Lipodemia

Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej, cellulitu i otyłości nóg oraz złagodzić ból, dzięki skutecznym zabiegom i prawidłowej diecie

  • ISBN: 978-83-8168-779-9;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 180;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 cm x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Monika Muszyńska
Monika Muszyńska
30
0

Lipodemia czyli obrzęk tłuszczowy sprawdź, jakie są objawy tej podstępnej choroby

Patrzysz na siebie w lustrze i widzisz, że Twoja walka o zgrabną sylwetkę nie przynosi efektów. Lekarz uważa, że to otyłość. Ale czy na pewno? Czy Twoja skóra, zwłaszcza w okolicach ud i pośladków, jest dotknięta pogłębiającym się cellulitem? Czy odczuwasz ból przy poruszaniu się? A Twoje nogi wyglądają jak kolumny, są nieproporcjonalnie grube i nabrzmiałe w porównaniu do reszty ciała, mimo stosowania kolejnych restrykcyjnych diet i katorżniczych ćwiczeń? Poszukaj rozwiązania kłopotów ze zdrowiem w prawidłowej diagnozie. Ponieważ, być może nie zdajesz sobie sprawy, że cierpisz na lipodemię. Objawia się ona chorobowym obrzękiem spowodowanym zaburzeniami hormonalnymi i krążenia oraz nieprawidłowym odkładaniem się tkanki tłuszczowej głównie na biodrach, udach i łydkach zwłaszcza u kobiet. Dzięki tej książce dowiesz się jak powstaje obrzęk tłuszczowy i jakie są stadia choroby. Co zrobić, by złagodzić uciążliwe objawy wykorzystując np. terapie naturalne. Dobierzesz odpowiedni rodzaj aktywności fizycznej i zasady zdrowego odżywiania, by zapanować nad lipodemią.

Jak powstaje obrzęk tłuszczowy – poznaj przyczyny „choroby grubych nóg”

Jedną z przyczyn trudnego lub błędnego rozpoznania choroby jest fakt, iż dotyka on głównie kobiet, zwłaszcza tych w okresie dojrzewania, ciąży i porodu czy menopauzy. Powtarzające się okresy zmian hormonalnych sprawiają, że ciało kobiety przechodzi szereg ekstremalnych przemian. Może wtedy dojść do zaburzeń w dystrybucji tłuszczu w organizmie, nierównomiernego rozkładania się tkanki tłuszczowej, obrzęku tłuszczowego zwłaszcza w nogach, głównie w okolicy ud i łydek. Zaburzona dystrybucja tłuszczu czy krążenia żylnego przechodzi różne stadia, od łagodniejszych, jak delikatna skórka pomarańczowa, poprzez widoczny cellulit, zagłębienia i nierówności w skórze, aż do deformacji tkanek i uciążliwego bólu. Jeśli dostrzegasz u siebie takie niepokojące objawy, koniecznie przeczytaj tę książkę.

Dużo ćwiczę, więc dlaczego moje uda nadal są grube?

Zdiagnozowanie lipodemii jest niezwykle trudne, ale tak naprawdę stanowi pierwszy krok na drodze do świadomego radzenia sobie z chorobą. Jednym z zaleceń jest dobór odpowiedniego rodzaju aktywności fizycznej. Jakie ćwiczenia będą najlepsze? Odpowiedzi znajdziesz w tej książce. Autorka przygotowała łatwe do odczytania tabele z zalecanymi ćwiczeniami jak i tymi, które powinny zostać ograniczone lub całkowicie wykluczone, np. ekstremalne biegi i obciążający trening siłowy. Autorka, która na co dzień zajmuje się zdrowiem kobiet, uczula również, jak ważny jest odpowiedni strój podczas wykonywania ćwiczeń, aby ochronić skórę przed otarciami i nadmiernym napięciem tkanek podskórnych.

Naturalne terapie i zabiegi w walce z lipodemią

Oprócz zmian w aktywności fizycznej i w wykonywaniu codziennych czynności, które mają odciążyć nogi, ważne są również terapie naturalne i zabiegi, takie jak masaż i manualny drenaż limfatyczny. Dziś bez trudu możesz znaleźć masażystę lub fizjoterapeutę, który przeprowadzi zabieg drenażu, poprawiając mobilność i redukując obrzęk. Aby podtrzymać efekty takiego zabiegu niezmiernie ważne jest noszenie ubrań wykonanych z materiałów kompresyjnych. Odpowiednio dobrane pończochy kompresyjne, uciskowe i drenażowe, o klasie ucisku 1 lub 2, zapobiegną powiększaniu się obrzęków i poprawią przepływ krwi. Z książki dowiesz się, jak je dopasować, wybrać, a nawet prawidłowo założyć.

Zmiany w diecie i zdrowe odżywiania spowolnią i złagodzą obrzęk tłuszczowy

Oprócz odpowiedniego rodzaju aktywności fizycznej, terapii naturalnych jak drenaż limfatyczny, ogromnie ważną rolę odgrywa też dieta i sposób odżywania. Konieczne jest ograniczenie spożywania cukrów i wysoko przetworzonej żywności typu fast food. Postaw na proste dania z lokalnych produktów, przygotowane w domu. Przede wszystkim stanowią one pewne źródło zdrowych białek, tłuszczów, minerałów, mikro- i makroelementów. Autorka ułatwi Ci zmianę nawyków żywieniowych, podając 40 sprawdzonych i prostych przepisów na pyszne dania. Możesz zmniejszyć obrzęk tłuszczowy i spowolnić postępowanie „choroby grubych nóg”, a przede wszystkim pozbyć się bólu, stosując skuteczne zasady przedstawione w książce. To też szansa na odzyskanie szczęścia, gdyż spojrzysz na swoje ciało z należnym mu szacunkiem i pokochasz siebie na nowo.

Z książki dowiesz się:

– czym jest lipodemia,
– jakie są przyczyny powstawania choroby i dlaczego tak trudno jest ją zdiagnozować,
– które terapie naturalne uśmierzą ból i spowolnią postępowanie obrzęku tłuszczowego,
– jaki rodzaj aktywności fizycznej dobrać,
– jakie zalecenia zdrowego odżywania i zmiany w diecie pomogą w codziennym życiu z lipodemią i jej kontrolowaniu?

Zyskasz wiedzę, która pozwoli Ci odzyskać zdrowie i kontrolę nad Twoim ciałem. Pokochaj siebie i zaakceptuj swoje ciało, aby skupić cały swój wysiłek na walce z chorobą, a nie samą sobą. Twoje wysiłki potrzebują jedynie ukierunkowania i delikatnej modyfikacji w postaci porad zawartych w tej książce.

Twój spersonalizowany plan na pozbycie się „choroby grubych nóg”

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ