Jak pielęgnować poczucie spokoju i pewności siebie – praktyczny poradnik

Proste ćwiczenia oparte na terapii poznawczo-behawioralnej CBT, dzięki którym poradzisz sobie z lękiem, gniewem, wstydem i poczuciem winy

  • ISBN: 978-83-8272-659-6 ;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 240;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
10
0

Jak zwiększyć poczucie własnej wartości i zacząć akceptować siebie?

Nie zawsze jesteśmy świadomi tego, że nasze myśli wpływają na samoocenę i samoakceptację. Mają one również wpływ na nasze zachowanie i odbieranie świata. Pozytywne myśli wzmacniają i motywują do działania. Negatywne obniżają poczucie własnej wartości, wpędzają w depresję, poczucie winy i wstydu. Odbierają spokój i pewność siebie. Jednak nie musi tak być! Czy wiesz, że jest na to prosty sposób? Jest nim terapia poznawczo-behawioralna (CBT). Brzmi poważnie, ale spokojnie to naprawdę proste ćwiczenia, które dosłownie wzmocnią cię i pokażą jak radzić sobie z lękiem i stresem.

Terapia poznawczo-behawioralna CBT – czym jest i dlaczego jest tak popularna?

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT), na której opiera się ten poradnik, jest formą terapii stosowaną z dużym powodzeniem od lat 60. XX wieku. Pomaga ludziom poczuć się lepiej i prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie. Terapia CBT opiera się na praktycznych narzędziach, które pomagają zmienić myśli i działania w celu przepracowania złożonych emocji. Terapia ta pomaga uzyskać wgląd we wzorce myślenia i zachowania, których być może wcześniej nie byliśmy świadomi. Jednocześnie pomaga skupić się na dokonywaniu zmian, na przykład poprzez naukę oddzielenia umysłu racjonalnego od emocjonalnego (a następnie ich integrację), a także naukę tworzenia nowych wzorców zachowań. Efekty? Odbudowa poczucia własnej wartości, samoakceptacja, stworzenie zdrowych granic, poprawa relacji, odkrycie co jest dla ciebie ważne i motywacja do osiągania swoich celów.

Lekki, mądry i praktyczny poradnik dotyczący terapii poznawczo-behawioralnej

Ale jak tego dokonać? Jak zacząć? Pomogą ci w tym światowej sławy psycholog kliniczny Simon Rego oraz ekspertka zdrowia psychicznego, Sarah Fader. Połączyli swoje siły, aby stworzyć ten pełen pozytywnej energii, ciepły, praktyczny i wyjątkowo przystępny przewodnik po terapii poznawczo-behawioralnej (CBT). Ta pozbawiona medycznego żargonu, lekka, pełna mądrych i wartościowych ćwiczeń książka to doskonałe źródło informacji dla osób, które nie tylko pragną poradzić sobie z lękiem, depresją czy niepokojem, ale również stawiają na rozwój osobisty. 

70 prostych i praktycznych ćwiczeń CBT

Ćwiczenia zawarte w tej książce pomogą ci zidentyfikować negatywne myśli i problematyczne zachowania oraz przekształcić je w bardziej dopasowane i produktywne. Znajdziesz tu aż 70 prostych technik i ćwiczeń, które pomogą ci znaleźć równowagę w konkretnych aspektach życia. Każdy rozdział omawia inny powszechny problem. Odkryjesz tu ćwiczenia, które zwiększają poczucie własnej wartości i samoakceptację. Umacniają relacje, są sposobem na stres, lęk i złość. Pomagają radzić sobie z poczuciem winy i wstydu, a także ciągłymi zachciankami (również dotyczącymi jedzenia).

Już 10 minut dziennie sprawi, że poczujesz różnicę!

Tak! Wykonanie tych prostych ćwiczeń zajmie ci od 10 do 30 minut dziennie. Znajdziesz tu afirmacje, medytacje, ćwiczenia oddechowe czy praktykowanie współczucia dla siebie. A także uciszanie wewnętrznego krytyka, wizualizacja spokoju, wyśpiewanie niepokoju, tworzenie listy wdzięczności, aktywne słuchanie, czy spacer z bananem (tak!). Jak dowodzą Autorzy, jeśli poświęcisz 10 minut dziennie na ćwiczenia CBT, w niedługim czasie zauważysz już pierwsze pozytywne zmiany w swoim zdrowiu i rozwoju osobistym. To naprawdę niewiele, by odzyskać poczucie spokoju i pewności siebie! Dlatego nie czekaj dłużej, zrób pierwszy krok…

A co eksperci piszą o tej książce?

„Ten podręcznik zawiera wszystko, czego możesz potrzebować, aby zastosować dziesiątki ćwiczeń CBT w codziennym użyciu. Jeśli jesteś gotowy na zmiany i chcesz włożyć w to dużo pracy, ta niesamowita książka będzie nieocenionym towarzyszem w twojej podróży ku poprawie zdrowia psychicznego”.
— John M. Grohol, psychiatra, założyciel Psych Central

„CBT to najbardziej ugruntowana metoda leczenia problemów wynikających z wzmożonych negatywnych emocji. Ta książka nauczy cię skutecznych umiejętności zwalczania wzorców myślenia i zachowania, które przyczyniają się do niepokoju, stresu, gniewu, wstydu i poczucia winy. A także sposobów wzmacniania samoakceptacji i poprawy relacji. Książka jest dobrze napisana, praktyczna, wciągająca i zgodna z najlepszymi praktykami ułatwiania zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia. Gorąco polecam każdemu, komu negatywne uczucia przeszkadzają w cieszeniu się życiem”.
— dr Martin M. Antony, profesor psychologii i autor książki Shyness and Social Anxiety Workbook oraz The Anti-Anxiety Program

„Ta książka oferuje jasne, praktyczne i sprawdzone strategie i umiejętności. Rego i Fader pomagają czytelnikowi zidentyfikować nieprzydatne nawyki i relacje. A także uwolnić się od stresu emocjonalnego, wyjaśnić osobiste wartości i zaangażować się w CBT i ćwiczenia akceptacji uważności. Jestem zachwycona tym źródłem informacji i będę polecać ten podręcznik moim pacjentom i współpracownikom!”
— Anne Marie Albano, PhD, ABPP, profesor psychologii medycznej na Columbia University Irving Medical Center

Odzyskaj spokój i wzmocnij poczucie własnej wartości dzięki prostym ćwiczeniom CBT!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ