Joga – recepta na choroby przewlekłe

Proste asany na skuteczną poprawę zdrowia i samopoczucia

  • ISBN: 978-83-8272-383-0;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 192;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
10
0

Joga – terapia chorób przewlekłych

Bądźmy szczerzy, zmaganie się z chorobą przewlekłą jest do bani. Te wszystkie wizyty u lekarzy, nieskończone ilości badań, leki, ból oraz to, że nigdy nie wiesz, kiedy i czy objawy choroby będą ostrzejsze czy łagodniejsze. To stanowczo za dużo. I chociaż plany leczenia często są skutecznym sposobem radzenia sobie z objawami fizycznymi, ignorują emocjonalne obciążenie chorobą. Złość, stres, stany lękowe, bezsilność, rezygnacja, depresja. To najczęstsi towarzysze chorego. Autorka, która od lat choruje na stwardnienie rozsiane i toczeń, znalazła idealną terapię, która zadba o twoje zdrowie fizyczne i emocjonalne. Jest nią joga!

Czym jest joga? Prosta aktywność fizyczna, dzięki której skupisz się na całym ciele

Mówiąc najprościej, joga znaczy ujarzmiać lub połączyć. To związek ciała i umysłu. W ten sam sposób, w jaki wiele praktyk medycznych skupia się na całym ciele – nie tylko na „chorej” części – by leczyć chorobę, joga ma na celu skierowanie uwagi na całą twoją istotę. Nie ma jogi dla kostki u nogi. Nie ma jogi dla pnia mózgu. Oczywiście, są pozycje, które mogą wzmocnić lub wydłużyć mięśnie wokół kostki i są świetne medytacje wzmacniające mózg. Ale joga to nie tylko skupianie się na jednej części ciała i przywracanie jej zdrowia. Joga ma sprawić, by twoje ciało i umysł działały synchronicznie.

Joga to świetna terapia w przypadku chorób przewlekłych. Nie tylko poprawia mobilność, ale również jest doskonałym sposobem na stres
Joga to świetna terapia w przypadku chorób przewlekłych. Nie tylko poprawia mobilność, ale również jest doskonałym sposobem na stres

To nie jest typowa książka o jodze! To coś więcej!

Joga – recepta na choroby przewlekłe nie jest typową książką o jodze. Nie znajdziesz tu nakazów w stylu: zrób to, by poczuć się w określony sposób. Wprost przeciwnie, to książka, która stanie się twoim przewodnikiem w osiągnięciu dobrego samopoczucia. Oczywiście, zawiera ona różne pozycje jogi i opisy jak je wykonać, ale nie jest to najważniejsze. Prawdziwa praktyka i prawdziwy punkt ciężkości skupia się na tym, jak wykorzystać te asany, by uzyskać dostęp do tego czego w danym momencie potrzebujesz oraz życia w zgodzie z filozofią jogi. Wtedy nawigacja życiem z chorobą przewlekłą będzie prostsza.

Błędne koło choroby przewlekłej – zatrzymaj to!

Kiedy wszystko cię boli, ostatnią rzeczą o jakiej myślisz jest aktywność fizyczna, a nawet jakikolwiek ruch. Kiedy nie możesz się ruszać, wszystko zaczyna cię martwić, czujesz stres. A ponieważ nie rozciągasz ciała, ani nim nie ruszasz, stawy stają się zastałe, a ciało napięte. Boli jeszcze bardziej, a twoja frustracja rośnie. I tak powstaje błędne koło, zły cykl. Joga pomoże ci go przerwać. Autorka pokaże ci proste pozycje jogi (do niektórych nie musisz nawet wstawać z łóżka), ćwiczenia oddechowe i medytacje. Pozwolą ci one kompleksowo zadbać o zdrowie – uchronią przed bólem stawów, pleców czy kręgosłupa, a także będą doskonałym sposobem na stres czy ukojenie emocji.

Sposób na stres? Nie tylko! Joga to również terapia na stwardnienie rozsiane, zapalenia jelita, cukrzycę…

Praktyka pokazana w tej książce może być zaadaptowana do różnych schorzeń – do przewlekłego bólu, reumatoidalnego zapalenia stawów, wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, fibromialgii, zespołu przewlekłego zmęczenia, raka, udaru, cukrzycy i innych. Możesz wziąć z tej książki dowolne fragmenty i uprawiać własną praktykę jogi, dopasowując ją do swoich potrzeb i samopoczucia. Bolą cię plecy lub kręgosłup? Spróbuj pozycji kot/krowa, która jest również świetna dla twoich stawów. Potrzebujesz odpoczynku i wyciszenia? Pozycja dziecka będzie dla ciebie idealna! Pragniesz łagodnie obudzić nogi? Nie zapomnij o skłonie w przód. Autorka przygotowała również trudniejsze pozycje, takie jak pozycja góry, drzewa czy krzesła. Pozwolą ci one popracować nad równowagą oraz skupieniem się na „tu i teraz”. Do każdej asany dołączone są wskazówki jak bezpiecznie ją wykonać, a także modyfikować według potrzeb.

Joga – recepta na choroby przewlekłe odkryje przed tobą:

– czym jest joga i w jaki sposób wykorzystać ją jako terapię w chorobach przewlekłych,

– filozofię jogi, która pomoże ci w wielu codziennych przeciwnościach losu,

– pozycje jogi, które delikatnie rozruszają twoje ciało, wyciszą je i pozwolą złagodzić ból,

– ćwiczenia oddechowe i medytacje – doskonały sposób na stres i pracę z emocjami,

– sposoby na odzyskanie więzi ze swoim ciałem i słuchanie jego potrzeb,

– olbrzymią dawkę motywacji i wsparcia od Autorki, która choruje na stwardnienie rozsiane i toczeń.

Joga – terapią na choroby przewlekłe!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ