Wzmocnij swoje powięzi

Skuteczny program, dzięki któremu samodzielnie usuniesz blokady tkanki powięziowej, wyeliminujesz ból i obniżysz ciśnienie krwi

  • ISBN: 978-83-8168-793-5;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 288;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Poznaj najważniejszy organ ludzkiego ciała, o którym prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś!

Powięzi, bo o nich mowa, zajmują największą przestrzeń w Twoim organizmie, od czubka głowy aż po koniuszki palców u stóp. Zawijają się wokół i przechodzą przez absolutnie każdy centymetr ciała. Każda aktywność fizyczna, jaką wykonujesz, od zwykłego chodzenia aż po przebiegnięcie maratonu, wymaga używania powięzi. Zależy od nich nie tylko praca mięśni, stawów i kości, ale również… Twoja odporność! Najnowsze badania potwierdziły, że powięzi nie tylko łączą ze sobą wszystkie części ciała, podtrzymują mięśnie, stawy, kości i organy wewnętrzne, ale również pozwalają na przepływ płynu limfatycznego, reagują na stres, a nawet wpływają na nasze emocje i zachowanie. Dlatego niezwykle ważne jest utrzymanie powięzi w doskonałym zdrowiu! Jak to zrobić? Wypróbuj masaż powięzi!

Powięziowa rewolucja! Bezbolesna terapia powięziowa

Jeszcze do niedawna istnienie powięzi było pomijane w podręcznikach medycyny. Uważane za zbędne, były wycinane przez lekarzy podczas operacji! Obecnie powięzi wstrząsnęły światem nauki! Dr Daniel Fenser, dyrektor kliniki i główny kręgarz Complete Wellness NYC, odkrywa przed Tobą, w jaki sposób prawidłowo zadbać o zdrowie powięzi i cieszyć się pełną sprawnością przez całe życie! W swojej książce dzieli się skutecznymi i bezbolesnymi terapiami powięziowymi i ćwiczeniami, takimi jak masaż powięzi, rolowanie, rozciąganie powięzi, mięśniowo-powięziowa terapia Barnesa, manipulacja powięziowa, joga, pilates i wiele innych. Zwraca uwagę na drobne zmiany, które możesz wprowadzić w swoim stylu życia, by poprawić zdrowie tkanki powięziowej. Przedstawia również dietę na zdrowe powięzi, dzięki której wprowadzisz do swojego jadłospisu, takie produkty jak chlorella, zdrowe tłuszcze, elektrolity, a przede wszystkim wyeliminujesz szczawiany czy cukier.

Masaż powięzi – dlaczego odmieni Twoje życie?

Najważniejszą korzyścią płynącą z masażu powięzi, manipulacji i innych terapii powięziowych jest eliminacja bólu. Jest on skuteczny nie tylko w przypadku bólu stawów, kręgosłupa czy stopy (np. w przypadku zapalenia powięzi podeszwowej), ale również:

Obniża ciśnienie krwi. Badania wykazały, że masaż powięzi może skutkować znacznym obniżeniem ciśnienia krwi.
Poprawia jakość snu. Zmniejszenie napięcia w powięziach poprawia jakość snu u dorosłych i dzieci, a także zmniejsza objawy kolki u noworodków.
Poprawia kontrolę nad pęcherzem. Terapie powięziowe są skuteczne w przypadku śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego i w schorzeniach wywołujących nietrzymanie moczu.
Niesie ulgę w przypadku GERD (choroby refluksowej przełyku). Wpływa na złagodzenie objawów i zmniejsza konieczność używania inhibitorów pompy protonowej.
Pomaga cierpiącym na zawroty głowy. Suche igłowanie jest skuteczne w leczeniu zawrotów szyjnych, jednej z głównych przyczyn występowania chronicznych zawrotów głowy.
Utrata wagi. Poruszając się z łatwością i bez bólu, każda aktywność fizyczna jest prostsza. Więcej się ruszasz i spalasz więcej tłuszczu.
Poprawa postawy. Terapie powięziowe uwalniają napięcia, usuwają zaburzenia równowagi, np. wallet butt – gdy nieustannie siedzisz na portfelu trzymanym w tylnej kieszeni spodni.

Ćwiczenia na powięzi, masaż powięzi i nie tylko

Dzięki informacjom zawartym w tej książce:
– dowiesz się, czym są powięzi, jaka jest ich funkcja,
– rozwiążesz test zdrowia powięzi, który pozwoli Ci oszacować, w jakiej kondycji są Twoje powięzi,
– poznasz najpopularniejsze terapie powięziowe: rolowanie, dynamiczne i statyczne rozciąganie powięzi, mięśniowo-powięziowa terapia Barnesa, rolfing, manipulacja powięziowa (metoda Stecco), joga, pilates, masaż powięzi i wiele innych,
– odkryjesz ćwiczenia na powięzi, które będziesz mógł wykonywać w domowym zaciszu np. ćwiczenie na rozciąganie powięzi podeszwowej, rozciąganie bioder,
– dowiesz się, jaki „sprzęt” możesz wykorzystać do terapii np. taśmy, ciężarki, ścianę, drzwi, piłkę,
– poznasz dietę na zdrowe powięzi oraz drobne zmiany w stylu życia, które pozwolą Ci utrzymać powięzi w zdrowiu.

Co eksperci mówią o tej książce

„Jeśli chcesz lepiej się czuć i wyglądać, jeśli chcesz być szczęśliwszym człowiekiem i odmłodnieć, musisz przeczytać tę książkę. Dr Fenster opowie ci, dlaczego uwolnienie powięzi jest kluczem do nowego życia bez bólu, do życia buzującego energią. Co więcej, przeprowadzi cię przez tę drogę krok po kroku”.
– dr Fabrizio Mancini, najpopularniejszy amerykański ekspert od zdrowego stylu życia, autor bestsellerowych publikacji

„Jako certyfikowany praktykant i nauczyciel metody Active Release Technique z ogromną przyjemnością odnalazłem w tej książce jasne i proste wytłumaczenie wartości istnienia powięzi. Bardzo często rehabilitacja tych miękkich tkanek jest pomijana w terapiach leczenia bólu. Nie powinno się tak dziać. Dr Daniel Fenster zrobił kawał dobrej roboty. Gratulacje!”.
– Christopher Anselmi, lekarz medycyny, kręgarz

„W tej ekscytującej, wypełnionej po brzegi sprawdzonymi informacjami książce, dr Fenster przedstawia jedne z najważniejszych a jednocześnie najbardziej owianych tajemnicą organów twojego ciała – powięzi. Uczy, w jaki sposób zoptymalizować ich pracę, jak poprawić ich elastyczność i mobilność i dzięki temu zadbać o zdrowie całego ciała”.
– Dana Cohen, lekarz medycyny

Już czas, abyś uwolnił swoje powięzi

 

Patroni:

  • fit.pl
ZAPISZ SIĘ