Wzmocnij swoje powięzi

Skuteczny program, dzięki któremu samodzielnie usuniesz blokady tkanki powięziowej, wyeliminujesz ból i obniżysz ciśnienie krwi

 • ISBN: 978-83-8168-793-5;
 • Cena katalogowa: 49.40 zł;
 • Ilość stron: 288;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2021;
 • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Poznaj najważniejszy organ ludzkiego ciała, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś!

Powięzi, bo o nich mowa, zajmują największą przestrzeń w twoim organizmie. Od czubka głowy aż po koniuszki palców u stóp. Zawijają się wokół i przechodzą przez absolutnie każdy centymetr ciała. Każda aktywność fizyczna, jaką wykonujesz, od zwykłego chodzenia aż po przebiegnięcie maratonu, wymaga używania powięzi. Zależy od nich nie tylko praca mięśni, stawów i kości, ale również… twoja odporność! Badania naukowe potwierdziły, że rola powięzi nie ogranicza się tylko do łączenia wszystkich części ciała (od mięśni i stawów po organy wewnętrzne). Powięzi pozwalają również na przepływ limfy, reagują na stres, a nawet wpływają na emocje i zachowanie. Dlatego niezwykle ważne jest utrzymanie powięzi w doskonałym zdrowiu. Jak to zrobić? Wystarczy masaż powięzi lub inne proste terapie powięziowe!

Powięziowa rewolucja! Bezbolesna terapia powięziowa

Jeszcze do niedawna istnienie powięzi było pomijane w podręcznikach medycyny! Tak! Powięzi uważane były za zbędne i wycinane przez lekarzy podczas operacji! Obecnie powięzi wstrząsnęły światem nauki! Dr Daniel Fenser, dyrektor kliniki i główny kręgarz Complete Wellness NYC, odkrywa przed tobą jak prawidłowo zadbać o zdrowie powięzi i cieszyć się pełną sprawnością przez całe życie! W swojej książce dzieli się prostymi i bezbolesnymi terapiami powięziowymi , a także poradami z dziedziny medycyny naturalnej. Znajdziesz wśród nich ćwiczenia, masaż powięzi, rolowanie, czy rozciąganie powięzi. A także mięśniowo-powięziowa terapia Barnesa, manipulacja powięziowa, joga, pilates i wiele innych. Autor zwraca również uwagę na drobne zmiany w stylu życia, które poprawią zdrowie twojej tkanki łącznej. Między innymi znajdziesz tu dietę na zdrowe powięzi. Dzięki niej wprowadzisz do swojego jadłospisu, produkty takie jak chlorella, zdrowe tłuszcze, czy elektrolity. Wyeliminujesz szczawiany i cukier.

Masaż powięzi, manipulacja powięzi i inne terapie

Rolowanie ścięgien udowych powięzi - doskonała fizjoterapia
Rolowanie ścięgien udowych powięzi

Masaż powięzi, rolowanie, manipulacja i inne terapie powięziowe pomogą ci nie tylko wyeliminować ból. Stosując je poprawisz wyniki sportowe i żadna aktywność fizyczna nie będzie stanowiła wyzwania. Zapomnij o bólu mięśni czy kręgosłupa. Witajcie zregenerowane i nawodnione powięzi! Jakich dodatkowych korzyści możesz się spodziewać, gdy zastosujesz opisane w książce terapie powięziowe?

 • Obniżenie ciśnienia krwi. Badania wykazały, że masaż usuwający napięcie z powięzi może skutkować również znacznym obniżeniem ciśnienia krwi.
 • Poprawa jakości snu. Zmniejszenie napięcia w powięziach poprawia jakość snu. Ma to miejsce zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Zmniejsza także objawy kolki u noworodków.
 • Łagodzenie symptomów premenstruacyjnych. Masaż powięzi jest w stanie poprawić nastrój, jak również złagodzić bóle miesiączkowe.
 • Ułatwienie porodu. Badania wykazują, że porody kobiet, które poddawały się masażom powięzi trwają krócej. Pacjentki te krócej pozostają w szpitalu po porodzie i rzadziej cierpią na depresję poporodową.
 • Utrata wagi. Kiedy poruszasz się z łatwością, bez bólu, aktywność fizyczna staje się prostsza. Więcej się ruszasz i spalasz więcej tłuszczu. Zdrowe powięzi to prawidłowe krążenie krwi i wypłukiwanie toksyn z organizmu, co z kolei wspiera metabolizm
 • Kontrola nad pęcherzem. Terapie powięziowe są skuteczne w przypadku śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego i w schorzeniach wywołujących nietrzymanie moczu. 
 • Poprawa postawy. Terapie powięziowe uwalniają napięcia, które negatywnie wpływają na zmianę postawy. Są w stanie złagodzić lub usunąć zaburzenia równowagi. Między innymi eliminują wallet butt, pojawiający się, kiedy nieustannie siedzisz na portfelu trzymanym w tylnej kieszeni spodni. A także zaburzenia postawy wynikające z noszenia dziecka na jednym biodrze. 
 • Ulga w refluksie. Hiszpańscy naukowcy udowodnili, że stosowanie terapii powięziowej wpływa na złagodzenie objawów GERD. Poprawia również ogólną jakość życia i zmniejsza konieczność używania inhibitorów pompy protonowej. 
Stawianie baniek - jedna z wielu terapii powięziowych
Stawianie baniek — jedna z wielu terapii powięziowych
Taping, czyli plastrowanie
Taping — po przyklejeniu do skóry plastry się napinają, odsuwając skórę
od powięzi.

Medycyna naturalna – pomoc w rozluźnieniu powięzi

Dzięki informacjom zawartym w tej książce:

 • dowiesz się, czym są powięzi i jaka jest ich funkcja,
 • rozwiążesz test zdrowia powięzi, który pomoże ci oszacować, w jakiej kondycji są twoje powięzi,
 • poznasz najpopularniejsze terapie powięziowe, a wśród nich rolowanie, rozciąganie powięzi, manipulacja powięziowa, joga, taping, masaż powięzi i inne,
 • odkryjesz proste ćwiczenia na powięzi, które będziesz mógł wykonać dosłownie wszędzie!
 • dowiesz się, jaki „sprzęt” możesz wykorzystać do terapii np. taśmy, ciężarki, ścianę, drzwi, piłkę,
 • poznasz pyszną dietę, która pomoże ci odbudować kolagen i przywróci zdrowie powięzi,
 • rozciągniesz, zregenerujesz i odpowiednio nawodnisz swoje powięzi, dzięki prostemu planowi!

Co eksperci mówią o tej książce

„Jeśli chcesz lepiej się czuć i wyglądać, jeśli chcesz być szczęśliwszym człowiekiem i odmłodnieć, musisz przeczytać tę książkę. Dr Fenster opowie ci, dlaczego uwolnienie powięzi jest kluczem do nowego życia bez bólu, do życia buzującego energią. Co więcej, przeprowadzi cię przez tę drogę krok po kroku”.
– dr Fabrizio Mancini, najpopularniejszy amerykański ekspert od zdrowego stylu życia, autor bestsellerowych publikacji

„Jako certyfikowany praktyki nauczyciel metody Active Release Technique z ogromną przyjemnością odnalazłem w tej książce jasne i proste wytłumaczenie wartości istnienia powięzi. Bardzo często rehabilitacja tych miękkich tkanek jest pomijana w terapiach leczenia bólu. Nie powinno się tak dziać. Dr Daniel Fenster zrobił kawał dobrej roboty. Gratulacje!”.
– Christopher Anselmi, lekarz medycyny, kręgarz

„W tej ekscytującej, wypełnionej po brzegi sprawdzonymi informacjami książce, dr Fenster przedstawia jedne z najważniejszych a jednocześnie najbardziej owianych tajemnicą organów twojego ciała – powięzi. Uczy, w jaki sposób zoptymalizować ich pracę, jak poprawić ich elastyczność i mobilność i dzięki temu zadbać o zdrowie całego ciała”.
– Dana Cohen, lekarz medycyny

Już czas, abyś uwolnił swoje powięzi

 

Patroni:

 • fit.pl
ZAPISZ SIĘ