Jak pokonać negatywne myśli – skuteczne sposoby na pozbycie się braku pewności siebie, depresji i stresu

Data: 06.30.2023
Kategorie: Bez kategorii

Jako ludzkość rozwijamy się w niesamowitym tempie. Każdy z nas posiada w kieszeni przenośny komputer w formie telefonu, dzięki któremu mamy nieograniczony dostęp do informacji z całego świata. Co więcej, nasze życie w dużej mierze przeniosło się do Internetu. To właśnie tam nawiązujemy nowe relacje, szukamy pracy, a nawet robimy zakupy. Skąd w takim razie w krajach Pierwszego Świata biorą się depresje, samobójstwa, brak chęci do życia? Dlaczego coraz częściej sięgamy po pomoc psychologów, coachów i innych ekspertów?

Jesteśmy coraz bardziej nieszczęśliwi

Wiele statystyk potwierdza, że zachorowalność na depresję i inne choroby psychiczne w ostatnich latach znacząco wzrosła. Dzieje się tak, ponieważ współczesny człowiek jest przebodźcowany i nie potrafi poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością. Życie w ciągłym pędzie i stresie, śmieciowe jedzenie, strach przed utratą dobrze płatnej pracy, gonitwa za nowymi trendami to główne czynniki, które wpływają na poczucie naszego szczęścia oraz odpowiadają za powstawanie negatywnych myśli.

Jak pokonać negatywne myśli i osiągnąć spokojny umysł?

Przede wszystkim warto zatrzymać się na moment i wypróbować techniki medytacyjne. Medytacja co prawda nie jest rozwiązaniem problemu, ale pozwoli ci się skupić na tym, co jest tu i teraz. Warto również zadbać o swoją dietę. Dowiedziono, że spożywane posiłki wpływają na nasze samopoczucie, podejmowanie decyzji i postrzeganie świata. Inną dobrą metodą na zredukowanie stresu jest tzw. arteterapia, czyli proste ćwiczenia związane ze sztuką.

Więcej potwierdzonych i prostych metod, ćwiczeń i technik znajdziesz w naszych publikacjach:

Leah Guzman Arteterapia - uzdrawiająca terapia sztuką Pokonaj lęk i sgres dzięki odpowiedniej diecie

ZAPISZ SIĘ