Intuicyjny post - Okładka książki

Intuicyjny post

Elastyczny czterotygodniowy plan postu przerywanego, dzięki któremu przyspieszysz metabolizm i przywrócisz zdrowie

  • ISBN: 978-83-8272-209-3;
  • Cena katalogowa: 99.90 zł;
  • Ilość stron: 369;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Kiedy ostatni raz czułeś głód?

Nie chodzi o symptomy spadku poziomu cukru we krwi czy chęć zjedzenia czegoś przed rozpoczęciem ciężkiego dnia. Kiedy ostatni raz czułeś się naprawdę głodny? Czy wiesz, co to znaczy mieć pusty żołądek? Czy zdarzyło ci się słyszeć głośne burczenie w brzuchu sygnalizujące konieczność zjedzenia posiłku? Mieszkańcy krajów rozwiniętych rzadko doświadczają uczucia głodu. Wręcz przeciwnie, cały czas balansujemy na granicy bycia przejedzonym, łaknąc cukru, węglowodanów i kofeiny. Skutki tego potrafią być śmiertelnie niebezpieczne – epidemia otyłości, cukrzycy, chorób serca, a nawet nowotworów. Na szczęście jest na to sposób! Możesz zaufać swojemu ciału, wsłuchać się w jego potrzeby i przejąć kontrolę nad swoim odżywianiem. Wystarczy, że zaczniesz stosować intuicyjny post przerywany!

Nieważne ile jesz, ważne kiedy – na czym polega post przerywany

Dr Will Cole, światowej sławy ekspert medycyny funkcjonalnej i autor bestsellerów „New York Timesa”, odkryje przed tobą, czym tak naprawdę jest post przerywany i w jaki sposób go stosować, by przywrócić równowagę w organizmie. Dzięki tej elastycznej metodzie samoleczenia nie tylko rozpoczniesz odchudzanie, ale przede wszystkim przyspieszysz metabolizm, uregulujesz poziom cukru, wyeliminujesz stany zapalne czy odbudujesz florę bakteryjną jelit. Odzyskasz dobre samopoczucie i kompleksowo zadbasz o swoje zdrowie. Na czym polega post przerywany? To czasowe powstrzymanie się od spożywania posiłków. Przykładowo, możesz nie jeść przez 16 godzin pomiędzy kolacją a śniadaniem, lub odżywiać się co drugi dzień. Post przerywany nie ma nic wspólnego z liczeniem kalorii czy długotrwałym pozbawieniem się jedzenia. Nieważnie jest ile jesz, ważne kiedy!

Post intuicyjny, czyli to co najlepsze z intuicyjnego odżywiania i postu przerywanego

Autor tworząc program postu intuicyjnego, posunął się o krok dalej. Łączy w nim to co najlepsze z intuicyjnego odżywiania i postu przerywanego. Post intuicyjny pomaga wyciszyć wewnętrzny niepokój i wsłuchać się w głos własnego ciała – to ono mówi ci, co i kiedy powinieneś jeść. Nie jest ani skomplikowany, ani restrykcyjny – nie zaleca głodówek. Idea intuicyjnego postu jest prosta – poczuj szacunek do siebie i swojego ciała, pozwól mu dokonywać właściwych wyborów żywieniowych. W przeciwieństwie do wielu innych diet i programów przerywanego postu, post intuicyjny nie skupia się na stosowaniu kar. W tej książce nie znajdziesz stwierdzeń typu „zrób to, bo inaczej…”. Wręcz przeciwnie, porady dr. Colle’a są proste, łatwe do zastosowania, skuteczne i przeznaczone dla każdego. Dzięki informacjom zawartym w tej książce poznasz metody, które pomogą ci wyciszyć wewnętrzny zgiełk, dzięki czemu nawiążesz kontakt z instynktownymi potrzebami żywieniowymi, które nie mają nic wspólnego z regułami wpojonymi nam w okresie dzieciństwa.

Post i dieta ketogeniczna, czyli jak zmniejszyć stan zapalny i poprawić pracę jelit

Program intuicyjnego postu pomoże ci wkroczyć na nową ścieżkę odchudzania! Stosując go poczujesz prawdziwą sytość, a także zwiększysz poziom energii i swoją produktywność. Autor odkryje przed tobą techniki, które sprawią, że nie będziesz już musiał podporządkowywać się zewnętrznym oczekiwaniom żywieniowym. Stosując ten 4-tygodniowy plan przerywanego postu zresetujesz funkcje własnego ciała, przyspieszysz metabolizm, odnowisz komórki i przywrócisz równowagę hormonalną. Indywidualny, oparty na diecie ketogenicznej plan posiłków, pomoże ci zmniejszyć objawy stanów zapalnych i wspomóc pracę jelit.

Zapomnij o głodówkach! Odkryj przepisy na dania, które pokochasz

Inspirację przyniesie ci 65 prostych ketogenicznych przepisów na szybkie i smaczne dania, takie jak gulasz z batatów z masłem orzechowym, kotlety wołowe z groszkiem i sosem chrzanowym, miętowa sałatka z ciecierzycą czy kurczak w kurkumie. Dzięki nim z łatwością wprowadzisz swój organizm w stan odżywczej ketozy!

Autor odkryje przed tobą:

– pięć potężnych korzyści stosowania intuicyjnego postu przerywanego,

– sposoby na to, jak odpowiednio wprowadzić organizm w stan ketozy i w jaki sposób uniknąć ketogrypy,

– elastyczne zasady stosowania intuicyjnego postu przerywanego,

– wpływ diety i złych nawyków żywieniowych na powstawanie stanów zapalnych i chorób,

– proste sposoby na zmniejszenie apetytu,

– 4-tygodniowy plan posiłków opartych na diecie ketogenicznej,

– 65 przepisów na dania, które pomogą ci wprowadzić organizm w stan ketozy.

Co eksperci mówią o książce Intuicyjny post

„Dr Will Cole wyraźnie troszczy się o zdrowie swoich pacjentów i odnosi się do rozpowszechnionych błędnych wyobrażeń na temat przerywanego postu, jednocześnie dając czytelnikom skrojony na miarę plan tydzień po tygodniu, aby odzyskać kontakt z tym, czego naprawdę potrzebuje ich ciało”.

– dr med. Mark Hyman, autor książek Żywność, czyli co tak naprawdę można jeść, Co jeść, aby być zdrowym oraz Jak zdrowo gotować

„Mój dobry znajomy doktor Will Cole opisuje tajniki działania przerywanego postu, dzięki którym osiągniesz metaboliczną elastyczność, złagodzisz objawy stanów zapalnych i poznasz prawdziwe potrzeby własnego ciała. Z całego sera polecam Intuicyjny post”.

– Terry Wahls, lekarz medycyny funkcjonalnej

„Nie wiesz, co jeść? Twoje ciało też ma ten problem. Wcale nie musi tak być! Dzięki poradom doktora Willa Cole’a osiągniesz metaboliczną elastyczność i odmienisz swoją dietę. Zdecydowanie polecam tę książkę!”

– Daniel Amen, lekarz medycyny, autor bestsellera „New York Timesa” Zdrowy umysł

Intuicyjny post jest przejrzystym czterotygodniowym programem Willa, zaprojektowanym tak, abyś czuł się jak najlepiej w trakcie jego stosowania… Plan żywienia zmniejszy u ciebie stany zapalne, przywróci równowagę, zresetuje metabolizm i przywróci zdrowia jelit”.

– Gwyneth Paltrow, założycielka i dyrektorka generalna Goop

Post intuicyjny – zdrowie, bez głodówki i wyrzeczeń!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ