Kinezjologia stosowana

Samodzielnie przywróć prawidłowe napięcie i funkcje mięśni

  • ISBN: 978-83-8272-321-2;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 320;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5x24;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Kinezjologia stosowana – terapia manualna medycyny holistycznej

Kinezjologia stosowana to nauka o zdrowiu jako systemie adaptacji organizmu do środowiska zewnętrznego. Obejmuje system przemiany materii, wymiany energetycznej i informacji. Kinezjologia stosowana uwzględnia zakres wszystkich ruchów organizmu. Kinezjoterapia polega na przywróceniu właściwego działania i funkcji układu mięśniowo-szkieletowego. Istotą kinezjoterapii jest określenie przyczyny bólu, który nie zawsze oznacza miejsce bólu. Następnie dobiera się odpowiednie ćwiczenia i masaże powięzi i mięśni. Mają one za zadanie zniwelować ból, i to na stałe. Ta książka to praktyczny przewodnik po kinezjologii stosowanej i medycynie naturalnej dla każdego. Po lekturze z łatwością odnajdziesz przyczynę swoich dolegliwości oraz dobierzesz odpowiednie ćwiczenia, które uwolnią cię od bólu – na zawsze.

Lecznicze ćwiczenia dla zdrowia nerek, serca, na choroby ginekologiczne – kinezjologia stosowana w praktyce

Autorka opisuje specjalne, lecznicze ćwiczenia przeznaczone dla chorób nerek, serca czy chorób ginekologicznych. Są to ćwiczenia oparte na odruchowym związku pomiędzy organami wewnętrznymi i mięśniami. Z nich wywodzi się akupresura, refleksologia i ćwiczenia fizyczne. Są to zasady, dzięki którym organizm funkcjonuje. Opierają się one na równowadze pomiędzy siłą i napięciem mięśni w organizmie. To przede wszystkim równowaga mięśniowa, więzadłowa, powięziowa oparta na aktywności fizycznej. Właśnie dlatego tak dobrze łączą się ćwiczenia fizyczne i kinezjologia stosowana. Ta ostatnia wyznacza człowiekowi dozowane obciążenia, one łatwiej i szybciej przywracają prawidłową pracę mięśni. W książce znajdziesz również podstawowe zasady ćwiczeń na pokonanie bólu kręgosłupa i bólu mięśni.

Kinezjologia stosowana to indywidualny zestaw ćwiczeń dla zdrowia fizycznego i emocjonalnego

Uprawiamy sport nie po to, by stać się silniejszymi lub piękniejszymi, lecz po to, by stać się zdrowszymi. Uroda i siła – to przede wszystkim jest zdrowie. A żeby wiedzieć, co jest potrzebne dla zdrowia, należy sprawdzić działanie układu nerwowego przy obciążeniu. Innymi słowy, sprawdzić gotowość organizmu do obciążeń fizycznych, chemicznych i emocjonalnych. I w tym przypadku najlepszą metodą jest kinezjologia stosowana. To ona jest kluczem do twojego zdrowia. A to dlatego, że każdy z nas jest inny. Każdy potrzebuje indywidualnego podejścia. Jeden powinien wykonywać ćwiczenia fizyczne rano, inny wieczorem. Dla jednego korzystne będzie rozciąganie, dla drugiego – kurczenie mięśni. Ta książka i opisane w niej metody oparte na medycynie holistycznej, pomogą ci dopasować odpowiednie ćwiczenia i aktywność fizyczną do swoich potrzeb.

Dlaczego ruch sprawia ból? Od czego zacząć przywracanie zdrowia?

Przede wszystkim z tej książki nauczysz się rozumieć język bólu, np. ból kręgosłupa czy ból mięśni. Następnie poznasz metodykę szukania jego źródeł. Dowiesz się, w jaki sposób przy pomocy lustra przeprowadzić wizualne samobadanie, jak zmierzyć się za pomocą centymetra krawieckiego, jak metodą palpacji zbadać mięsień, wykonywać różne ćwiczenia z otwartymi i zamkniętymi oczami, próbując zrozumieć, co kompensuje organizm wywołując ból w określonym miejscu, np. ból kręgosłupa. Następnie określisz przyczynę bólu. W tej książce każdy mięsień jest pokazany w kilku pozycjach. Nauczysz się pracować z punktami spustowymi, rozciągnąć powięzi oraz stabilizować miejsca przyczepu mięśni.

Poznaj proste zasady samobadania oraz ćwiczenia, aby na zawsze zapomnieć o bólu

Z tą książką nauczysz się kształtować prawidłowy schemat ruchu i utrwalisz go przy pomocy ćwiczeń. Dowiesz się, jak należy prawidłowo przewracać się w łóżku, siadać, wstawać z pozycji siedzącej, chodzić, oddychać. I choć wydaje się to proste, to każdy z nas popełnia błędy, a świadczy o tym ból w różnych częściach ciała. Kinezjologia stosowana to sztuka przywracania zdrowia. To umiejętność holistycznego podejścia do zdrowia i wykorzystania terapii manualnych do pozbycia się bólu.

Odkryj przyczynę bólu i pozbądź się go

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ