Smoothie z jadalnych roślin dziko rosnących

Witaminy, minerały, antyoksydanty prosto z natury

  • ISBN: 978-83-65846-25-9;
  • Cena katalogowa: 34.30 zł;
  • Ilość stron: 112;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Mariusz Golak
0
0

Smoothie z roślin – dlaczego warto postawić na dzikość?

Koktajl, czyli smoothie z roślin? Nic prostszego! Może z mniszka lekarskiego i papryki albo wiosenny koktajl mocy z ananasem i pokrzywą? Brzmi smakowicie, prawda? Victoria Boutenko, pionierka surowego żywienia i autorka popularnego w wielu krajach bestselleru „Zielony eliksir życia Rosjanka, już kilkanaście lat temu eksperymentowała z różnymi produktami spożywczymi i szukała drogi do zdrowszego odżywiania. Wiedziała, jak ogromnym wsparciem dla zdrowia jest spożywanie zielonych liści, które zawierają dużo chlorofilu. Boutenko szukała sposobu na to, aby często gorzkie i trudne do pogryzienia liście smakowały lepiej. W ten sposób wpadła na pomysł, żeby zielone liście łączyć z owocami w mikserze i pić uzyskane koktajle. Moda na smoothie szybko opanowała cały świat. Teraz, dzięki roślinom dziko rosnącym, wkracza na zupełnie nowy poziom.

Odzyskaj witalność i energię dzięki prostym smoothie z roślin

Dzięki smoothie z dzikich roślin poczujesz się dobrze w swojej skórze, lepiej poradzisz sobie ze stresem i będziesz bardziej zrównoważony. W swojej książce Evelyne Laye, która tak jak Victoria Boutenko docenia moc dziko rosnących roślin, dokładnie opisuje poszczególne dzikie zioła, zachwala ich walory lecznicze. Czy wiesz, że pokrzywa w porównaniu do sałaty zawiera dwadzieścia razy więcej wapnia oraz witaminy C i siedmiokrotnie więcej żelaza? A stokrotka pospolita ma w porównaniu do szpinaku dwa razy więcej różnych minerałów, wapnia i witaminy C? Odpowiednio dobrane zioła mogą skutecznie poprawić Twoje zdrowie i nastrój. I co najważniejsze: nie mają żadnych skutków ubocznych.

Jak łatwo i tanio odżywisz swój organizm

Przekonaj się, jakie to proste! Dzikie rośliny o uzdrawiającej mocy rosną wszędzie i łatwo je znaleźć. Możesz je sam uzbierać i nie musisz za nie płacić. By cieszyć się sycącym i zdrowym koktajlem z roślin, nie potrzebujesz wielu składników. Łącząc dziko rosnące rośliny z wodą, owocami lub warzywami, otrzymasz smaczny napój energetyczny, który dostarczy Ci każdego dnia składniki odżywcze, których potrzebujesz. Dzięki koktajlom roślinnym odzyskasz witalność, odporność i wytrzymałość. Oprócz opisów dzikich ziół, książka zawiera wiele kolorowych zdjęć, dużo przepisów na roślinne koktajle, a nawet praktyczny kalendarz zbiorów ziół.

Naturalne, zdrowe, energetyczne

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ