Koniec z migreną

Program żywieniowy definitywnie eliminujący bóle głowy i stany zapalne

  • ISBN: 978-83-8168-150-6;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 288;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
NW-Paweł Uklejski
0
1

Nieprzewidywalna migrena

Migrena jest to proces zachodzący w mózgu, który po uaktywnieniu może wywoływać mnóstwo symptomów. Wśród nich należy wymienić: otępienie, mrowienie, zaburzenia widzenia, nudności, wymioty, zawroty głowy, zmęczenie i bóle głowy. Choć migreny zwalają nas z nóg i sprawiają, że czujemy się okropnie, chyba najgorsze w nich jest to, że nie da się ich przewidzieć. Gdybyśmy tylko wcześniej wiedzieli, kiedy zamierzają uderzyć i na jak długo, wtedy moglibyśmy dostosować do nich życie. Czy istnieją sposoby na migrenę? Czy ból, który jest zmorą wielu osób można opanować? Jaki wpływ na zwalczanie migreny ma dieta? Dlaczego ograniczenie pszenicy, cukru i przetworzonego jedzenia jest zbawienne podczas migreny? Publikacja pomoże ci odnaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. Nauczysz się i zrozumiesz czym jest migrena i dlaczego tak wiele osób na nią choruje. Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia autorów. Miej migrenę z głowy!

Migrena z aurą

U wielu osób ból migrenowy poprzedza występowanie aury, która może przybierać wiele form. To zaburzenia wzrokowe, którym najczęściej towarzyszą mrowienie twarzy i ręki. Ale oprócz tego, występują też takie objawy jak tymczasowe zaburzenia mowy, osłabienie kończyn, podwójne widzenie, zawroty głowy, a nawet całkowity paraliż czterokończynowy. Ważne jest jednak to, że te wszystkie zaburzenia neurologiczne są zawsze tylko tymczasowe i ustępują po 20-45 minutach. Utrudniają codzienne funkcjonowanie, sprawiają, że czujemy dyskomfort i brak chęci do życia. Co ważne, u osób, które cierpią na migrenę i doświadczają aur migrenowych, zachodzą drobne uszkodzenia w tkance nerwowej mózgu, które w konsekwencji mogą prowadzić do mini-udarów. Dlatego tak ważne jest, aby nie bagatelizować tej choroby.

Ograniczenie cukru, pszenicy i przetworzonej żywności, czyli proste sposoby na migrenę

W publikacji neurolog, w przeszłości również cierpiący na migreny, oferuje ci lekarstwo w postaci odpowiednio zbilansowanej diety, która zadziałała w jego przypadku oraz u jego licznych pacjentów. Dieta ta oparta jest na niskiej zawartości pszenicy, cukru i przetworzonej żywności. Taki jadłospis powinien być bogaty w organiczne, wysokobiałkowe produkty zwierzęce. Nie musisz szukać chemicznych lekarstw, wystarczy zapewnić organizmowi odpowiednie składniki pochodzenia naturalnego. Autor analizuje także związek pomiędzy stanami zapalnymi, dietą i migrenami. Książka zawiera 21-dniowy plan posiłków, który pomoże ci w zmianie nawyków żywieniowych. Przestrzegając tego łatwego planu odżywiania możesz cieszyć się życiem wolnym od bólu głowy i stanów zapalnych.

Skorzystaj z doświadczenia specjalistów i uwolnij się od migreny

Doktor Josh Turknett w 2001 roku ukończył Emory School of Medicine. Jest specjalistą neurologiem oraz zajmuje się badaniami klinicznymi na polu migreny, udarów, choroby Alzheimera i Parkinsona. W Atlancie prowadzi prywatną praktykę neurologiczną. Jenny Turknett ma doświadczenie w pieczeniu, obsłudze gastronomicznej i planowaniu imprez. Obecnie pracuje jako freelancerka i pisze o jedzeniu, a także jest krytykiem kulinarnym dla Atlanta Journal-Constitution. Zaufaj wiedzy i sposobom, które autorzy przekazują w publikacji. Wystarczy, że wdrożysz w życie przygotowany specjalnie dla ciebie plan żywieniowy, napisany prosto i czytelnie. Naukowa wiedza doktora dopełniona kulinarnym doświadczeniem jego żony to klucz do zwalczenia migreny.

Miej migrenę z głowy!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ