Neuroplastyczność mózgu – jak możesz wzmocnić umysł i usunąć ograniczające nawyki?

Data: 07.28.2023
Kategorie: Bez kategorii

Mózg – najważniejszy organ w ludzkim organizmie, główny komputer w naszym ciele i generator myśli. W dużej mierze składa się z białka i waży około 1,5 kilograma. Sprawuje kontrolę nad wszystkimi narządami cielesnymi. To dzięki niemu posiadamy świadomość i inteligencję, pamięć czy empatię. Niestety, jak każdy narząd, z czasem może ulec zużyciu czego konsekwencją mogą być zaburzenia funkcjonowania. Dlatego warto zainteresować się neuroplastycznością i zadbać o zdrowie swojego mózgu.

Co to jest neuroplastyczność mózgu?

Najogólniej rzecz ujmując to zdolność układu nerwowego do samonaprawy i zmian w strukturach mózgu. Najnowsze badania z dziedziny neuronauki dowodzą, że jesteśmy w stanie samodzielnie przemodelować nasz mózg, pozbyć się ograniczających nawyków, negatywnych emocji, a nawet obciążających sytuacji z przeszłości. Najważniejsze jest zrozumienie mechanizmów sterujących neuroplastycznością i nauczyć się wykorzystywać je.

Neuroplastyczność w praktyce

W naszych książkach znajdziesz wiele wskazówek i porad dotyczące zmiany twojego mózgu. Są wśród nich medytacje, afirmacje i ćwiczenia umysłu. Wszystkie te praktyki pomogą ci zregenerować uszkodzony mózg, a także poprawią pamięć, zredukują stres, ograniczą szkodliwe nawyki, uzależnienia i trudne emocje. Każde ćwiczenie jest szczegółowo opisane, abyś mógł wykonywać je samodzielnie w domu.

Poznaj nasze książki o neuroplastyczności mózgu:

Poznaj typ swojego mozgu i zoptymalizuj go dzieki neuronauce Daniel G Amen jak poprawić sprawność mózgu

ZAPISZ SIĘ