Terapia Bowena

Bezpieczna terapia powięzi jako skuteczna metoda eliminacji bólu

  • ISBN: 978-83-8272-173-7;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 192;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I-dodruk;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Terapia Bowena czyni cuda

Terapia Bowena, znana również jako technika czy metoda Bowena, masaż powięzi albo leczenie przez dotyk. To manualna terapia holistyczna, która pobudza w organizmie mechanizmy samoleczenia. Skuteczny sposób na stres. Polecana dla każdego. Bez względu na wiek i stan zdrowia. Odpowiednia zarówno dla noworodków, kobiet w ciąży, jak i osób starszych. Uznawana za jedno z największych osiągnięć medycyny naturalnej XX wieku. Zabiegi Bowena oparte są na wykonywaniu delikatnych i charakterystycznych ruchów przywracających zdrowie. Terapię tę można stosować w przypadku drobnych dolegliwości, jak również w chorobach przewlekłych czy neurologicznych. Natomiast wykorzystywana profilaktycznie zwiększa odporność, korzystnie wpływa na cały organizm. A także likwiduje każdy ból, w tym ból kręgosłupa, ból stawów czy ból mięśni. Praktykowana przez tysiące ludzi na całym świecie, teraz dostępna również dla ciebie.

Terapia Bowena – skuteczne leczenie przez dotyk (fot. depositphotos)

Technika Bowena – masaż powięzi

Julian Baker jest terapeutą od 25 lat i jednym ze światowych ekspertów w dziedzinie terapii Bowena, masażu powięzi i tkanki łącznej. W tym kompleksowym poradniku prezentuje manualną terapię medycyny naturalnej, która jest połączona z wiedzą anatomiczną i naukowym zrozumieniem techniki Bowena. Jest ona jedną z najbezpieczniejszych metod terapeutycznych. A także najszybciej rozwijających się terapii pracy na mięśniach i tkance łącznej na świecie. To bardzo efektywne i nieinwazyjne leczenie przez dotyk, które nie powoduje skutków ubocznych. Idealna i szczególnie pomocna przy bardzo ostrych dolegliwościach, takich jak ból kręgosłupa czy ból stawów. Ponieważ skupia się na niewielkim nacisku, aby inicjować i intensyfikować wrodzony proces samoleczenia. Autor objaśnia związek pomiędzy powięzią a mózgowym i autonomicznym układem nerwowym. Oraz wyjaśnia, w jaki sposób wszystko to łączy się z procesem naturalnego leczenia. Zaprezentowane przez niego alternatywne ujęcie anatomii ukazuje mechanizmy funkcjonowania i skuteczności masażu metodą Bowena.

Terapia Bowena odpowiednia dla noworodków (fot. depositphotos)

Skuteczne leczenie przez dotyk

Terapia metodą Bowena polega na wykonywaniu delikatnych ruchów kciukami i palcami na mięśniach, ścięgnach, więzadłach, powięziach i innych tkankach chorego wprowadzając go tym samym w stan rozluźnienia mięśniowo-powięziowego. Przy terapii Bowena nie wykorzystuje się żadnej siły ani masażu tkanek głębokich. A jedynie delikatny dotyk. W ten sposób pozbywamy się stresu, różnych napięć i skumulowanych, negatywnych emocji. Ważne jest, aby pomiędzy ruchami i sesjami terapeutycznymi stosować kilkuminutowe przerwy, które pozwalają na uruchomienie w organizmie procesów samoleczenia. Autor zapewnia, że efekty odczuwane są już po pierwszym zabiegu. Do stosowania terapii Bowena nie ma żadnych przeciwwskazań. Nie powinno się jej jednak łączyć z innymi metodami i technikami prowadzonymi w tym samym czasie.

Jedna skuteczna terapia na wiele chorób i problemów ze zdrowiem

Terapia Bowena – bezpieczny masaż powięzi (fot. depositphotos)

W tym przewodniku znajdziesz ponad 100 kolorowych zdjęć, które są niezwykle pomocne w leczeniu metodą Bowena. Z książki dowiesz się, czym jest terapia Bowena, na co pomaga i dlaczego jest tak bardzo skutecznym sposobem na stres. Dzięki tej metodzie możesz pozbyć się: rwy kulszowej, bólu pleców, głowy, karku, zamrożonego barku, łokcia tenisisty, zespołu cieśni nadgarstka, problemów z oddychaniem, kataru siennego, nadciśnienia, problemów z nerkami, bólu stawów i kolan. Pomaga również w bólach kręgosłupa i napięciach całego ciała. Jest skuteczną terapią w długotrwałym zapobieganiu urazom sportowym. Sportowcy leczeni metodą Bowena rzadziej doznają poważnych kontuzji i szybciej wracają do zdrowia po mniejszych urazach. Stosowana u kobiet w ciąży pomaga zmienić położenie dziecka przed porodem. Ma leczniczy wpływ na bezsenność, przewlekłe zmęczenie, choroby neurologiczne, migrenę, zgagę i refluks, wrzody oraz biegunki.

Terapia Bowena – manualna technika na każdy ból

ZAPISZ SIĘ