Neuroplastyczność mózgu

Proste ćwiczenia i techniki, które wyeliminują złe nawyki, negatywne emocje, stres i depresję

  • ISBN: 978-83-8272-386-1;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 352;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24,0 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Mariusz Golak
Paweł Uklejski
0
0

Czy wiesz, jak ćwiczyć i dbać o mózg, by cieszyć się zdrowiem, zapewnić sobie szczęśliwe życie i harmonijny rozwój osobisty?

Waży około 1,5 kilograma. Generuje dziennie ponad 70 tys. myśli. Mimo że stanowi zaledwie około 2% masy ciała, wykorzystuje aż 20% krążącego w organizmie tlenu. To mózg – organ, który można przyrównać do centrum dowodzenia. Niestety, jak każdemu ludzkiemu narządowi grożą mu zaburzenia funkcjonowania i zużycie. Jest i dobra wiadomość. Negatywne zmiany można odwrócić. Jak? Dzięki neuroplastyczności, czyli zdolności adaptacyjnej mózgu do nowych warunków. Najnowsze badania z dziedziny neuronauki dowodzą, że jesteśmy w stanie samodzielnie przemodelować nasz mózg, pozbyć się ograniczających nawyków, uzależnień, negatywnych emocji i obciążeń z przeszłości. Czy wymaga to specjalnych umiejętności lub przygotowania? Nie. Po lekturze książki dr. Amena okazuje się, że może to zrobić każdy.

Stany lękowe, niepokój, depresja – smutne znaki naszych czasów

Doktor Amen napisał prosty przewodnik dla każdego, kto zmaga się ze stanami lękowymi, codziennym niepokojem, traumą, żalem lub stratą. Zresztą lista dolegliwości psychicznych, na które podaje gotowe rozwiązania, jest znacznie dłuższa. Poczynając od poprawy pamięci, a na depresji kończąc. Proponowane przez niego strategie w nowatorski sposób łączą neuronaukę, techniki obrazowania mózgu, styl życia i strategie żywieniowe. Wszystkie one znalazły się w książce, która pomoże ci przejąć kontrolę nad wyniszczającymi emocjami i nawykami ograniczającymi rozwój osobisty. Co zawiera ta publikacja? Na początku przystępne wprowadzenie do budowy mózgu, zjawiska neuroplastyczności i funkcjonowania układu nerwowego. Autor wyjaśnia, dlaczego ciągle robimy rzeczy, których nie lubimy. Tłumaczy także, jak sprawić, by mózg stał się źródłem radości, spokoju i zdrowia. Jednak główną część książki stanowią techniki, dzięki którym będziesz wiedział, jak ćwiczyć i dbać o mózg. Wśród nich znajdziesz medytacje, afirmacje, sposoby na stres i poprawę pamięci, a także kwestionariusze ułatwiające zrozumienie swojego stanu i jego przyczyn. Zaprezentowany został również 12-etapowy program regeneracji mózgu. To z kolei skuteczne narzędzie do walki z nałogami i uzależnieniami. Ważnym uzupełnieniem treści są studia przypadków z praktyki dr. Amena. Pozwalają one bardziej zrozumieć swój stan dzięki porównaniu z doświadczeniami innych osób.

Smoki w twojej głowie – jak je pokonać raz na zawsze

Czynniki wpływające na kondycję i stan mózgu dr Amen nazywa dość przewrotnie… smokami. Wymienia między innymi smoki z przeszłości, smoki innych ludzi czy też smoki uzależnienia… Pod tymi określeniami kryją się wspomnienia, osoby mające na nas wpływ, ale też nałogi, schematy myślowe, a nawet media społecznościowe. Każdy ze smoków został przeanalizowany w podobny sposób. Najpierw autor opisuje przyczynę jego narodzin. Następnie poświęca miejsce czynnikom wyzwalającym i reakcjom. Na koniec podaje narzędzia służące oswajaniu smoków. Są wśród nich medytacje, afirmacje i ćwiczenia umysłu.

Neuronauka w praktyce, czyli proste sposoby na stres, poprawę pamięci i nie tylko

Dzięki tej książce poznasz mechanizmy sterujące neuroplastycznością i nauczysz się wykorzystywać je, by zmieniać swój mózg i odzyskać wewnętrzną równowagę. Zrozumiesz przyczyny chaosu panującego w twojej głowie i będziesz wiedział, jak sobie z nim poradzić. Uzbrojony w wiedzę z dziedziny neuronauki, wyeliminujesz nawyki hamujące twój rozwój osobisty. A jeśli cierpisz na depresję, stany lękowe czy chroniczny niepokój, otrzymasz narzędzia do poprawy swojego zdrowia. 

Jak ćwiczyć i dbać o mózg, by cieszyć się zdrowiem i szczęściem

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ