Masaż chiński Tui-Na dla początkujących

  • ISBN: 978-83-8168-830-7;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 232;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24,0;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Janusz Nawrocki
Paweł Uklejski
0
0

Przystępny podręcznik dla masażystów – jak stosować masaż Tui-Na

Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że techniki uzdrawiające wywodzące się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej dają dobre rezultaty w leczeniu wielu chorób. Wśród nich coraz większą popularność zyskuje masaż Tui-Na. Na czym on polega? Stanowi kombinację masażu punktowego i liniowo-płaszczyznowego, czyli działającego na większą powierzchnię ciała. Co istotne, bazuje on na teorii meridianów. Dzięki lekturze tej książki poznasz zarówno teoretyczne podstawy, jak i praktyczne aspekty masażu Tui-Na. Jednocześnie skorzystasz z gotowych programów terapeutycznych zalecanych w ramach medycyny naturalnej. Sprawdzą się one w leczeniu takich dolegliwości, jak: rwa kulszowa, neuralgia międzyżebrowa, bóle stawów i pleców, infekcje dróg oddechowych czy problemy z układem trawiennym. Przystępna forma, prosty język i bogaty materiał graficzny sprawiły, że powstał przydatny podręcznik dla masażystów. W równym stopniu skorzystają z niego profesjonaliści, jak i amatorzy.

Masaż Tui-Na – doskonały sposób nie tylko na ból stawów czy pleców

Według założeń Tradycyjnej Medycyny Chińskiej organizm ludzki bezpośrednio przyswaja i przetwarza energię kosmiczną. Organem do tego przeznaczonym jest skóra, a ściślej rzecz biorąc znajdujące się na niej punkty akupunkturowe. Są one połączone ze sobą meridianami. Równowaga przepływającej nimi energii życiowej qi jest koniecznym warunkiem zdrowia. Leczenie przez dotyk, na przykład w postaci masażu Tui-Na czy refleksologii, nie tylko reguluje przepływ energii qi. Oddziałuje też na narządy wewnętrzne, nawet oddalone od miejsca nacisku. Warto podkreślić, że masaż Tui-Na w wielu przypadkach działa na przyczyny schorzenia. Tym samym zastępuje lub uzupełnia farmakologię. Zakres technik uzdrawiających, zalecanych w ramach tej terapii manualnej, jest bardzo szeroki. Wśród nich są chwyty typowe dla masażu, ćwiczenia bierne, chiropraktyka i refleksologia (terapie manualne), metody przypominające europejskie masaże specjalne, wreszcie – klasyczna akupresura. Jest to metoda kompleksowa, oddziałująca na cały organizm i wszystkie jego funkcje. Zatem mięśnie, stawy i kości to niejedyne obszary, które odczują dobroczynny wpływ masażu Tui-Na.

Medycyna naturalna na współczesne choroby i dolegliwości

Książka w umiejętny sposób łączy elementy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z osiągnięciami medycyny świata zachodniego. Choć została pomyślana jako podręcznik dla masażystów, to zakłada, że znajomość anatomii i fizjologii na poziomie szkoły średniej wystarczy do zrozumienia jej treści. Autor największy nacisk położył na aspekty praktyczne. Dlatego dużo miejsca poświęcił punktom akupunkturowym i funkcjom meridianów. To niezbędny punkt wyjścia dla wszystkich chcących praktykować masaż Tui-Na. Dzięki lekturze tej książki łatwiej będzie je zlokalizować i połączyć z konkretnymi chorobami. Poza tym znaleźć w niej można szczegółowo opisane najpowszechniejsze techniki masażu. Autor, wieloletni praktyk, dzieli się swoimi doświadczeniami, które pomogą udoskonalić warsztat każdego terapeuty. Masażyści na pewno docenią też przykładowe programy terapeutyczne. Dotyczą one najczęstszych schorzeń, które spotyka się w gabinetach masażystów. Nie są to pojedyncze wskazania, ale zestawy umożliwiające kompleksowe leczenie przez dotyk nie tylko mięśni, stawów czy kości, ale też wielu organów wewnętrznych.

Masaż Tui-Na – naucz się w praktyce stosować tę bezpieczną terapię manualną

Zgłębiając zasady wykonywania masażu Tui-Na i podstawy refleksologii, otrzymasz skuteczne narzędzie służące poprawie zdrowia w wielu aspektach. Ból stawów i pleców czy dysfunkcje mięśni lub kości to tylko niektóre z nich. W praktyce obszar użycia tej techniki uzdrawiającej jest znacznie szerszy. Dzięki tej książce udoskonalisz swój warsztat zawodowy, co stanie się z korzyścią dla twoich pacjentów. Nauczysz się bezpiecznych technik i będziesz wiedział, jak dopasować leczenie przez dotyk do konkretnych chorób i dolegliwości. Medycyna naturalna, wsparta doświadczeniem wieloletniego praktyka, stanie się skutecznym remedium na wiele dolegliwości.

Zastosuj prostą i bezpieczną terapię manualną na wiele dolegliwości!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ