Kompleksowe odkwaszanie organizmu

Usuń stres, niedotlenienie, toksyny

  • ISBN: 978-83-8168-639-6;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 176;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Mariusz Warda
Paweł Uklejski
0
0

Zakwaszenie organizmu – dlaczego jest tak groźne dla zdrowia?

Utrzymywanie prawidłowego poziomu pH ma fundamentalne znaczenie dla zdrowia. Dlaczego? Otóż początkowo nadmierne zakwaszenie organizmu wiąże się jedynie ze spadkiem witalności i gorszym samopoczuciem. Niestety, to tylko wstęp. Gdy utrzymuje się ono dłużej, prowadzi do powstania niebezpiecznych chorób cywilizacyjnych. Jeśli podejrzewasz u siebie objawy zakwaszenia organizmu, koniecznie powinieneś sięgnąć po tę książkę. Autorka podpowie ci, jak sprawdzić to bez wychodzenia z domu. Co więcej, dowiesz się, jak odkwasić organizm przy pomocy prostych i naturalnych metod. Nauczysz się stosować autorską Terapię Naturalną, która pozwoli ci zrównoważyć poziom pH. Dzięki niej nabędziesz zdrowych nawyków, a te z kolei odmienią twoje życie.

Usuwanie toksyn z organizmu – skorzystaj z praktycznych rad

Każdego dnia organizm wchłania wiele toksyn i trucizn środowiskowych. Odbywa się to za pośrednictwem układu pokarmowego, oddechowego, wreszcie – skóry. Każda z tych substancji stanowi obciążenie dla płuc, nerek i wątroby. A to z kolei zwiększa zakwaszenie organizmu. Dochodzą do tego stres i brak aktywności fizycznej. One również sprzyjają kumulowaniu się szkodliwych metabolitów. W efekcie stan organizmu systematycznie się pogarsza. Jeżeli w odpowiednim momencie nie rozpoczniesz oczyszczania organizmu, grozi ci wiele chorób cywilizacyjnych. Prawidłowe pH jest bowiem gwarantem optymalnego funkcjonowania komórek i narządów.

Jak odkwasić organizm? Ważne dla zdrowia jest oczyszczanie organizmu i jego odpowiednie nawodnienie. Młoda kobieta pijąca wodę.
Nawodnienie sprzyja usuwaniu toksyn z organizmu. Fot. Depositphotos

Wypróbuj terapie naturalne

Autorka przekonuje, że właściwą drogą do wyzdrowienia jest przede wszystkim zmiana nawyków. Których? W czołówce plasuje się ruch, a w zasadzie jego brak. Do tego dochodzą niewłaściwa dieta i niedotlenienie. Nie bez znaczenia są również złe nawyki myślowe, czyli stres i brak relaksu. One również powodują w organizmie spustoszenie. Często wystarczy zmienić zaledwie kilka nawyków, by przywrócić organizmowi zaburzoną równowagę.

Oczyszczanie organizmu z toksyn fizycznych i mentalnych – jak to zrobić?

Podstawą proponowanej w książce Terapii Naturalnej jest kompleksowe oczyszczanie organizmu. Oczyszczenia wymaga zarówno ciało, jak i umysł. Co warte podkreślenia, można to osiągnąć, używając naturalnych metod. Żadnej obciążającej organizm farmakologii. Wystarczą odrobina wiedzy, trochę czasu i systematyczność. Widząc u siebie objawy zakwaszenia organizmu, powinieneś jak najszybciej dokonać zmian w swoim trybie życia.

Które pokarmy są kwasotwórcze, a które zasadotwórcze?

Dieta ma kolosalne znaczenie dla naszego samopoczucia. Dlatego zanim zaczniemy usuwanie toksyn z organizmu, najpierw powinniśmy przyjrzeć się naszemu sposobowi odżywiania. Autorka podaje przykłady produktów kwasotwórczych i zasadotwórczych. Prezentuje ich podział zarówno ze względu na skład chemiczny, jak i sposób obróbki. Przybliża też kluczowe odkwaszające zasady żywienia. Korzystając z jej wskazówek, możesz dopasować dietę do swoich indywidualnych potrzeb. Wiedząc, co jeść, będziesz wiedział, jak odkwasić organizm.

By uniknąć zakwaszenia organizmu, należy wprowadzić do diety produkty zasadotwórcze, np. warzywa. Dwoje młodych ludzi w kuchni stoi przed stołem z owocami i warzywami.
Zanim zaczniemy usuwanie toksyn z organizmu, najpierw powinniśmy przyjrzeć się naszemu sposobowi odżywiania. Fot. Depositphotos

Dlaczego aktywność fizyczna jest istotna w procesie usuwania toksyn z organizmu?

Niebagatelny wpływ na równowagę kwasowo-zasadową ma również aktywność fizyczna. Usprawnia ona ruch krwi i limfy. To kolejny ważny etap detoksykacji organizmu. Autorka wyjaśnia, jak na nasze ciało działają spacer lub bieg, i dlaczego warto je regularnie praktykować. Pokazuje też, jak przeprowadzić tzw. trening naczyniowy. W książce opisanych zostało szereg drobnych czynności, które można bez trudu wykonywać codziennie. Każda z nich skutecznie łagodzi objawy zakwaszenia organizmu.

Ćwiczenia oddechowe – kolejny krok do uzdrowienia

Istotnym dopełnieniem aktywności fizycznej są ćwiczenia oddechowe. Niedotlenione komórki powodują zakwaszenie organizmu. Utrudniony transport tlenu przez hemoglobinę przekłada się na wyższy poziom pH. Dlatego Autorka dużo miejsca poświęca zasadom prawidłowego oddychania. Tłumaczy, dlaczego chroniczna hiperwentylacja jest szkodliwa. Przy okazji wyjaśnia, co wpływa na jakość transportu tlenu. Przekonuje też do zalet oddychania przez nos i przeponą. Na koniec prezentuje zestaw gotowych ćwiczeń oddechowych. Można je wykonywać codziennie, niezależnie od czasu i miejsca.

Proste aktywności fizyczne sprzyjają odkwaszaniu organizmu. Młoda kobieta medytująca w pozycji lotosu.
Niedotlenione komórki zwiększają zakwaszenie organizmu, dlatego istotną rolę w procesie odkwaszania organizmu odgrywają ćwiczenia oddechowe. Fot. Depositphotos

Odkwaszanie organizmu – twój sposób na choroby

Zakwaszenie organizmu jest jednym z głównych czynników chorobotwórczych. Proponowana przez Autorkę Terapia Naturalna pozwoli ci przywrócić naturalne nawyki. To właśnie one są kluczem do zdrowia. Metoda jest na tyle uniwersalna, że bez problemu dopasujesz ją do swoich indywidualnych potrzeb. Samodzielnie przywrócisz równowagę swojemu organizmowi i poradzisz sobie z chorobami. Zatem znasz już odpowiedź na pytanie, jak odkwasić organizm. Czas na wprowadzenie zmian!

Od zakwaszenia do uzdrowienia

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ