Lipodemia

Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej, cellulitu i otyłości nóg oraz złagodzić ból, dzięki skutecznym zabiegom i prawidłowej diecie

  • ISBN: 978-83-8168-779-9;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 180;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 cm x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Monika Muszyńska
Paweł Uklejski
0
0

Lipodemia, czyli obrzęk tłuszczony – jakie są objawy tej choroby kobiecej?

Patrzysz na siebie w lustrze i widzisz, że twoja walka o zgrabną sylwetkę nie przynosi efektów. Lekarz uważa, że to otyłość. Jednak zauważasz, że skóra, zwłaszcza w okolicach ud i pośladków, jest dotknięta pogłębiającym się cellulitem? Poszukaj rozwiązania kłopotów ze zdrowiem w prawidłowej diagnozie. Ponieważ, być może nie zdajesz sobie sprawy, że cierpisz na lipodemię. Objawia się ona chorobowym obrzękiem spowodowanym zaburzeniami hormonalnymi oraz nieprawidłowym odkładaniem się tkanki tłuszczowej głównie na biodrach, udach i łydkach. Dzięki tej książce dowiesz się, jak powstaje obrzęk tłuszczowy i jakie są stadia choroby. Co zrobić, by złagodzić uciążliwe objawy, wykorzystując proste terapie. Dobierzesz odpowiedni rodzaj aktywności fizycznej i zasady zdrowego odżywiania, by zapanować nad lipodemią. Dodatkowo zdobędziesz cenne informacje na temat tego, jak pozbyć się cellulitu, aby twoja skóra wygląda na zdrową i zadbaną.

Obrzęk tłuszczowy – przyczyny i objawy „choroby grubych nóg”

Jedną z przyczyn trudnego rozpoznania choroby jest fakt, iż dotyka on głównie kobiet. Dotyczy to głównie tych w okresie dojrzewania, ciąży i porodu czy menopauzy. Powtarzające się okresy zmian hormonalnych sprawiają, że ciało kobiety przechodzi szereg ekstremalnych przemian. Może wtedy dojść do zaburzeń w dystrybucji tłuszczu w organizmie, nierównomiernego rozkładania się tkanki tłuszczowej, obrzęku tłuszczowego zwłaszcza w nogach, głównie w okolicy ud i łydek. Zaburzona dystrybucja tłuszczu czy krążenia żylnego przechodzi różne stadia — od łagodniejszych, takich jak delikatna skórka pomarańczowa, poprzez widoczny cellulit, zagłębienia i nierówności w skórze, aż do deformacji tkanek i uciążliwego bólu. Jeśli dostrzegasz u siebie takie niepokojące objawy, koniecznie przeczytaj tę książkę.

Aktywność fizyczna i odpowiednie dobrane ćwiczenia skutecznie usuwają
obrzęk tłuszczowy

Zdiagnozowanie lipodemii jest niezwykle trudne. Diagnoza stanowi pierwszy krok na drodze do świadomego poradzenia sobie z chorobą. Jednym z zaleceń jest dobór odpowiedniego rodzaju aktywności fizycznej. Jakie ćwiczenia będą najlepsze? Odpowiedź znajdziesz w tej książce. Autorka przygotowała łatwe do odczytania tabele z zalecanymi ćwiczeniami, jak i tymi, które powinny zostać ograniczone lub całkowicie wykluczone (między innymi ekstremalne biegi i obciążający trening siłowy). Uczula również na fakt, jak ważny jest odpowiedni strój podczas wykonywania ćwiczeń, aby ochronić skórę przed otarciami i nadmiernym napięciem tkanek podskórnych.

Zalety medycyny naturalnej, masażu i innych zabiegów, dzięki którym pozbędziesz się zbędnego tłuszczu z nóg

Oprócz zmian w aktywności fizycznej i w wykonywaniu codziennych czynności ważne są również terapie naturalne i zabiegi, takie jak masaż i manualny drenaż limfatyczny. Dziś bez trudu możesz znaleźć masażystę lub fizjoterapeutę, który przeprowadzi zabieg drenażu, poprawiając mobilność i redukując obrzęk. Aby podtrzymać efekty takiego zabiegu, niezmiernie ważne jest noszenie ubrań wykonanych z materiałów kompresyjnych. Odpowiednio dobrane pończochy kompresyjne, uciskowe i drenażowe, o klasie ucisku 1 lub 2, zapobiegną powiększaniu się obrzęków i poprawią przepływ krwi. Z książki dowiesz się, jak je dopasować, wybrać, a nawet prawidłowo założyć.

Zmiana diety i eliminacja cukru złagodzą obrzęk tłuszczowy

Oprócz odpowiedniego rodzaju aktywności fizycznej niezwykle ważną rolę odgrywa dieta i sposób odżywania. Konieczne jest ograniczenie spożywania cukrów i wysoko przetworzonej żywności typu fast food. Postaw na proste dania z lokalnych produktów, przygotowane w domu. Przede wszystkim stanowią one pewne źródło zdrowych białek, tłuszczów, minerałów, mikro i makroelementów. Autorka ułatwi ci zmianę nawyków żywieniowych, podając 40 sprawdzonych i prostych przepisów na pyszne dania. Możesz zmniejszyć obrzęk tłuszczowy i spowolnić postępowanie „choroby grubych nóg”, a przede wszystkim pozbyć się bólu, stosując skuteczne zasady przedstawione w książce. To też szansa na odzyskanie szczęścia, gdyż spojrzysz na swoje ciało z należnym mu szacunkiem i pokochasz siebie na nowo.

Dzięki temu poradnikowi poznasz:

– czym jest obrzęk tłuszczowy, jakie są jego przyczyny i objawy,
– jakie są przyczyny powstawania tej choroby kobiecej i dlaczego tak trudno jest ją zdiagnozować,
– które terapie naturalne uśmierzą ból i spowolnią postępowanie obrzęku tłuszczowego,
– jak pozbyć się cellulitu i przywrócić zdrowy wygląd swojego ciała i nóg,
– jaki rodzaj aktywności fizycznej dobrać,
– zalecenia zdrowego odżywania i zmiany w diecie, które pomogą ci w codziennym życiu z lipodemią i jej kontrolowaniu.

Twój spersonalizowany plan na pozbycie się „choroby grubych nóg”

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ