Terapia Bowena

Bezpieczna terapia powięzi jako skuteczna metoda eliminacji bólu

  • ISBN: 978-83-8272-173-7;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 192;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I-dodruk;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Terapia Bowena czyni cuda

Technika Bowena, znana również jako terapia Bowena, powięziowa albo „terapia lekkim dotykiem”. To holistyczna metoda manualna, która pobudza w organizmie mechanizmy samoleczenia. Polecana dla każdego, bez względu na wiek i stan zdrowia. Odpowiednia zarówno dla noworodków, jak i osób starszych. Uznawana za jedno z największych osiągnięć medycyny naturalnej XX wieku. Zabiegi Bowena oparte są na wykonywaniu delikatnych i charakterystycznych ruchów przywracających zdrowie. Terapię tę można stosować w przypadku drobnych dolegliwości, jak również w chorobach przewlekłych czy neurologicznych. Natomiast wykorzystywana profilaktycznie zwiększa odporność, korzystnie wpływa na cały organizm oraz likwiduje każdy ból. Praktykowana przez tysiące ludzi na całym świecie, teraz dostępna również dla Ciebie.

Technika Bowena – terapia powięziowa

Julian Baker jest terapeutą od 25 lat i jednym ze światowych ekspertów w dziedzinie techniki Bowena, powięzi i tkanki łącznej. W tej kompleksowej książce prezentuje terapię alternatywną, która jest połączona z wiedzą anatomiczną i naukowym zrozumieniem techniki Bowena. Jest ona jedną z bezpiecznych metod terapeutycznych i najszybciej rozwijających się terapii pracy na mięśniach i tkance łącznej na świecie. To bardzo efektywny i nieinwazyjny system leczenia, który nie powoduje skutków ubocznych. Idealna i szczególnie pomocna przy bardzo ostrych dolegliwościach, ponieważ skupia się na niewielkim nacisku, aby inicjować i intensyfikować wrodzony proces samoleczenia. Autor objaśnia związek pomiędzy powięzią a mózgowym i autonomicznym układem nerwowym oraz wyjaśnia, w jaki sposób wszystko to łączy się z procesem naturalnego leczenia. Zaprezentowane przez niego alternatywne ujęcie anatomii ukazuje mechanizmy funkcjonowania i skuteczności masażu metodą Bowena.

Dotyk, który leczy ból

Terapia metodą Bowena polega na wykonywaniu delikatnych ruchów kciukami i palcami na mięśniach, ścięgnach, więzadłach, powięziach i innych tkankach chorego, wprowadzając go tym samym w stan rozluźnienia mięśniowo-powięziowego. Przy terapii Bowena nie wykorzystuje się żadnej siły ani masażu tkanek głębokich, a jedynie delikatny dotyk. W ten sposób pozbywamy się stresu, różnych napięć i skumulowanych, negatywnych emocji. Ważne jest, aby pomiędzy sesjami terapeutycznymi stosować kilkuminutowe przerwy, które pozwalają na uruchomienie w organizmie proces samoleczenia. Autor zapewnia, że efekty odczuwane są już po pierwszym zabiegu. Do stosowania terapii Bowena nie ma żadnych przeciwwskazań, nie powinno się jej jednak łączyć z innymi terapiami prowadzonymi w tym samym czasie.

Jedna skuteczna terapia na wiele chorób

W tym przewodniku znajdziesz ponad 100 kolorowych zdjęć, które będą niezwykle pomocne w leczeniu metodą Bowena. Z książki dowiesz się, czym jest terapia Bowena, na co pomaga i dlaczego jest tak bardzo skuteczna. Dzięki tej metodzie możesz pozbyć się: rwy kulszowej, bólu pleców, głowy, karku, zamrożonego barku, łokcia tenisisty, zespołu cieśni nadgarstka, problemów z oddychaniem, kataru siennego, nadciśnienia, problemów z nerkami, zapalenia stawów czy bólu kolan. Pomaga również w bólach kręgosłupa i napięciach całego ciała. Jest skuteczną terapią w długotrwałym zapobieganiu urazom sportowym. Sportowcy leczeni metodą Bowena rzadziej doznają poważnych kontuzji i szybciej wracają do zdrowia po mniejszych urazach. Stosowana jest także w przypadku bezsenności, przewlekłego zmęczenia, chorób neurologicznych, migren, zgagi i refluksu, wrzodów oraz biegunki.

Technika Bowena – manualna terapia na każdy ból

ZAPISZ SIĘ