Pokonaj lęk i stres dzięki odpowiedniej diecie

Ponad 100 prostych przepisów, które wzmocnią Twój organizm i poprawią funkcjonowanie mózgu

  • ISBN: 978-83-8168-899-4;
  • Cena katalogowa: 54.50 zł;
  • Ilość stron: 360;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Leczenie lęku bez leków jest możliwe – wystarczą dieta przeciwlękowa i proste sposoby na stres

Według najnowszych badań naukowych stany lękowe i nawracający niepokój są najpowszechniejszymi dolegliwościami związanymi ze zdrowiem psychicznym. Za ich główną (choć niejedyną) przyczynę uznaje się długotrwały stres. Oczywiście, lęk jest naturalną ludzką emocją. Jednak ciągle odczuwany może prowadzić do poważnych chorób, co udowadnia psychosomatyka. Wśród nich na czoło wysuwają się schorzenia układu krążenia, cukrzyca oraz różnego rodzaju nowotwory. Niestety wiele osób bagatelizuje ten problem lub cierpi w milczeniu. Nawet wtedy, gdy lękowi towarzyszą depresja, ataki paniki czy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, które znacznie obniżają komfort życia i poczucie własnej wartości. Niektórzy boją się też negatywnych skutków stosowania farmakologii. Jednak zdaniem specjalistów możliwe jest leczenie lęku bez leków. Wystarczy zdecydować się na dietę przeciwlękową. W książce tej znajdziesz szczegółowo opisane produkty spożywcze, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie mózgu. Dowiesz się, jak wpływają one na organizm i dlaczego warto włączyć je do codziennego jadłospisu. Autorka prezentuje również szeroki zestaw gotowych przepisów, które świetnie sprawdzają się jako dieta dla mózgu. Bez trudu samodzielnie wykorzystasz je w swojej kuchni.

Młoda, smutna kobieta leżąca na kozetce podczas wizyty lekarskiej.
Depresja, stany lękowe czy zaburzenia obsesyjno-kompulsywne znacznie obniżają komfort życia i poczucie własnej wartości. Fot. Depositphotos

Jakie produkty żywnościowe pomagają pokonać chroniczny lęk

Pożywienie w równym stopniu wpływa na ciało, jak i mózg. Zresztą psychosomatyka doskonale tłumaczy wszelkie zależności między ciałem a umysłem. Badania wykazały, że dieta osób cierpiących na chroniczny lęk jest uboga w owoce i warzywa, a bogata w tłuszcze nasycone i cukry. Zdaniem ekspertów w tym przypadku kluczowe jest uzupełnienie niedoborów kwasów tłuszczowych omega-3, magnezu i aminokwasów. Organizmowi trzeba także dostarczyć odpowiednie ilości witamin z grupy B, witaminy D oraz probiotyków. Bez nich mózg nie będzie właściwie funkcjonował. Inną przyczyną stanów lękowych, niepokoju czy depresji mogą być stany zapalne. Je również da się złagodzić przy pomocy diety przeciwlękowej. Dlatego wiele dań prezentowanych w tej książce ma jednocześnie działanie przeciwzapalne.

Ryba leżąca na drewnianej krajalnicy. Wokół niej plasterki cytryny, ząbki czosnku i zioła.
Ryby są nieocenionym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Fot. Depositphotos

Smaczna… terapia naturalna? Przekonaj się sam!

Znaczną część książki stanowią przepisy na smaczne potrawy. Każdy z nich został szczegółowo opisany. Nie sprawią więc kłopotu nawet osobie niezbyt biegłej w sztuce kuchennej. Okazuje się, że dieta dla mózgu wcale nie oznacza kulinarnych wyrzeczeń. Co kryje ten niezwykły poradnik? Przede wszystkim bogactwo smaków i możliwości! Przepisy na napoje odbudowujące poczucie własnej wartości, lekkie śniadania, energetyczne lunche i uzdrawiające obiady. Nie zabrakło również smakowitych przystawek, sycących zup i supersałatek. Jest też coś dla łasuchów – słodkie przekąski korzystne dla zdrowia. Czas uchylić nieco rąbka tajemnicy… Co powiesz na kremową zupę pomidorową, która jest doskonałym sposobem na stres. Albo kurczaka w panierce z orzechów włoskich, likwidującego stany zapalne. A może miałbyś ochotę na omlet śródziemnomorski – przy okazji pokonując stany lękowe czy niepokój? Okazuje się, że w praktyce jedzenie może wspomóc leczenie wielu poważnych chorób, nawet depresji.

Kobieta w kuchni pijąca sok. Przed nią znajduje się stół pełen wielokolorowych warzyw i owoców.
Zdrowe jedzenie może wspomóc leczenie wielu poważnych chorób, nawet depresji. Fot. Depositphotos

Jak samodzielnie i skutecznie przeprowadzić leczenie lęku bez leków

Książka ta prezentuje dietę dla mózgu jako skuteczną strategię radzenia sobie z chronicznym lękiem i innymi dolegliwościami emocjonalnymi, w tym depresją. Stosując tę prostą terapię naturalną, można szybko poczuć ulgę i poprawić stan zdrowia. Wbrew pozorom zmiana nawyków żywieniowych nie jest trudna. Wystarczy tylko sięgnąć po gotowe przepisy zebrane w tej książce i pamiętać o wskazówkach autorki. Dzięki nim z łatwością można skomponować pełnowartościowe menu. Każda z prezentowanych potraw jest nie tylko smaczna, ale też wpływa korzystnie na chemię mózgu i wspomaga leczenie wielu chorób. To najprostszy i najbezpieczniejszy sposób na stres. Tą drogą możesz również złagodzić stany zapalne, pozbyć się stanów lękowych i niepokoju, a także odbudować poczucie własnej wartości.

Zdrowe jedzenie pomoże ci pozbyć się chronicznego lęku!

 

Patroni:

  • fit.pl
ZAPISZ SIĘ