Kuchnia Raw Food

Smaczne dania bez gotowania

 • ISBN: 978-83-8168-640-2;
 • Cena katalogowa: 59.50 zł;
 • Ilość stron: 276;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 16,5 x 24 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2021;
 • Nr wydania: I - dodruk;
Mariusz Warda
Magdalena Kuźmiuk
0
1

Na surowo – czyli jak? Na czym polega dieta Raw Food, czyli inaczej witarianizm

Lista produktów, które możesz jeść na diecie Raw Food wcale nie jest krótka. Jadłospis w surowej diecie stanowią owoce, warzywa, zioła, orzechy, pestki, rośliny strączkowe, kiełki zbóż i fasoli. Je się również zieleninę dziką i domową, jadalne kwiaty, algi, warzywa morskie, bogatą w składniki odżywcze zdrowa żywność. A także oleje, fermentowane produkty i herbaty, które stanowią przecież naturalne probiotyki, grzyby lecznicze, naturalne słodziki i przyprawy. W powiązanej z weganizmem i dietą wegetariańską kuchni Raw Food nie piecze się, nie smaży ani nie gotuje w kuchence mikrofalowej. Aby nie pozbawiać roślin ich naturalnych walorów odżywczych, które są tak cenne dla organizmu. Można je podgrzać do temperatury nie przekraczającej 48°C. Wiele autorytetów z dziedziny zdrowia i zdrowego odżywiania zachęca do stosowania surowej diety, z jej pomocą można poradzić sobie z wieloma dolegliwościami. Dieta Raw Food, podobnie, jak weganizm i dieta wegetariańska gwarantuje oczyszczanie organizmu, działa jak skuteczna dieta oczyszczająca.

Nieodzowna pomoc w kuchni – książka pełna przepisów diety Raw Food

Autorka, ekspertka w dziedzinie zdrowego odżywiania i restauratorka, zapewnia, że styl życia związany z surową dietą może być tak prosty, jak obranie banana. W dodatku niesie ze sobą ogromną różnorodność. Surowa żywność jest przepyszna dzięki tysiącom sposobów wyciskania, rozdrabniania, fermentowania, marynowania, zamrażania, kształtowania, siekania, tarcia, obierania, zawijania, maczania, mieszania i odwadniania. A jej przygotowanie to dobra zabawa. Żeby ułatwić ci start z surową dietą, Autorka przygotowała tę pełną praktycznych wskazówek i pięknych fotografii książkę, która zawiera bardzo wiele przepisów diety Raw Food. Znajdziesz tu wskazówki, jak przyrządzić sycące śniadania, oryginalne przystawki i zupy, efektowne dania główne. A także sałatki, pyszne desery, napoje, dania na imprezy oraz dla dzieci. A wszystkie one zostały opracowane w zgodzie z zasadami kuchni Raw Food.

Poznaj zalety diety Raw Food, a jest ich naprawdę wiele!

Jedną z najbardziej zauważalnych zalet diety Raw Food jest znaczący przypływ energii. Za zmianę sposobu przygotowywania jedzenia podziękuje ci również twój układ trawienny. Witarianizm działa bowiem oczyszczająco na organizm, wspomaga trawienie i detoks. Z łatwością będziesz przyswajał naturalne probiotyki z fermentowanych pokarmów, a Autorka pokaże ci, jaka żywość ma najlepsze właściwości probiotyczne. Zrozumiesz, jak wielkie znaczenie mają tłuszcze, żelazo, wapń i inne związki kluczowe dla zdrowia. Dowiesz się także, które dania dostarczą ci najwięcej poszczególnych mikroelementów. Świadomie zaopatrzysz swoją spiżarnię, co będzie tylko ułatwiało ci poruszanie się po kuchni Raw Food. Przekonaj się, jak witarianizm jako dieta oczyszczająca może poprawić twoje zdrowie oraz złagodzić objawy chorób i dolegliwości.

7 powodów, by pokochać surową dietę:

 • zapewnia przypływ energii i lepsze zdrowie,
 • przyczynia się do sprawniejszego działania układu trawiennego, detoksu i oczyszczania organizmu,
 • dzięki niej stworzysz domową aptekę,
 • potrawy przyrządzone według przepisów Raw Food są niezwykle smaczne,
 • prostota w przygotowaniu zapewnia oszczędność czasu,
 • jadłospis i dania surowej diety pomagają w tworzeniu hormonu szczęścia,
 • dzięki surowym potrawom poprawia się stan umysłu oraz intuicja.

Surowo, czyli smacznie i zdrowo!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ