsca olejkiem cynamonowym. Z kolei olejek grejpfrutowy będzie doskonałym sposobem na stres i uwolni cię od napięcia nerwowego. Lista dolegliwości, których leczenie wspierają olejki do aromaterapii, jest długa. Nic dziwnego, że zwolennicy medycyny naturalnej chętnie po nie sięgają. Warto pamiętać, że aromaterapia dla każdego może przynieść wiele korzyści. Dzięki tej książce dowiesz się, jak samodzielnie stosować tę formę terapii naturalnej do poprawy zdrowia. Szeroki asortyment dostępnych olejków eterycznych ułatwi dobranie ich do indywidualnych potrzeb. Nieważne, czy chodzi o zdrowie, czy też pielęgnację twarzy i ciała.

Dwie buteleczki z olejkiem lawendowym stojące na stole. Obok leżą gałązki lawendy.
Olejek lawendowy koi nerwy i pomaga w kłopotach ze snem. Fot. Depositphotos

Terapie naturalne – poznaj sekret działania olejków do aromaterapii

Sekret aromaterapii polega na wykorzystaniu w zabiegach prozdrowotnych i kosmetycznych naturalnych olejków zapachowych. Są to wyciągi roślinne o intensywnym zapachu. Zawierają one kilkadziesiąt aktywnych substancji, w tym alkohole, estry, aldehydy, ketony. Dzięki temu mogą być stosowane do łagodzenia objawów wielu dolegliwości. Sprawdzą się również jako naturalne kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała. Niewątpliwie zapach pozytywnie oddziałuje na nasze samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że jest on tylko jednym z kilku elementów tej terapii naturalnej. Aktywne składniki zawarte w olejkach eterycznych przenikają do organizmu nie tylko przez drogi oddechowe, ale i przez skórę. W ten sposób bezpośrednio wpływają na stan zdrowia. Kluczem do ich skuteczności jest wybór odpowiedniego naturalnego olejku zapachowego. Liczy się także rodzaj zabiegu aromaterapeutycznego. Przykładowo, na nadmierne pocenie się polecana jest kąpiel lecznicza z olejkami bergamotowym i lawendowym. Z kolei palone w kominku olejki – grejpfrutowy, lawendowy i z drzewa różanego – to doskonały sposób na stres.

Co będzie najlepsze dla twojego zdrowia – inhalacja, kąpiel lecznicza, a może masaż?

Jak stosować aromaterapię do poprawy zdrowia i jak z jej pomocą dbać o zdrową skórę? Czy aromaterapia dla każdego jest dostępna? Te pytania zadaje sobie wiele osób. Dlatego warto wiedzieć, że decydując się na olejki eteryczne, można wybierać spośród kilku różnych metod ich aplikacji. Wśród nich na uwagę zasługują inhalacje, kąpiele lecznicze i kompresy. Możliwe są też płukanki i masaże. To tylko niektóre praktyki stosowane w ramach medycyny naturalnej. Inne metody zalecane są podczas pielęgnacji twarzy i ciała. W tym przypadku godne uwagi są między innymi nanoszone bezpośrednio na skórę toniki, kremy, oliwki i szampony. Zapewniają one zdrową skórę, a włosom lepszą kondycję. Musisz pamiętać, że każda z metod polecana jest do innej dolegliwości. Ich celem jest optymalizacja efektów terapii naturalnej. To samo dotyczy kosmetyków.

Pięć stojących na stole buteleczek z olejkiem różanym. Obok leżą róże.
Olejki eteryczne łagodzą objawy wielu dolegliwości zdrowotnych. Służą również jako naturalne kosmetyki. Fot. Depositphotos

Sposoby przygotowania olejków do aromaterapii – poradnik krok po kroku

Książka ta jest niczym podręczna apteczka. Znajdziesz w niej nie tylko opisy właściwości olejków eterycznych przeznaczonych do domowego użytku. Są tu również proste receptury, dzięki którym będziesz potrafił wykorzystywać olejki do aromaterapii w leczeniu wielu powszechnych dolegliwości lub też jako skuteczne kosmetyki. Bez większego problemu przygotujesz je samodzielnie. W praktyce pomocne będą również zalecenia dotyczące dawkowania poszczególnych preparatów, a także przeciwwskazania precyzujące obszar ich stosowania. Książka ta sprawi, że aromaterapia dla każdego stanie się dostępna, a olejki do aromaterapii będą wartościowym wsparciem wielu terapii naturalnych. Dzięki niej skorzystasz z dobrodziejstw medycyny naturalnej.

Olejki, które uzdrawiają i pielęgnują!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ