Zmieniaj swój mózg każdego dnia dzięki neuroplastyczności

Proste ćwiczenia i praktyki na wzmocnienie umysłu, poprawę koncentracji, diagnozę oraz usunięcie samoograniczających nawyków i odblokowanie relacji

  • ISBN: 978-83-8272-557-5;
  • Cena katalogowa: 74.70 zł;
  • Ilość stron: 416;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Mariusz Golak
Paweł Uklejski
0
0

Jak dbać o mózg, by zwiększyć jego sprawność i opóźnić starzenie

W mózgu znajduje się 100 miliardów neuronów. Czyli ponad 10 razy więcej niż ludzi zamieszkujących naszą planetę. Z kolei prędkość impulsu nerwowego wynosi 400 km/godz. Zostawia więc daleko w tyle najszybsze bolidy Formuły 1. Ciekawostek na temat mózgu jest wiele, bo to fascynujący organ. Jednak najbardziej intryguje jego zdolność do zmian, czyli neuroplastyczność. Zdaniem specjalistów od neuronauki mózg da się trenować jak mięsień. Można o niego dbać lub go… zaniedbać. Jeśli zastanawiasz się, czy mózg się regeneruje, odpowiedź znajdziesz w tej książce. Gdy nie wiesz, jak ćwiczyć mózg, możesz skorzystać z porad dr. Amena. Wbrew pozorom nie jest to trudne. Chcesz spróbować?

Neuroplastyczność – klucz do zdrowia mózgu

Jak przekonuje Autor tej książki, każdy jest w stanie poprawić stan swojego mózgu. Niezależnie od wieku i dotychczasowego stylu życia. Codzienna dieta, przyjmowane suplementy, praktykowane sposoby na stres – wszystko to decyduje o kondycji mózgu. Gdy się ją poprawi, mózg młodnieje. Jego stan może również ulec pogorszeniu. Celem tej książki jest pomóc każdemu w przejęciu kontroli nad swoim mózgiem. Co dzięki temu zyskasz? Poprawę pamięci i koncentracji, zdrowsze relacje z innymi ludźmi, a także większe szanse na sukces w każdej dziedzinie życia. Uporasz się z zaburzeniami emocjonalnymi, opanujesz stany lękowe i nawracający niepokój. Jeśli zmagasz się z depresją, masz szanse na pokonanie tej choroby. Musisz jednak wiedzieć, jak dbać o mózg, by twój rozwój osobisty już nigdy więcej nie napotkał na żadne ograniczenia.

Odblokuj swój rozwój osobisty

Książka składa się z 366 krótkich tekstów. Jeden przypada na każdy dzień roku. Autor w przystępny sposób wyjaśnia w nich, jak dbać o mózg. Odpowiada na wiele nurtujących pytań, w tym, czy mózg się regeneruje. Podaje proste sposoby na stres (to jeden z kluczowych czynników neurodegeneracyjnych) oraz optymalizację fizycznego funkcjonowania mózgu. Porusza też kwestię diety i nutraceutyków. Radzi, jak na co dzień zarządzać umysłem, by poprawić relacje z innymi i odblokować rozwój osobisty. Dużo miejsca poświęca też najpowszechniejszym obecnie zaburzeniom emocjonalnym i chorobom psychicznym. W szczególności skupia się na depresji, stanach lękowych i niepokoju, które uznaje za smutny znak naszych czasów.

Jak ćwiczyć mózg – proste praktyki dla każdego

Dbanie o zdrowie psychiczne wymaga codziennych praktyk. Podobnie jak dbałość o ciało. Mózg również powinien mieć swój jogging, siłownię i jazdę na rowerze. Dlaczego jest to tak ważne? Otóż specjaliści z dziedziny neuronauki alarmują, że lawinowo rośnie liczba stanów lękowych, depresji, samobójstw, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej (ADD/ADHD), choroby dwubiegunowej, zespołu stresu pourazowego (PTSD) i zaburzeń funkcji poznawczych. Co więcej, przewidują dalszy wzrost tego typu dolegliwości. Dlatego dr Amen w swojej książce radzi, jak ćwiczyć mózg. To ważne, żeby codzienne zachowania przekształciły się w zdrowe nawyki. W sumie masz do dyspozycji 366 praktyk, technik, porad i wskazówek. Są tu między innymi proste sposoby na stres, testy służące poprawie pamięci czy zalecenia dotyczące nutraceutyków.

Dowiedz się, jak dbać o mózg, korzystając z najnowszych osiągnięć neuronauki

Mózg kontroluje wszystko, co robisz, myślisz i odczuwasz. Dr Daniel G. Amen, autor bestsellerów Neuroplastyczność mózgu oraz Zdrowy umysł, w swojej najnowszej książce wyjaśnia, jak dbać o mózg. Wykorzystując największą na świecie bazę skanów SPECT (obrazowań mózgu), gromadzoną przez kilkadziesiąt lat, stworzył skuteczny program poprawy zdrowia mózgu. W czasach, gdy zaburzenia emocjonalne i choroby psychiczne przybrały rozmiar epidemii, okazuje się on być bezcennym wsparciem dla wszystkich cierpiących na depresję, stany lękowe czy przewlekły niepokój. Teraz nie musisz już poszukiwać odpowiedzi na pytanie, czy mózg się regeneruje. Po prostu ją znasz.

Zastosuj proste ćwiczenia i zmień swoje nawyki, by poprawić pracę mózgu i opóźnić jego starzenie

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ