Mgła mózgowa

Skuteczny program na radykalną poprawę koncentracji i wzmocnienie pamięci

  • ISBN: 978-83-8168-964-9;
  • Cena katalogowa: 54.50 zł;
  • Ilość stron: 352;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Objawy mgły mózgowej. Sprawdź, czy na nią cierpisz!

Czy zauważyłeś, że ostatnio jesteś roztargniony lub zapominalski? Masz problemy z koncentracją i przyswajaniem nowych informacji? Zdarza się, że zapominasz, co chciałeś powiedzieć? Brak ci motywacji do działania? Jesteś zmęczony i niewyspany? To mogą być pierwsze objawy mgły mózgowej! Spokojnie, nie jesteś sam. Miliony ludzi na świecie walczą z rosnącą epidemią mgły mózgowej (umysłowej). Jej przyczyn upatruje się w niezdrowym trybie życia, problemach hormonalnych, depresji, niedoczynności tarczycy, a ostatnio również w chorobie COVID-19. Jakie są objawy mgły mózgowej? Jak wygląda jej leczenie? Czy opiera się głównie na farmaceutykach, stosowaniu odpowiedniej diety dla mózgu, czy może ćwiczeniach na poprawę pamięci? Jak sobie radzić z mgłą mózgową? W tej książce znajdziesz odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Ekspert od zdrowia mózgu przedstawia prosty program poprawy pamięci

Mike Dow, doktor psychologii i psychoterapeuta, stworzył prosty 21-dniowy program, który pomoże ci zadbać o mózg. Z jego pomocą zwalczysz nie tylko mgłę mózgową czy roztargnienie, ale również choroby, takie jak depresja i lęk. Proste strategie opisane w książce będą fantastyczną pomocą w uczynieniu twojego życia łatwiejszym, szczęśliwszym, a także bardziej satysfakcjonującym. Wszystko jest ze sobą powiązane: jeśli twój mózg jest w złej kondycji, wielce prawdopodobne jest, że reszta twojego życia również. Dlatego Autor przedstawia kompleksowe podejście do poprawy zdrowia mózgu! Od diety dla mózgu, efektywnego odpoczynku, prostych gier i wskazówek, jak ćwiczyć mózg, aż po rozwój duchowy i techniki relaksacyjne. Przekonaj się sam o skuteczności programu. Tylko 21 dni dzieli cię od zdrowia!

Leczenie mgły mózgowej nigdy nie było prostsze!

To łatwy do naśladowania, zaledwie trzytygodniowy program, którego celem jest naturalna pomoc w uregulowaniu trzech najważniejszych hormonów w twoim mózgu: serotoniny, dopaminy i kortyzolu. Zrównoważenie tych hormonów umożliwi reszcie chemii mózgu osiągnięcie optymalnych poziomów. Każdy tydzień programu koncentruje się na innym elemencie twojego życia:

Dieta dla mózgu. W pierwszym tygodniu skupisz się na technikach poprawiających twój nastrój i prostych strategiach poznawczych, które pomogą ci przezwyciężyć pułapki wzorców myślowych. Odkryjesz również najlepszą dietę dla mózgu: dowiesz się, które produkty, tłuszcze i witaminy wspierają jego prawidłowe funkcjonowanie, a które najlepiej wyeliminować ze swojej kuchni, ponieważ powodują zamglenie umysłu, skoki cukru we krwi i stany zapalne.

Jak ćwiczyć mózg. W drugim tygodniu dowiesz się, jak zwiększyć swoją energię… dzięki odpowiedniej aktywności fizycznej, efektywnemu odpoczynkowi i neurogenezie. Odkryjesz pozytywny wpływ ćwiczeń fizycznych na ochronę twojego mózgu przed syndromem nieszczelnego mózgu i poznasz proste strategie, które pomogą ci w końcu się wyspać. Ograniczysz również korzystanie z mediów społecznościowych i elektroniki, dzięki czemu zwiększysz swoją zdolność skupienia się i koncentracji!

Rewolucja duchowa. W trzecim tygodniu zadbasz o swój rozwój duchowy. Tak! Badania naukowe z udziałem mnichów, którzy codziennie medytują, udowadniają wyraźną poprawę w ich korze przedczołowej, części mózgu odpowiedzialnej za podejmowanie decyzji i kontrolę reakcji emocjonalnych. Dlatego w ostatnim tygodniu poznasz proste praktyki duchowe, takie jak medytacja, mindfulness czy afirmacje, które pomogą ci odzyskać spokój w twojej głowie.

Pod koniec tego prostego programu mgła mózgowa stanie się przeszłością! Będziesz myśleć jaśniej, dokładniej zapamiętywać, szybciej się uczyć i uwalniać swoją kreatywność. Przede wszystkim poczujesz się lepiej – teraz i na dłuższą metę.

Mgła mózgowa – jak sobie z nią radzić

Dzięki temu prostemu programowi dostrzeżesz, że małe zmiany mogą spowodować głęboką różnicę w twoim życiu. Dowiesz się, że orzechy włoskie i mięso zwierząt karmionych trawą mają wpływ nie tylko na poprawę pamięci, ale również twoje samopoczucie, a dzięki stosowaniu jednej, niedrogiej przyprawy możesz diametralnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia demencji. Odkryjesz, jak ćwiczyć mózg, by był w doskonałej kondycji przez całe twoje życie. Przekonasz się, jak medytacja i modlitwa działają na mózg i dlaczego praktyka duchowa nie jest opcjonalnym zajęciem, ale raczej fundamentalną częścią bycia człowiekiem. Znajdziesz prosty 21-dniowy program, który pomoże ci wprowadzić te – i wiele innych – teorii w życie, aż staną się twoją codzienną praktyką.

Wyrazy uznania dla książki Mgła mózgowa

„Niezbędny i naukowy podręcznik dotyczący wyborów stylu życia, które mogą zapobiegać stanom mgły mózgowej i je odwrócić”.

– dr Daniel Amen, autor bestsellera „New York Timesa”, Zdrowy umysł

„Pożegnaj się z toksycznym chłamem, który zapycha twój wspaniały mózg. Dziękuję za ten niezwykle prosty program, Mike! Dzięki niemu ludzie poczują się szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej promienni niż kiedykolwiek”.

– Kris Carr, bestsellera „New York Timesa”, Sexy soki

„Uświadamiający wgląd w sposób, w jaki dieta dla mózgu może zapobiegać powstawaniu mgły mózgowej”.

– J.J. Virgin, autorka bestsellerowych książek

„Jeśli chcesz zwiększyć swoją energię i poprawić nastrój, to właśnie program doktora Mike’a wskaże ci właściwą drogę, jak tego dokonać”.

– Jackie Warner, autorka bestsellera „New York Timesa”

„Cukier i brak aktywności nie tylko prowadzą do otłuszczenia brzucha, ale przede wszystkim uszkadzają mózg. Zdecydowanie, program dr. Mike’a pomoże jego czytelnikom dodać sił witalnych do ich życia”.

– Jorge Cruise, autor bestsellera „New York Timesa”, Przywracanie młodości

„Ciągły wzrost poziomu cukru we krwi prowadzi do cukrzycy… a także do depresji, demencji i choroby Alzheimera. Ta książka podaje proste sposoby zapobiegania chorobom i ochrony mózgu”.

– dr Jorge Rodriguez, autor książek

„Dzięki dr. Mike’owi zrozumienie chemii mózgu jest proste, a jednocześnie inspirujące. Mgła mózgowa jest lekturą obowiązkową dla każdego, kto chce uwolnić się od „zamglonego umysłu” i uciec od emocjonalnego roller coastera. Podążaj jego 21-dniowym programem i odkryj na nowo energię i radość życia!”.

– dr Andrea Pennington, autorka książek

Tylko 21 dni do sprawnego mózgu!

ZAPISZ SIĘ