Mgła mózgowa

Skuteczny program na radykalną poprawę koncentracji i wzmocnienie pamięci

  • ISBN: 978-83-8272-693-0;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 352;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Mgła mózgowa – objawy. Sprawdź, czy na nią cierpisz!

Czy zauważyłeś, że ostatnio jesteś roztargniony lub zapominalski? Masz problemy z koncentracją i przyswajaniem nowych informacji? Zdarza się, że zapominasz, co chciałeś powiedzieć? Brak ci motywacji do działania? Jesteś zmęczony i niewyspany? To mogą być pierwsze objawy mgły mózgowej! Spokojnie, nie jesteś sam. Miliony ludzi na świecie walczą z rosnącą epidemią mgły mózgowej (umysłowej). Jej przyczyn upatruje się w niezdrowym trybie życia czy problemach hormonalnych. Ale również w depresji, niedoczynności tarczycy, a ostatnio również w COVID-19. Jakie są objawy mgły mózgowej? Jak wygląda jej leczenie? Czy opiera się głównie na farmaceutykach? Stosowaniu odpowiedniej diety? A może ćwiczeniach na poprawę pamięci? Jak sobie radzić z mgłą mózgową? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Ekspert od zdrowia mózgu przedstawia prosty program poprawy pamięci

Dr Mike Dow stworzył prosty 21-dniowy program, który pomoże ci zadbać o mózg. Z jego pomocą zwalczysz nie tylko mgłę mózgową i roztargnienie! Poradzisz sobie również z depresją i lękiem. Proste strategie opisane w tej książce sprawią, że twoje życie będzie łatwiejsze, szczęśliwsze, a także bardziej satysfakcjonujące. Wszystko jest ze sobą powiązane! Jeśli twój mózg jest w złej kondycji, prawdopodobne jest, że reszta twojego życia również. Dlatego Autor przedstawia kompleksowe podejście do poprawy zdrowia mózgu. Od diety, efektywnego odpoczynku, prostych wskazówek, jak ćwiczyć mózg, aż po rozwój osobisty i techniki relaksacyjne. Przekonaj się sam o skuteczności programu. Tylko 21 dni dzieli cię od zdrowia, dlatego nie czekaj ani chwili dłużej!

Mgła mózgowa – przyczyny, objawy. Jak radzić sobie z mgłą mózgową?

Leczenie mgły mózgowej nigdy nie było prostsze!

Ten trzytygodniowy program pomoże ci przywrócić równowagę trzech najważniejszych hormonów w twoim mózgu. Są nimi serotonina, dopamina, a także kortyzol. Uregulowanie ich umożliwi reszcie chemii mózgu osiągnięcie optymalnych poziomów. Każdy tydzień programu koncentruje się na innym aspekcie twojego zdrowia:

  • Dieta dla mózgu. W pierwszym tygodniu poznasz najlepszą dietę, która korzystnie wpłynie na zdrowie twojego mózgu. Dowiesz się, jakie produkty, tłuszcze i witaminy wpierają jego funkcjonowanie. Odkryjesz również które powodują zamglenie umysłu, choroby neurodegeneracyjne, skoki cukru we krwi i stany zapalne. Poznasz też techniki poprawiające nastrój i proste strategie poznawcze. Pomogą ci one przezwyciężyć pułapki wzorców myślowych.
  • Jak ćwiczyć mózg. W drugim tygodniu skupisz się na zwiększeniu swojej energii! Odpowiednia aktywność fizyczna, ćwiczenia mózgu i efektywny odpoczynek uchronią cię przed syndromem nieszczelnego mózgu. Wpłyną również na poprawę pamięci, lepszy sen, a także zwiększą twoją zdolność skupienia się i koncentracji. 
  • Rewolucja duchowa. W trzecim tygodniu zadbasz o swój rozwój osobisty, a także duchowy. Tak! Badania naukowe z udziałem mnichów, którzy codziennie medytują, udowadniają wyraźną poprawę pracy mózgu w korze przedczołowej. Jest to część mózgu odpowiedzialna za podejmowanie decyzji i kontrolę reakcji emocjonalnych. Dlatego w ostatnim tygodniu poznasz proste praktyki duchowe, takie jak medytacja, mindfulness czy afirmacje. Pomogą ci one odzyskać spokój w twojej głowie.

Na zakończenie tego prostego programu mgła mózgowa i jej objawy staną się przeszłością! Zaczniesz myśleć jaśniej, będziesz dokładniej zapamiętywać i szybciej się uczyć. Uwolnisz swoją kreatywność, zapomnisz o depresji, skutkach chorób neurodegeneracyjnych i COVID-19.

Dowiedz się, jak sobie radzić z mgłą mózgową

Autor, doktor psychologii i psychoterapeuta, odkryje przed tobą jak przywrócić zdrowie twojego mózgu. Dzięki tej książce dowiesz się, że orzechy włoskie i mięso mają wpływ nie tylko na poprawę pamięci, ale również twojego samopoczucia. Poznasz jedną tanią przyprawę, która diametralnie zmniejszy ryzyko wystąpienia demencji. Odkryjesz jak ćwiczyć mózg, by był w doskonałej kondycji przez całe twoje życie. Przekonasz się, że medytacja i praktyki duchowe to nie opcjonalne zajęcie, a codzienna konieczność. Ten prosty 21-dniowy program pomoże ci wprowadzić te – i wiele innych – teorii w życie, by stały się twoją rutyną.

Wyrazy uznania dla książki Mgła mózgowa

„Niezbędny i naukowy podręcznik dotyczący wyborów stylu życia, które mogą zapobiegać stanom mgły mózgowej i je odwrócić”.

– dr Daniel Amen, autor bestsellera „New York Timesa”, Zdrowy umysł

„Pożegnaj się z toksycznym chłamem, który zapycha twój wspaniały mózg. Dziękuję za ten niezwykle prosty program, Mike! Dzięki niemu ludzie poczują się szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej promienni niż kiedykolwiek”.

– Kris Carr, bestsellera „New York Timesa”, Sexy soki

„Uświadamiający wgląd w sposób, w jaki dieta dla mózgu może zapobiegać powstawaniu mgły mózgowej”.

– J.J. Virgin, autorka bestsellerowych książek

„Jeśli chcesz zwiększyć swoją energię i poprawić nastrój, to właśnie program doktora Mike’a wskaże ci właściwą drogę, jak tego dokonać”.

– Jackie Warner, autorka bestsellera „New York Timesa”

„Cukier i brak aktywności nie tylko prowadzą do otłuszczenia brzucha, ale przede wszystkim uszkadzają mózg. Zdecydowanie, program dr. Mike’a pomoże jego czytelnikom dodać sił witalnych do ich życia”.

– Jorge Cruise, autor bestsellera „New York Timesa”, Przywracanie młodości

„Ciągły wzrost poziomu cukru we krwi prowadzi do cukrzycy… a także do depresji, demencji i choroby Alzheimera. Ta książka podaje proste sposoby zapobiegania chorobom i ochrony mózgu”.

– dr Jorge Rodriguez, autor książek

„Dzięki dr. Mike’owi zrozumienie chemii mózgu jest proste, a przede wszystkim inspirujące. Mgła mózgowa jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto chce uwolnić się od „zamglonego umysłu” i uciec od emocjonalnego roller coastera. Podążaj jego 21-dniowym programem i odkryj na nowo energię i radość życia!”.

– dr Andrea Pennington, autorka książek

Tylko 21 dni do sprawnego mózgu!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ