Jak skutecznie pokonać lęk i ataki paniki

Proste techniki, które pomogą samodzielnie wyeliminować stres, bezsenność i lęk społeczny

  • ISBN: 978-83-8272-605-3;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 280;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Jak radzić sobie z lękiem – poznaj skuteczne strategie

Ponad 40 milionów osób cierpi na zaburzenia lękowe. To najczęściej występujący problem ze zdrowiem psychicznym. Czym tak naprawdę jest lęk? Jakie są jego przyczyny? W jaki sposób radzić sobie z lękiem społecznym? Jak pokonać niepokój i ataki paniki, uwolnić się od stresu i wyeliminować zaburzenia emocjonalne? Czy powrót do szczęśliwego życia jest możliwy? Tak! Odkryj skuteczne strategie, które uwolnią twój mózg od lęku i przywrócą spokój.

Pomogła już tysiącom pacjentów! Teraz pomoże i tobie pokonać zaburzenia lękowe, ataki paniki i stres

Dr Jill P. Weber jest psychologiem klinicznym. Na co dzień pracuje z osobami, które zmagają się ze stanami lękowymi, atakami paniki, stresem i zaburzeniami emocjonalnymi. Stosuje połączone podejście terapii poznawczo-behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania oraz mindfulness. Teraz i ty możesz skorzystać z jej doświadczenia i zdobyć odpowiedź na pytanie: jak radzić sobie z lękiem? Co robić, gdy atak paniki dopadnie cię w pracy, na zakupach lub przed snem? A także jakie są najlepsze sposoby na stres?

Poznaj proste strategie radzenia sobie z lękiem i atakami paniki – niezależnie czy dopadną cię w sklepie, pracy czy w domu.

Stany lękowe i ataki paniki pod kontrolą! Proste strategie zarządzania nimi w dowolnym miejscu i czasie

Autorka przedstawia proste i sprawdzone strategie, które podpowiedzą ci jak pokonać lęk i ataki paniki. Z pomocą zamieszczonych narzędzi, będziesz mógł natychmiast zredukować uczucie niepokoju i atak paniki. Niezależnie od tego, gdzie jesteś i co robisz. Ćwiczenia takie jak medytacje czy mindfulness pomogą ci wyciszyć i uspokoić emocje. Będą również doskonałym sposobem na stres. Dzięki neuronauce zrozumiesz, jak działa twój mózg, a także, w jaki sposób go przeprogramować. Dzięki temu wgrasz nowe — lepsze nawyki. Pomogą ci one poprawić zdrowie psychiczne, zaburzenia emocjonalne, a nawet wyeliminować niektóre choroby!

Usuwanie lęku w praktyce

Ćwiczenia i strategie zamieszczone w tej książce pomogą ci odkryć podłoże twojego lęku i niepokoju. Dzięki temu będziesz mógł skutecznie sobie z nim poradzić. Staniesz się świadomy swoich emocji – również tych trudnych. W końcu zaczniesz skupiać się na swoim ciele. Odkryjesz, w którym miejscu objawia się lęk i do jakich chorób prowadzi. Dowiesz się, czym jest samoakceptacja i bycie dobrym dla siebie. Poznasz rolę ćwiczeń fizycznych i diety przeciwlękowej w twoim procesie powrotu do zdrowia. Uświadomisz sobie jakich zdarzeń i osób unikasz i nauczysz się panować nad reakcją „walcz lub uciekaj”. Na każdym kroku będą ci towarzyszyły praktyczne ćwiczenia. Poprowadzą poprowadzą cię one przez proces zmiany, aż do osiągnięcia spokoju. Wypróbuj jedno z nich!

Jak pokonać lęk i ataki paniki – spróbuj tego ćwiczenia

Poznaj trzy łatwe strategie zmniejszania stanów lękowych i napadów paniki. Objawiają się one dusznościami, przyspieszonym tętnem, poceniem się czy drżeniem:

  1. Oddychaj powoli i głęboko czując, jak klatka piersiowa unosi się w pełni. Za każdym razem, gdy robisz wydech, wydychaj powietrze nieco dłużej niż poprzednio.
  2. Jeśli jesteś zbyt napięty, by swobodnie oddychać, zacznij liczyć oddechy. Liczenie pomaga odwrócić uwagę twojego mózgu od myśli lękowych. Licz 1 podczas wdechu, 2 podczas wydechu i tak aż do 20. Następnie zacznij ponownie od 1. Powtórz to kilka razy; podniecenie zacznie się zmniejszać.
  3. Jeśli oddychanie nie działa, połóż dłoń na swoim sercu. Zwróć uwagę na prędkość uderzeń. Sprawdź, czy możesz ją spowolnić dzięki swojemu oddechowi. Skup całą swoją uwagę na obserwowaniu uderzeń…uderzeń…uderzeń…twojego serca.

Be calm i przeczytaj tę książkę!

Dr Weber podaje, krok po kroku, instrukcje wdrażania skutecznych strategii zmniejszania lęku. Jej pełen współczucia głos i przykłady, jasno pokazują, że rozumie jak lęk i zaburzenia lękowe może przejąć kontrolę i wpłynąć na zdrowie i relacje. Bogactwo podejść opartych na badaniach i praktyce jest przedstawione w przejrzystej, łatwej do przyswojenia formie. Co najważniejsze, dr Weber podejmuje wspólne wyzwania, które zwykle przeszkadzają we wdrażaniu programów samopomocy Pokazuje czytelnikom, jak budować silne i zdrowe nawyki, aby trwale radzić sobie z lękiem.

― dr David AF Haaga, profesor psychologii na Uniwersytecie Amerykańskim

Ta książka jest doskonała dla każdego. Poradnik jest ciepły, przystępny i przydatny. Uczy ludzi konkretnych sposobów zmiany myśli i zachowań przy użyciu technik wspieranych empirycznie. Będę go polecała zarówno znajomym, jak i klientom.

― dr Samantha Rodman, autorka i założycielka witrynydrpsychmom.com

Jeśli zmagasz się z lękiem, przeczytaj książkę Jak skutecznie pokonać lęk i ataki paniki. Oferuje skuteczne techniki zmniejszania lęku, ale to, co czyni tę książkę wyjątkową, to sposób prezentowania informacji. Umożliwia łatwe znajdowanie potrzebnych wskazówek w dowolnym momencie podróży i korzystanie z nich. Czytanie tej książki to jak osobista konsultacja z doktor Weber, która może pomóc Ci zachować spokój.

― dr Leslie Becker-Phelps

Uwolnij się od lęku!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ