Joga w rytmie natury

Praktyki zgodne z porą dnia, fazą Księżyca i porą roku. Eliminacja stresu i napięć z yin jogą, vinyasa jogą, jogą księżycową oraz afirmacjami i medytacjami

  • ISBN: 978-83-8272-660-2;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 240;
  • Oprawa: miękkna;
  • Format: 16,5 cm x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
20
0

Połącz asany i ćwiczenia oddechowe z rytmem natury, a odkryjesz jogę, jakieś dotąd nie znałeś

Zima to czas spowolnienia i odpoczynku. Natura wokół również odpoczywa. Zimą możesz skupić się na swoich marzeniach i pragnieniach. Wiosna to pora na wyjście w świat ze świeżą perspektywą. Joga w tym czasie będzie więc aktywnością fizyczną dodającą ci energii. Lato – czas zabawy, obfitości, rozkwitu. Latem rządzą energiczne formy jogi. Jesienią oczyszczamy się, wytyczamy granice, pozbywamy się niepokoju i odrzucamy to, co nie działa. Joga posłuży ci w uwolnieniu skrywanych emocji. Odkryj zupełnie nowy wymiar jogi – jogę zgodną z rytmami natury. Dopasowanie ćwiczeń do cykli księżycowych i słonecznych pozwoli ci zoptymalizować poziom energii i poczuć silne połączenie ze sobą i otaczającym cię światem. Codzienna praktyka jogi będzie nie tylko świetnym sposobem na stres i codzienne napięcia, pozwoli ci również poczuć uziemienie i połączenie. Joga na stres, joga o poranku, wieczorna lub joga księżycowa – to tylko niektóre praktyki, jakie odkryjesz dzięki tej wyjątkowej książce!

Ćwiczenia, afirmacje, medytacje i rytuały, które pomogą ci połączyć się ze sobą na głębszym poziomie

Joga to nie tylko ćwiczenia na stawy czy wzmacnianie mięśni. To aktywność fizyczna, w której – oprócz poprawy zdrowia – dużą rolę odkrywa duchowość, znalezienie własnego rytmu. Dlatego do ćwiczeń Autorka dołączyła też pozytywne, podnoszące na duchu i wzmacniające afirmacje, relaksujące wieczorne medytacje, sezonowe rytuały i oczywiście ćwiczenia oddechowe, których nie może zabraknąć w terapii jogą. I tak praktyka jogi w pełnię Księżyca pomoże ci skupić się na obfitości, wdzięczności i optymizmie. W nowiu będziesz praktykował asany yin jogi, które dostarczą ci głębokiej regeneracji. Z kolei vinyasa nauczy cię większej świadomości ciała i pomoże zrozumieć związek między umysłem a ciałem. Przekonaj się, jakie dobro płynie z połączenia jogi z naturą. Autorka zachęca, abyś spojrzał na tę praktykę jak na szansę poznania siebie na głębszym poziomie, a nie tylko jako doskonały sposób na stres.

Joga na stres i napięcia, o poranku, joga wieczorna lub księżycowa – poznaj wszystkie sekwencje i dopasuj je do swoich potrzeb

W książce znajdziesz 22 sekwencje jogi, które będziesz mógł wykonywać bezpieczne, nawet jeśli jesteś początkujący praktykiem. Przy każdej sekwencji Autorka zawarła praktyczne informacje o stopniu trudności danych ćwiczeń, a także o akcesoriach, których możesz potrzebować. Nie będą to jednak jakieś wyszukane elementy. Wiele z łatwością możesz zastąpić tym, co masz w domu. Dodatkowo przed rozpoczęciem ćwiczeń będziesz mógł sprawdzić, jakie partie mięśni będą pracowały i jakie efekty uzyskasz – wzmocnienie, elastyczność, siła tułowia, ale też złagodzenie niepokoju czy uzdrowienie emocji. W książce znajdziesz sekwencje jogi na stres, jogi księżycowej czy o poranku lub wieczornej z opisami i zdjęciami, a 80 afirmacji i ćwiczenia oddechowe pomogą wyciszyć umysł i zregenerować ciało. Wieczorne medytacje i sezonowe rytuały przyniosą głęboki relaks, poczucie szczęścia i pokrzepienie.

Jesienna joga na stres czy wiosenne asany uśmierzające ból? Odkryj, jakie korzyści niesie głębsze połączenie z naturą

Książka zorganizowana jest według pór roku, żebyś mógł maksymalnie dopasować się do rytmów natury. Każda pora roku jest związana z innym motywem przewodnim. Autorka zaproponowała, aby książka zaczynała się zimą. Symbolicznie zima reprezentuje okres przejściowy przed nowymi początkami. Jeśli lubisz ustalać postanowienia noworoczne, docenisz rozpoczęcie swojej podróży właśnie w tym miejscu. Możesz jednak rozpocząć praktykę od dowolnej pory roku, jeśli właśnie wtedy po raz pierwszy otworzysz tę książkę. Chciałbyś w środku zimy wykonać ognistą, letnią sekwencję? Zrób to! To od ciebie zależy, jak będziesz korzystał z tej książki.

Joga to kojąca terapia, która może odmienić twoje życie!

Każda sekcja zawiera poranną praktykę, wieczorną medytację, ćwiczenie oddechowe, 20 afirmacji, rytuały lunarne, 4 sekwencje pozycji jogi oraz listę polecanych źródeł. Autorka proponuje ci nawet muzykę, która pomoże ci osiągnąć to, czego szukasz w jodze – nieważne czy jest to dla ciebie sposób na stres, czy rzeźbienie sylwetki. Dlaczego? Chce dać ci jak najwięcej opcji, żebyś mógł wybrać te praktyki, które będą ci najbardziej odpowiadać. Do każdej sekwencji dołączony jest kod QR. Jeśli użyjesz w smartfonie aplikacji do skanowania takich kodów, uzyskasz dostęp do nagrań zajęć jogi. Kody QR znajdziesz również przy sezonowych medytacjach wieczornych. Zeskanuj kod w ten sam sposób, a uzyskasz dostęp do nagrań audio do każdej medytacji, które pomogą ci się zrelaksować każdego wieczoru. Joga to coś więcej niż ćwiczenia na stawy, mięśnie czy dobre dla zdrowia rozciąganie, to kojąca terapia, która może odmienić twoje życie. Przekonaj się!

Joga na każdą porę!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ