Naturalne kosmetyki – stwórz własne domowe środki pielęgnacyjne!

Data: 09.29.2023
Kategorie: Bez kategorii

Skóra, często nazywana największym organem człowieka, pokrywa całe nasze ciało. Każdego dnia jest narażona na różne bodźce z zewnątrz: ucisk, zimno, ciepło, napięcie, wodę, powietrze, a nawet bakterie i wirusy. W związku z tym naszej skórze potrzebna jest ciągła regeneracja, aby mogła jak najlepiej spełniać swoje funkcje. Dlatego polecamy zainteresować się domowymi kosmetykami, które bez problemu dostosujesz do indywidualnych potrzeb.

Dlaczego warto robić samodzielnie kosmetyki?

Alternatywne środki do pielęgnacji mogą okazać się dobrą opcją dla osób cierpiących na alergie kontaktowe skóry, a także dla tych, którzy wnikliwie czytają etykiety kupowanych produktów. Sklepowe kosmetyki mogą zawierać konserwanty i silne środki pieniące, które mogą podrażniać i uczulać naszą skórę.

Warto wspomnieć o aspekcie środowiskowym. Wytwarzając domowe kosmetyki jednocześnie zmniejszamy ilość plastiku, tym samym generując zdecydowanie mniej odpadów. Ponadto, do wielu przepisów możesz wykorzystać regionalne składniki o krótszym czasie transportu.

Zrób to sam – jakich efektów możesz spodziewać się po odstawieniu sklepowych środków?

Naturalny szampon – stworzony na bazie naturalnych zamienników będzie świetnym sposobem na odżywienie włosów i skóry głowy. Tutaj warto poznać typ swojego włosa i dobrać zioła i substancje, które podkreślą ich charakter.

Naturalne mydło – nawilżające i odżywcze mydło przywróci równowagę lipidową skóry. Zapomnisz, czym jest szorstka i sucha skóra, pozbędziesz się pęknięć i chorób skórnych.

Naturalny dezodorant – wolny od metali ciężkich i innych składników szkodliwych dla zdrowia.

Naturalna pasta do zębów – to dobra alternatywa dla sklepowej pasty. Możesz stworzyć dowolny smak i unikniesz kontaktu z fluorem i konserwantami.

Pamiętaj jednak, aby zrobić wcześniej testy kontaktowe poszczególnych składników. Niektóre naturalne odpowiedniki mogą wywoływać alergię kontaktową, m.in. nieprzyjemne swędzenie i zaczerwienienie.

Więcej na temat naturalnych kosmetyków znajdziesz w naszych książkach:

Domowe kosmetyki na skore i wlosy Smarticular

ZAPISZ SIĘ