Jedzenie emocjonalne – jak NIE jeść na pocieszenie

Proste przeprogramowanie mózgu, by odzyskać zdrowie i skutecznie zwalczyć zajadanie emocji

  • ISBN: 978-83-8272-223-9;
  • Cena katalogowa: 84.80 zł;
  • Ilość stron: 464;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
30
0

Zajadasz stres czy niepokój? Dowiedz się, czym jest jedzenie emocjonalne

Jesz, bo to twój sprawdzony sposób na stres. Podjadasz, by uciszyć umysł bądź negatywne, krytyczne i niszczące cię myśli. Jesz, ponieważ zamiast poczucia szczęścia przepełniają cię żal, smutek czy zawstydzenie. Jesz, aby siebie nagrodzić lub ukarać. Jedzenie to twój najlepszy przyjaciel. Jeśli te zdania mogłyby opisywać ciebie, możesz mieć problem, który polega na jedzeniu pod wpływem emocji. Nie załamuj się! Dobra wiadomość jest taka: jedzenie emocjonalne można skutecznie zwalczyć, pokonać chorobę i odzyskać zdrowie! Nie tylko psychiczne czy emocjonalne, ale także fizyczne. Gotowy, aby poznać szczegóły?

Zmień swoją relację z jedzeniem i odzyskaj zdrowie

Nie jesteś w tym odosobniony. Czasy, w których żyjemy, u wielu z nas spowodowały problem z przejadaniem się, zajadaniem emocji, niepokoju i stanów lękowych. Coraz częściej diagnozuje się zaburzenia emocjonalne i zaburzenia odżywiania, które trzeba traktować jak chorobę XXI wieku! Lekarze z przestrachem obserwują epidemię przejadania się w poszukiwaniu choćby szczęścia i akceptacji, a także jako dobry sposób na stres. Zamiast tego otrzymujemy otyłość, cukrzycę, problemy kardiologiczne czy depresję. Zjedzenie kubełka lodów na pocieszenie po miłosnym zawodzie lub w obawie o utratę pracy nie jest dobrym pomysłem. Jeśli masz takie momenty, sięgnij po tę książkę. Jej lektura będzie twoim pierwszym krokiem do odzyskania zdrowia i zgubionego gdzieś poczucia własnej wartości. Zmienisz charakter swojej relacji z jedzeniem, nie używając go już do wypełnienia emocjonalnych luk. A co najważniejsze, będziesz z przyjemnością stawać się zdrowszym i szczuplejszym sobą.

Program, który pomoże ci holistycznie zadbać o siebie

Autorka, jako terapeutka, pomaga osobom borykającym się z zajadaniem emocji. Opracowała jasną i efektywną metodę pomocy w sytuacjach, gdzie jedzenie ma emocjonalne podłoże. Prosty, ale skuteczny plan Julie Simon, ujęty w ramach 12-tygodniowego programu, dociera do pierwotnych przyczyn problemu. Za pośrednictwem tej książki Autorka da ci praktyczne narzędzia do tego, by poradzić sobie z problemem braku wewnętrznego połączenia. Bo to napędza twoje podjadanie czy jedzenie pod wpływem emocji. Jednym z nich jest oparta na siedmiu krokach praktyka uważności. Pozwoli ci ona uwolnić się od tyranii twojego żołądka. Autorka pomoże ci rozpoznać oznaki jedzenia emocjonalnego. I sprawi, że będziesz w stanie od razu dostrzec różnicę między głodem emocjonalnym a fizjologicznym. Dzięki tej umiejętności zadbasz o siebie tak, aby każda część ciebie – ciało, emocje, myśli i relacje – była prawdziwie nasycona.

Jak neuroplastyczność mózgu pomoże ci pożegnać jedzenie emocjonalne?

Spożywczy kac, brak kontroli nad jedzeniem, obsesja na jego punkcie, objadanie się już nie będą twoją zmorą. Jeśli poznasz i zastosujesz zaledwie siedem konkretnych umiejętności i ćwiczeń, które mogą pomóc w odzyskaniu kontroli nad swoim sposobem odżywiania. Poznasz autorską koncepcję Wewnętrznej Pielęgnacji (Inner Nurturing). Dzięki niej nauczysz się koić i pocieszać siebie, wyciszać reakcje na stres, stany lękowe i niepokój oraz rozwijać i wzmacniać obwody regulacyjne mózgu. Dowiesz się, jak zaspokajać swoje potrzeby bez sięgania po jedzenie i niezdrowe substancje. Dodatkowo wzmocnisz swoją wytrzymałość i poczucie dobrostanu. Poznasz wywodzący się z nauki o neuroplastyczności mózgu sposób na wzmocnienie jego struktury, który poprawi twoją samoregulację. Jesteś na dobrej drodze, aby pokonać zaburzenia emocjonalne i zaburzenia odżywiania. Odzyskaj radość i poczucie własnej wartości i to bez przechodzenia na restrykcyjną dietę!

Zdrowe odżywianie dla twoich emocji

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ