Uspokój swoje jelita

Holistyczne sposoby leczenia nieswoistego zapalenia jelit (IBD) i zespołu jelita drażliwego (IBS)

  • ISBN: 978-83-8272-352-6;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 368;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Dlaczego tak wiele osób ma problemy z jelitami i cierpi z powodu dolegliwości, takich jak nieswoiste zapalenie jelit (IBD) i zespół jelita drażliwego (IBS)?

Nieswoiste zapalenie jelit (IBD) i zespół jelita drażliwego (IBS) to dolegliwości, o których każdy słyszał, a wielu też doświadczyło. Obecnie mikrobiom jelitowy jest przedmiotem wytężonych badań. Jak dowodzą naukowcy, prawidłowe działanie jelit ma ogromny wpływ na odporność całego organizmu i prawdopodobieństwo rozwoju chorób. Właśnie dlatego poznanie własnego układu pokarmowego jest jedyną gwarancją zdrowia.

Autorskie metody, które pomogły już wielu chorym pokonać nieswoiste zapalenie jelit (IBD) i zespół jelita drażliwego (IBS

Autorka, Cara Wheatley-McGrain, jest założycielką organizacji The Mindful Gut UK, trenerką uważności i współczucia oraz konsultantką edukacyjną. Od 20 lat zajmuje się niesieniem pomocy osobom cierpiącym na nieswoiste zapalenie jelit (IBD) i zespół jelita drażliwego (IBS). Sama borykała się z tymi problemami i prawie straciła jelito grube. Po wyjściu ze szpitala postanowiła nawiązać bardziej uważną i silniejszą relację ze swoimi jelitami. Ostatnie dwie dekady spędziła na kultywowaniu autentycznego podejścia do uważnej, współczującej i intuicyjnej opieki nad jelitami – obecnie dzieli się swoją wiedzą w zakresie samoopieki i holistycznego uzdrawiania z osobami doświadczającymi krótko- i długotrwałych objawów IBS i IBD. Prowadzi warsztaty rozwijające miłość do jelit oraz szerzące wiedzę na temat związku łączącego kondycję układu pokarmowego i zdrowie psychiczne. W tej książce dzieli się swoim doświadczeniem oraz metodami, które są skuteczne, naturalne i nieinwazyjne.

Jak zapobiegać chorobom jelit – poznaj naturalne, holistyczne metody uzdrawiania jelit

W książce znajdziesz szczegółowy opis praktyki oddychania podstawą brzucha, która stanowi fundament treningu świadomego oddechu. Dzięki tej umiejętności zwiększysz efektywność fizycznego i energetycznego leczenia. Kwestionariusz, który znajdziesz w książce, pozwoli ci zbadać i ocenić działanie jelit i zmodyfikować własne podejście do zdrowia. Ułatwi on również zidentyfikowanie przyczyn występowania dolegliwości jelitowych.

Jak uspokoić jelita i umysł – zasada świadomego obiegu pokarmu

Opisane w książce praktyki umożliwią ci dokonanie pełnej i szczerej oceny punktów napięcia w jelitach i całym ciele oraz zlokalizowanie czynników, które wyprowadzają cię z równowagi. Dowiesz się, jaki wpływ mają na ciebie trudne emocje, które często pozostają ukryte. Odkryjesz zasadę świadomego obiegu pokarmu, której przestrzeganie obudzi twoje zdrowe instynkty i nauczy cię właściwego robienia zakupów. Poznasz też praktykę Metta Bhavana wywodzącą się z tradycji buddyzmu. Dzięki niej uda ci się rozwinąć szacunek do siebie, co poprawi wszystkie aspekty twojego życia.

Spersonalizowana dieta eliminacyjna – klucz do zdrowego układu pokarmowego i pokonania nieswoistego zapalenia jelit (IBD) i zespołu jelita drażliwego (IBS)

Książka przede wszystkim zawiera praktyczne porady dotyczące uzdrawiania jelit. Dzięki nim staniesz się bardziej świadomy własnych wyborów żywieniowych i zachowań. Samodzielnie opracujesz spersonalizowaną dietę eliminacyjną, czyli kluczowy element terapii i uzdrawiania jelit. Pamiętaj, aby działać zgodnie z powiedzeniem Hipokratesa: „Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”. Zdaniem naukowców dieta ma ogromy wpływ na funkcjonowanie przewodu pokarmowego. W książce znajdziesz wiele informacji dotyczących oddziaływania pokarmu na mikrobiom jelitowy. Stosowanie właściwej diety, aktywność ruchowa i modyfikacja stylu życia uzdrowią twój układ pokarmowy. Poznasz również sposoby na przywrócenie równowagi jelit oraz zapobieganie nawrotom choroby.

Co autorytety piszą o książce Uspokój swoje jelita

Uspokój swoje jelita przywraca łączność z jedną z największych świętości naszego życia – z jedzeniem. To potężne doświadczenie dostarcza nam składników odżywczych oraz pochodzących z pożywienia informacji, które wpływają na funkcjonowanie naszego metabolizmu, zachowanie mikrobiomu jelitowego, a także ekspresję DNA. Musimy zrozumieć głębokie znaczenie tego pozornie prozaicznego wydarzenia. Właśnie temu służy ten cenny przewodnik”.

– dr David Perlmutter, autor bestsellerów New York Timesa Grain Brain i Mózgu na detoksie

„Fascynująca i wnikliwa książka. Cara pokazuje, dlaczego funkcjonowanie jelit tak mocno wpływa na wiele aspektów psychicznego i fizycznego zdrowia. Ponadto jej książka ze współczuciem przedstawia różnorodne i pomocne strategie poprawy pracy układu pokarmowego oraz inspiruje czytelnika do przejęcia kontroli nad własnym zdrowiem”.

– dr David R. Hamilton, autor książki Uzdrawianie ciała za pomocą umysłu

Zdrowe jelita – zdrowe ciało i umysł

ZAPISZ SIĘ