AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA – NAWYK DLA LEPSZEGO ZDROWIA I SAMOPOCZUCIA

Data: 04.24.2023
Kategorie: Bez kategorii

Siedzący tryb życia stał się symbolem naszych czasów. Wielu z nas decyduje się na pracę biurową, która w praktyce jest niczym innym jak wielogodzinnym siedzeniem w tej samej pozycji przed monitorem komputera. Niestety, ale mocno ograniczona ruchliwość to początek wielu problemów zdrowotnych w przyszłości. Na szczęście ten stan rzeczy z roku na rok poprawia się i coraz więcej osób poświęca czas na rekreacyjną formę sportu. Wycieczki rowerowe, bieganie, siłownia, a nawet zwykły weekendowy spacer stają się atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Dlatego warto poznać niezwykłe korzyści aktywności fizycznej dla zdrowia.

Zdrowe nawyki, które pozwolą ci zachować dobry stan zdrowia na długie lata

Każdy rodzaj ruchu jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Dzięki niej spalamy nadmierną ilość zmagazynowanego tłuszczu w naszym ciele, który zazwyczaj jest przyczyną wielu groźnych chorób. W ten sposób każdy z nas może poprawić swoją sylwetkę i rozbudować masę mięśniową.

Poza kwestią wyglądu, ćwiczenia fizyczne posiadają szereg innych zalet, o których warto pamiętać. Regularnie uprawiany sport zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę i demencję. Pomaga zredukować stres, łagodzi niepokój, zwiększa koncentrację i sprawność mózgu.

Oprócz tego wysiłek fizyczny sprawia, że czujemy się dobrze we własnym ciele, a co za tym idzie – zwiększamy pewność siebie. Właśnie dlatego wielu specjalistów zaleca uprawianie sportu osobom chorującym na depresje, uzależnienia i inne uporczywe dolegliwości.

Jaką aktywność fizyczną warto podejmować?

Do samodzielnego wysiłku fizycznego tak naprawdę nie potrzebujesz specjalistycznego i drogiego sprzętu. Wiele ćwiczeń możesz bez problemu wykonywać pracując z własnym ciałem lub wykorzystując przedmioty, które już posiadasz. Do popularnych dyscyplin sportowych możemy zaliczyć kalistenikę, jogę, bieganie, kolarstwo, streching i szeroko rozumianą gimnastykę. Tak naprawdę to od ciebie zależy, jaki efekt chcesz osiągnąć oraz co najbardziej cię interesuje.

I pamiętaj: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Poznaj nasze książki, które przybliżą ci temat aktywności fizycznej:

trening siłowy Anatomia treningu funkcjonalnego Anatomia stretchingu Arnold G. Nelson Jouko Kokkonen Anatomia pilatesu okladkaKinezjologia stosowana w praktyce Lyudmila Vasilyeva

ZAPISZ SIĘ